ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 20:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Da li je možda netko naišao na službenu informaciju o ostatku dividende od 30 kn, kao ukupno 80 kn?

jel opće tko dobio ovu dividendu meni su par puta uplatili pa skinuli sa računa to neznaš tko koga j.be u zdrav mozak



Da li je možda netko naišao na službenu informaciju o ostatku dividende od 30 kn, kao ukupno 80 kn?

jel opće tko dobio ovu dividendu meni su par puta uplatili pa skinuli sa računa to neznaš tko koga j.be u zdrav mozak
[/quote]

Ako misliš na predujam dividende od 50 kn koliko ja pratim ovaj forum dobili su gotovo svi. Ja sam dobio odmah u prvoj podjeli (jasno za krivi broj dionica – ispravljeno za dan-dva). Za ovaj ostatak dividende nisam čuo ništa osim glasina – od ovih 30 do 100 kn. Mislim da je bespredmetno sad o tome nagađati. Može biti bilo koji iznos. Znati će se kad uprava progovori o tome. Dotad možeš čekati i držati dionice, možeš trejdati…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

A da moderatori otvore novu temu:

"Memoari mog trejdanja"


A da moderatori otvore novu temu:

"Memoari mog trejdanja"


neka malo i toga…..ionako se nema nis pametno pisat na temu…teski pesimizam je zavladao.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

A brate ATPL me ubi, al ajde bit će bolje, a onda još i ovdje, satralo me…imal ko neki vic…znam da ima tema za to, al eto…ko će više slušat tuđu muku…

Ha Ha Ha počele su i jamstvene kartice, jedino u čem se slažem je mogućnost da ova dionica ode u nerealan plus, jer samo euforija može navuć nova sredstva na burzu. A svi znamo da ima ziheraša koji će se odlučit za ulet tek kad budu sigurni da ona stvarno ide prema gore i kad susjed zapita, šta još nisi uložio u dionice, a ja već u plusu da glava zaboli. Gustijerne su sad prazne i kad tad će biti dat signal za novo punjenje. I u toj igri opet će biti više nezadovoljnih nego zadovoljnih, jer izlazak na recimo 2000 tisuće nekome će stvoriti bol u želucu veću nego ovaj pad, ako dionica ode na tri ili više tisuća. Trenutno neki ovdje nude ono što nude i banke, nude vam izlaz iz labirinta pomoću trejda, banke nude revolving kartice, plati koliko hoćeš, ali ne spominju kamatu od 18% na dug, nitko od drukera ne spominje onu crnu stranu trejda koju je vrlo jasno opisao Sampras. A ja sam upravo siguran u to da ako nas 50 sa foruma sutra prodamo sve svoje dionice da će ona otić do petka na 850 kuna i da ćemo svi opet kupovat po toj cijeni u nadi i čekanju da će se vratiti na 500. Ne sumnjam da ima pojedinačnih uspjeha, ali sada sam, po meni u manje riskantnoj poziciji, tj izabrao sam manju kamatu uz manji rizik nego možda veću uz puno veći rizik. Ja žalim ljude koji su dizali kredite za kupnju dionica i onda im manje zamjeram jer gube na dvije strane, i sigurno su smanjeno uračunljivi. I ako se nekog nagovara na kupnju i prodaju dionica onda se predstavi imenom i prezimenom, ovako…..[rolleyes]
A što se tiče naivnosti o tome je bespredmetno govoriti, jer većina koja ulaže u banke, na burzu, nekretnine, sigurno znaju zaraditi novac, a vjerujem da naivni ljudi to nisu u stanju. Mogu jedino biti sposobni na jednom polju i manje sposobni na drugom ali naivni ne, i gubitak će prihvatiti stoječki a ne cmizdreći. I da još jedna sitnica, u gubitku su svi oni koji su prodali po nižim cijenama nego su kupili. Ja nisam među takvima.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


A moja avantura na ovoj burzi je pocela kada sam prije godinu i pol dana donio odluku zajedno sa svojo boljom polovicom. Dilema je bila hocemo li kupiti jednosoban stan jer toliko smo skupili ili cemo na moje inzistiranje uloziti u dionice iducih godinu dana! Ulozimo to pa zaradimo bar da opremimo stan, a potajno smo se nadali da bi mogli zaraditi dovoljno za neki dvosoban stancic.

