ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 02:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Preko koje brokerske kuće radiš?

Hita



Evo vanjski brodari idu svi fino na 1$ / dionica :

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1

Što je i realno, budući da će ih većina propasti ove godine… Čudno visoko se ATPL drži

vidiš možda se ATPL baš zbog toga dobro drži…kao što kažeš većina će propasti, Atlantska NEĆE propasti a netko mora ploviti i prevoziti terete ili misliš da je na pomolu takva katastrofa da neće biti nikakve trgovine?
zanima me kretanje cijene sutra, vidjet ćemo koliki je bio utjecaj dividende HT-a na ovaj zadnji pad,
očekujem opet pretakanje, ovaj puta iz HT-a nazad u ATPL jer daleko je do drugog dijela dividende HT-a
[/quote]

Sve to stoji da je AP dobra dionica …..nažalost recesija je u điru pa je tako i nju povukla u vrtlog svjetskih zbivanja. Definitivno ovdje ne pričamo o nikakvom bankrotu nego samo o drammatičnoj situaciju koja se momentalno dešava kod nas a i cijelom svijetu također. OIF nisu vidjeli već mjesecima nikakav zahtjev za kupnju udjela a mirovnjaci tu i tamo nešto ubodu (bez ATPL) ali to je sve sitno…..trenutna situacija na ZSE je toliko dramatična da se ne bi čudio da Crobex dođe na 1000 bodova a ATPL opet vidimo na 500 kn ili čak niže….

na 4300 sve prodajem...

Atlantska je danas super prošla, ako znamo da je vole uspoređivati sa Genco-om i Diana-om

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,GNK&d=v1

minus od 13 do 20%


Vaš link

Vaš link

Kolega škovacin,svaka čast.
Evo primjera čemu služi ovaj topic.Link ide u bookmarks. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ako pogledamo normirani grafikon ATPL-a i BDI-a, mogli bismo se sutra susresti na oko 0,17-0,18 52-week high. Nadam se da ćemo se od tada koliko toliko pratiti.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Pa kam da pada više kada je sigurna dividenda na Atlanskoj i k tome kreće pretakanje iz HT-a u sigurniju dionicu a znamo koja je odmah iza njega. Tak da nebute dugo gledali dečki ovaj negativan trend.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Kolega ja ne znam otkud vama optimizam kada se glokonomija urušava neviđenom brzinom. Inobrodari su danas prosječno 20% u minus potegnuli. Ne vidim kako će se ATPL othrvati kataklizmi, niti itko drugi (dobro, osim HT-a)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Pa kam da pada više kada je sigurna dividenda na Atlanskoj i k tome kreće pretakanje iz HT-a u sigurniju dionicu a znamo koja je odmah iza njega. Tak da nebute dugo gledali dečki ovaj negativan trend.

E kad bi se nas pitalo,ali prvo treba pitati ove preko bare do kad misle raditi piz…..e.

skovacin, 02.03.2009. u 22:29
Gekko

Znam da smo i mi u g….. do grla, ali zar baš moramo stalno gledati u njih. Pa mi trgujemo dionicama domaćih firmi, u našim uvjetima i s našim kapitalom (pa ma koliki bio). Konkretno, Atlantsku bi trebali promatrati samo kroz njeno poslovanje. Možemo gledati i njihove brodare, ali samo kad cijena njihovih dionica ovisi o kretanjima na tržištu brodova, vozarina i materijala koji prevoze, a ne bi nas trebalo puno zabrinjavati kako će oni izaći na kraj sa svojim kreditnim aranžmanima i bankama koje su u gabuli.

P.s. Molim dežurnog ljepitelja kazni tipa 1%, da je i na ovaj post zalijepi. Nisam nikad drukao ni gore ni dolje, nastojao sam ovdje staviti uglavnom korisne podatke i linkove, ali ima neki idiot koji mi je danas dao 1 čak i kad sam iznio friško stanje BDI-a. Valjda je htio da narod ostane bez te informacije. Da je BDI pao možda bi mi dao 100-ku.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Pa kam da pada više kada je sigurna dividenda na Atlanskoj i k tome kreće pretakanje iz HT-a u sigurniju dionicu a znamo koja je odmah iza njega. Tak da nebute dugo gledali dečki ovaj negativan trend.

E kad bi se nas pitalo,ali prvo treba pitati ove preko bare do kad misle raditi piz…..e.
[/quote]

Pa zar nije tamo onaj brodar EXM neki dan rastao 50%, osim toga ja uopće ne sumnjam da sutra ili prekosutra opetz neće rasti jedno 20%. Dragi moj kolega taj isti dan kad je taj nesretnik rastao 50% ATPL je rasla 0,5!!!Bilo bi prekrasno kada bi ga ATPL pratila, bez obzira na njegovu današnju dubiozu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

najbolje je ugasiti računalo i ne čitati burzovna izvješća…
znam samo da AP vrijedi kao poduzeće više nego to na burzi pokazuje a isto tako vidim da se gospoda iz uprave nisu uplašila za budućnost s obzirom da i dalje imaju preko 50.000 komada svaki i ne prodaju ih u panici da će propasti…pa ako u budućnost vjeruje uprava, vjerujem i ja…

ps. drago mi je da je amerika roknula malo jače… to je bolje za sve nas jer oni ne rokaju previše dva dana za redom…

Molio bih fanove ovdje da mi pojasne malo stanje o mogucoj dividendi ATPL jer se planiram danas ukrcati a u zadnje vrijeme nisam bio bas na forumu niti u dionicama, hvala puno

New Report

Close