Sad mi je jasno odakle toliko gorčine, patetike, …. "proglasili me Fasnikom kojeg treba zapaliti", "jer za Boga miloga pa ja nisam cak ni Domoljub",….
Izgleda da ste prije ulaska u burzu trebali pročitati knjige, a ne poslije, pa biste onda znali da između opcija stan ili burza nema dvojbe. I ne biste gubili na eventualnom podstanarstvu + gubitak na burzi + gubitak na psihičkom zdravlju.
Ja nisam uložio novce od stana, budućnosti moje djece, novce iz kredita,….
i samo me, ne daj Bože, veliki zdravstveni problemi i s tim povezani troškovi mogu natjerati na prodaju.
I opet, Vi pogrešno čitate moje riječi, vidim već, namjerno.
Držati dionicu koja ne vrijedi nije baš smisleno, ako poduzeće loše posluje, u dugovima, prijeti bankrot, normalno je nastojati izaći. No, ako je poduzeće stabilno i trenutno stanje nelikvidnosti pokušava od njega napraviti bespomoćnu lovinu, ja ću pokušati spasiti svoju investiciju, a time neizravno i poduzeće.
Nisi svi na burzi isti tip ulagača, ja jednostavno nemam vremena radnim danom pratiti stanje na burzi i svakodnevno trgovati, jer zamislite, radim. Vikendom se ovako malo "prepucavam". Vi očigledno imate vremena, a kažete i stječete znanje, pa ga koristite, jer nas prilike i razmišljanja ne svrstavaju u istu grupu ulagača.
I na kraju, Vlado Gotovac nikad nije bio "čika", i ja sam već u više postova naveo svoje negativne stavove o našim "pretvorbenim menadžerima" koji još uvijek drmaju državom.
Stoga, Vaša mišljenja nemojte generalizirati okretanjem pile i spominjanjem nekih bivših vremena, jer ta vremena, nikog osim povjesničara, više ne zanimaju.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Trejdati se moglo dobro kada je Crobex bio na 3000 – 3500 bodova. Tko god govori o trejdanju na razini Crobexa od 1400 bodova, taj ili je vlasnik "brokeraja" kome je važan samo ostvareni promet pa navlači na kupi-prodaj, ili su mu "vrane mozak popile u ovoj krizi. Govoriti o nekim zarađenim novcima na "trejdanju" u trenutnoj situaciji, to Vam je kao da vam strastveni kockar priča kako se od "kocke može lijepo živjeti". Slažem se s tim, ali "lijepo" mogu živjeti samo vlasnici kockarnice. [yawn]

Kolega da li nam u kratko možete pojasniti kakve uzročno posljedične veze ima razina Crobexa sa trejdanjem? Ja ju ne vidim.
Npr. trenutno mi odgovara situacija da pada sve osim Ht ali već slijedeći trgovinski dan ću biti na diametralno suprotnoj poziciji. Šta će mi odgovarati već taj isti dan popodne ni ti Bog dragi ne zna.
Naravno da na neki duži rok svima odgovara rast no po nekad trajdersko geslo vrlo lako može biti: Što gore to bolje! Bitno je samo to da li ste u poziciji kupca ili prodavača, a sve ostalo su priče za malu djecu.

who dares, wins



…frende…te institucije…burza i brokeri…su tu da tebe štite samog od sebe…to zapamti i kad ideš spavat to si govori svaku večer…

Da, upravo tako, i HFP (Hrvatski fond za privatizaciju) je radio da nam bude bolje, zar nije tako bila zamišljena ta institucija. I Vlada radi da nam bude bolje, zato je prodala HT, banke, izvore vode, INA, …
Konkurencija je učinila svoje i sad usluge telefoniranja, finaciranja, imamo skoro pa bagatela. Jedva da ta poduzeća preživješe od jačine djelovanja konkurencije.
A tek razni državni uredi, za svaku sitnicu trebaš po stotinu papira, a svaki papir čekaš k’o na slijedeće pokoljenje…. A dobije ga za sekundu netko podobni….
Burza, brokeri, HANFA ne rade svoj posao na potrebnoj razini. Mnoštvo je sumnjivih dogovora, trgovanja ispod "banka",…
No, slažem se da provizija od 0,5% ili 0,6% po trgovanju nije problem. Problem je ono što se događa iza zaslona. Ono što "rupe" u zakonu dopuštaju, legitimnu manipulaciju, koja ne može preokrenuti situaciju u jednom trenu, ali stalno nagriza sustav, i na kraju ga sruši.
Jedna plava omotnica nije problem, ali jedna plava nikad nije bila i jedina, a to je već veliki problem.
A zašto sam na burzi: mogao sam staviti na knjižicu, odigrati loto, …. Svjestan sam svih rizika i ne plačem nad gubitkom jer jedino zdravstveni problemi mi mogu biti problem. Dok sam živ, moja struka će mi uvijek osigurati dobra pitanja. I ako u ovoj igri gubim, vjerojatno nisam jedini, nije smak svijeta. Samo želim da stvari budu transparentnije. I pored toga će mnogi biti uspješniji od mene. Hvala Bogu, i mene ide nešto bolje od njih….
[/quote]

…kompa…kad sam ja tu pisao…o poštenju i nedrukanju za atpl na 1000 kn…nema ni mjesec, dva…rekli pa kaj si ti lud…
…ak hoćeš…da ti bude bolje u okruženju…sam napravi prvi korak…sam budi bolji..nemoj od drugih tražiti savjet, pomoć ili kaj ti ja znam…a sam kopati jamu da u njih netko upadne…
…nije nam u zemlji ovak zato kaj neki tamo službenik ili baja drma…nama je tak zato kaj smo većina takvi…a ovi kaj nisu…te nikad niti ne čuješ…oni trpe i veslaju…
…zato raditi na SEBI, a ne tražiti od drugoga, i očekivati da bu ti drugi promjenio situaciju…svatko treba dati doprinos…
…evo kao na ovoj temi…di je ekipa koja je govorila kad je atpl bio na 800…to je beton…to ide samo da 1000…nema beda…zakasnit će te na vlakić i slično…pa kaj se uopće sluša i raspravlja s takvim likovima…ili oni sami sa sobom raspravlljaju…a tu ih je 80% takvih…
…pa nisam ja spamao forum s svojim dosjetkama i pričicama…nego oni…koji nedaju drugo mišljenje…pa ja bar kad pogriiješim priznam…oni…nikad…sve je ok…ja prodao na 800…a vi…ah promjenilo se štotšta u 5 dana od zadnje priče vele…tko je mogao znati…pa kaj si onda nego trejder…a meni prigovarate…pa dajte ljudi…budimo realni…jel ima itko tu tko govori istinu kaj radi i kaj misli…kao što i sam i mislio nema…i dobro je rekao škegro danas…ježiga…sve neki "poduzetnici", inženjeri i slično…a daju nama ekonomistima savjete i predavanja iz ekonomije…i to onak šakom i kapom…pa uzmi kaj ti se sviđa…uz još malo začina populizma i domoljublja…nemreš bolivit…
…ljudi…u školi…završit…pa onda malo čitat…i onda pisat i pričat…a ne tečaj na forumu i svi stručnjaci…nejde to tak… ili ide…




…frende…te institucije…burza i brokeri…su tu da tebe štite samog od sebe…to zapamti i kad ideš spavat to si govori svaku večer…

Da, upravo tako, i HFP (Hrvatski fond za privatizaciju) je radio da nam bude bolje, zar nije tako bila zamišljena ta institucija. I Vlada radi da nam bude bolje, zato je prodala HT, banke, izvore vode, INA, …
Konkurencija je učinila svoje i sad usluge telefoniranja, finaciranja, imamo skoro pa bagatela. Jedva da ta poduzeća preživješe od jačine djelovanja konkurencije.
A tek razni državni uredi, za svaku sitnicu trebaš po stotinu papira, a svaki papir čekaš k’o na slijedeće pokoljenje…. A dobije ga za sekundu netko podobni….
Burza, brokeri, HANFA ne rade svoj posao na potrebnoj razini. Mnoštvo je sumnjivih dogovora, trgovanja ispod "banka",…
No, slažem se da provizija od 0,5% ili 0,6% po trgovanju nije problem. Problem je ono što se događa iza zaslona. Ono što "rupe" u zakonu dopuštaju, legitimnu manipulaciju, koja ne može preokrenuti situaciju u jednom trenu, ali stalno nagriza sustav, i na kraju ga sruši.
Jedna plava omotnica nije problem, ali jedna plava nikad nije bila i jedina, a to je već veliki problem.
A zašto sam na burzi: mogao sam staviti na knjižicu, odigrati loto, …. Svjestan sam svih rizika i ne plačem nad gubitkom jer jedino zdravstveni problemi mi mogu biti problem. Dok sam živ, moja struka će mi uvijek osigurati dobra pitanja. I ako u ovoj igri gubim, vjerojatno nisam jedini, nije smak svijeta. Samo želim da stvari budu transparentnije. I pored toga će mnogi biti uspješniji od mene. Hvala Bogu, i mene ide nešto bolje od njih….
[/quote]

…kompa…kad sam ja tu pisao…o poštenju i nedrukanju za atpl na 1000 kn…nema ni mjesec, dva…rekli pa kaj si ti lud…
…ak hoćeš…da ti bude bolje u okruženju…sam napravi prvi korak…sam budi bolji..nemoj od drugih tražiti savjet, pomoć ili kaj ti ja znam…a sam kopati jamu da u njih netko upadne…
…nije nam u zemlji ovak zato kaj neki tamo službenik ili baja drma…nama je tak zato kaj smo većina takvi…a ovi kaj nisu…te nikad niti ne čuješ…oni trpe i veslaju…
…zato raditi na SEBI, a ne tražiti od drugoga, i očekivati da bu ti drugi promjenio situaciju…svatko treba dati doprinos…
…evo kao na ovoj temi…di je ekipa koja je govorila kad je atpl bio na 800…to je beton…to ide samo da 1000…nema beda…zakasnit će te na vlakić i slično…pa kaj se uopće sluša i raspravlja s takvim likovima…ili oni sami sa sobom raspravlljaju…a tu ih je 80% takvih…
…pa nisam ja spamao forum s svojim dosjetkama i pričicama…nego oni…koji nedaju drugo mišljenje…pa ja bar kad pogriiješim priznam…oni…nikad…sve je ok…ja prodao na 800…a vi…ah promjenilo se štotšta u 5 dana od zadnje priče vele…tko je mogao znati…pa kaj si onda nego trejder…a meni prigovarate…pa dajte ljudi…budimo realni…jel ima itko tu tko govori istinu kaj radi i kaj misli…kao što i sam i mislio nema…i dobro je rekao škegro danas…ježiga…sve neki "poduzetnici", inženjeri i slično…a daju nama ekonomistima savjete i predavanja iz ekonomije…i to onak šakom i kapom…pa uzmi kaj ti se sviđa…uz još malo začina populizma i domoljublja…nemreš bolivit…
…ljudi…u školi…završit…pa onda malo čitat…i onda pisat i pričat…a ne tečaj na forumu i svi stručnjaci…nejde to tak… ili ide…
[/quote]

Kolege potpuno ste u pravu.Samo što za iznošenje ovakvih činjenica ovdje se dobivaju čiste"JEDINICE".
Tko se usudi izjaviti "Kralj je gol" odmah ga se naziva neznalicom,nije za burzu,oroći novce …
Stalno se poziva na taj vlakić,samo mi je malo čudan smjer tog vlakića.
Vjerujem da su mnogi već poderali na desetke pari cipela trčeći za tim vlakićem,a tek koliko će još.
Kako kaže kolega MatijLalic sve stručnjaci sa tečajem na f


ne cmizdreći. I da još jedna sitnica, u gubitku su svi oni koji su prodali po nižim cijenama nego su kupili. Ja nisam među takvima.

Ako imam 100 dionica koje sam kupio po 1000 uložio sam 100 k kn.
Ako dionica posrne na 500 moj kapital je pao na pola i ja stvarno nisam izgubio ako nisam proda.
Ali meni brokeri pišu da imam pola tj 50.000 kn.

Ako se u određenom trenutku pada odlučim na prodaju i prodam na recimo 800 imat ću 80.000 kn.

I onda se odlučim na kupnju iste dionice na recimo 600 kn i za to mogu kupiti 133 dionice.
Recimo da sve ove transakcije koštaju 2 % pa ću moći kupiti "samo"131 dionicu.I kako dionica
pada na petsto vi koji ne želite prodavati imate 100 dionica.
A ovaj trejder 131.A to je 31% više.
A ako dionica skoći na 1.000 i više ovaj će opet imati 31% više.
Prodati treba kada nešto pada pa dočekati niže ako mislimo da dionica vrijedi.
I tu ne treba imati sentimenta,jer u ovim ludim vremenima ćemo izgubiti šansu da i u padu smanjimo
gubitak.
Smanjeni gubitak je dobitak,a zato smo na berzi.Naravno da za ovakve akrobacije treba sve
kontrolirati i pratiti i smanjiti rizik.
Najgore što nam se može dogoditi je ako imamo dionicu koja je podcijenjena,a ona i dalje pada,jer
se iskrcava neki malo jači igrač.To dionicu baca u prah i pepeo jer veliki igrači ne kontroliraju
naše tržište i ne kupuju jeftino nego se ponašaju kao najgori špekulanti.Najjeftinije ili nikako.

Ovo se ipak ne odnosi na ATPL,ali na nju utjeće velik broj malih ulagaća.Euforija i strah su najizraženiji u ovoj dionici.I zato ovako ludo oscilira.

New Report

Close