ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




666,66 đavolja brojka!Sreća pa nismo praznovjerni. [pray]

Gospodo Vrag je dosao po svoje!!! Nitko ne moze reci da niste bili upozoreni na ekipu koja je pumpala na razinama preko 800!!! Puno srece u daljnjem trgovanju!!!!
[/quote]
Kolega, Vi ste sigurno prodali na 800 i uletili u IGH ili INGR, možda DLKV ili KNZM, ne daj Bože MGMA ili ATGR. Jedino ako ste uletili u HT napravili ste dobar potez a danas ste izašli iz HT-a i vratili se u ATPL.
[/quote]

Kolega kada bi vam ja napisao kada sam izasao iz ove dionice vi bi mislili da lazem, prema tome ja sam samo upozirio ekipu da budu oprezni! Zadnji put kada sam pokusao benigno upozoriti ekipu da ako bas zele uletit bar ne lupaju po asku proglasen sam trulim insajderom, unutrasnjim, vanjskim neprijateljem i cim sve ne!
To je bilo kada je ova dionica vrijedila 2600 kn! Inace nikad poslije toga dana nije vise dosegla tu cijenu!
Ja sam svoj put na ovoj dionici opisao ovdje na forumu i ti postovi jos uvijek postoje! Zatim sam nedavno pokusao isto kad je ova dionica bila 800 kn, a danas smo tu gdje jesmo.
Vi kolega kao i vecina ljudi na nasem TK nije svladala osnove ulaganja! Stalno se bojite, a i taj strah se stalno potice sirom ovog foruma kako ce dionice negdje odletit i kako cete bas vi ti koji cete propustit zaradu!
Ja cu podijelit s vama svoje misljenje o nasem TK i njegovim ulagacima, a Vi se mozete kao sto je jedan drugi kolega znao reci popisati na njega!!!!

– kada vlada medvjedovo nema taktike kupi-drzi, znaci agregatno stanje je kes i lagano trejdanje dok se bikovi ne rastrcu
– ekipa to nikako da shvati iako ih medo guzi vec poprilicno, oni se pretvaraju u vrstu profesionalni dokupljivac
– zanimljivo je kako se svi kao vesele kad pada jer ce jeftinije dokupit, daklem to je osobit stadij samozavaravanja koji je meni nepoznat jer naime i ja sam koristio tu taktiku da smanjim ulaz samo nikad
nisam bio veseo zbog toga
-ja imam svoju teoriju o tome, naime mislim da je to zato sto su cijeli svoj ulagacki vijek proveli jahajuci bikica i mentalni sklop im se smrznuo u vremenu i prostoru
-vas sklop je isto takav jer Vi odmah pretpostavljate da sam ja cim sam prodao kupio nesto drugo, medjutim moje je strpljenje bezgranicno i ja ne zivim u strahu da ce mi trziste nekud pobjeci
-postoji jos jedan tip ulagaca osim dokupljivaca to su tzv. dugorocni te meni osobno najdrazi dugorocni dokupljivaci
– Gospodo ovo treba NAGLASITI pojam dugorocno i pojam Atlantska plovidba ne bi nikad trebali bit u istoj recenici
-to ne znaci da je to losa tvrtka ili da se na ovoj dionici ne mogu zaradit lijepi novci, ali sama narav posla
kojim s bavi koji je podlozan velikoj volatilnosti iskljucuje dugorocnost kao opciju
-zato su u najmanju ruku idiotski komentari tipa zasto to mirovinci ne kupuju i slicni
-znam da ovdje prolaze samo hvalospjevi i samo cekam kada ce neko objavit i prvi deseterac o kvaliteti ove dionice, ali evo ovo je moje misljenje
Lijepi pozdrav i puno srece u daljnjem trgovanju!!!

Svaka cast leonidas!

@leonidas

Kolega,očito ste već dovoljno dugo na TK, i vaše iskustvo je neprocijenjivo.Vrlo vjerovatno ste osjetili 2000-2003 na vlastitoj koži, i stoga danas igrate potpuno drugačiju igru, i vrlo vjerovatno ste danas jako bogat čovjek.
Ali da bi ste to postigli, jednostavno ste morali proći školu.
A svaka, ali baš svaka škola, se i plaća.
Nadam se da ću i ja, jednog dana završiti školovanje,i postati iskusan poput vas.
Dotad,ostajem vaš najdraži dugoročni dokupljivač.
Jedna činjenica ipak ne može da ostane nespomenuta.
Ovako nešto se nikad nije dogodilo, i samu legendu TK W.Buffeta je ovo iznenadilo,jer i on je dno proglasio još odavno.(Sjećete li se njegove izjave:Kupuj kad je tržište u strahu)
Tada sam i ja uletio sa svim svojim trenutnim kapitalom, i pogriješio, i upravo to me učinilo dugoročnim dokupljivačem.
I pitanje za kraj ako vam nije mrsko odgovoriti:
Radi čega imate takvo mišljenje o dugoročnim, i dugoročnim dokupljivačima?
Osobno se osjećam prozvanim,i molim vas da mi (nam) pomognete u nalaženju povoljnijeg rješenja ove situacije.
Hvala vam na odgovoru.
Vjerujem da nisam jedini dugoročni dokupljivač, pa bi ste mogli pomoći bar nekolicini ljudi, i time učiniti dobro djelo.Ko hoće, može vas poslušati, a ko ne, bar vas ne mora popišati.(Šiptar-nema ga odavno na TA)

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Lijepi pozdrav i puno srece u daljnjem trgovanju!!!

Kolega niste ni prvi ni zadnji od plaćenih drukera koji pokušava navući narod na trejd. Malo je danas altruista u ovoj zemlji, a ja nisam još naletio na savjetnika koji mi je predložio kako zaraditi lovu, a da pritom on ne želi priskrbiti veću korist za sebe, normalno sa mojim novcem. Dakle vama na znanje i ravnanje da ne bude zabune, ja vam garantiram da su 40% dioničara Atlanske ulagači na duge staze, 55% su gazde, a 5% je onih koji gube vrijeme ovdje po forumu, a tu sam i ja i vi. Mnogi od onih 40% i neznaju kako doći do famoznog brokera i eventualno prodati svoje dionice koje čuvaju iz samo njima znanih razloga. Vi ste očito prenervozni jer niste zadovoljni količinom umjetnog prometa na ovoj dionici i htjeli bi da barem 7000 dioničara trguje svaki dan, normalno da bi brže izašli iz dreka u koji ste upali i nekako vratili dignute kredite. Mnogi od onih 40% ne prate kretanje na burzi svaki dan a pogotovo ne čitaju vaše želje i pozdrave, a još manje znaju što je trejd. Oni vam slušaju pomorsku večer i pozdravljaju svoje najmilije koji teško zarađuju svoj kruh sa sedam kora. Hebe se njima za medu i bika i tako će to jednog dana ostaviti svojim unucima koji će se onda posvađati koliki je čiji dio. Upravo zbog meteorskog uspona "diva" iz provincije, Atlanska je postala crno pače i taoc kumova ZSE-a. Atlanska je samo primjer koliko je kapitalizam jednostavan. Rad, znanje, vizija i eto ti uspjeha, ali to kod nas nije neka prednost ili nešto pozitivno. Sada HT dijeli prvi dio izbornice, a tik pred izbore će dati veći dio i vratiti će penzićima smiješak na usne tako da će HT dosegnuti barem 261 kunu. Moje pitanje je po čijem nalogu ili koga sluša Mudrinić. Ukratko to vam je hrvatska tehnička analiza ili sjaj i bijeda ZSE-a. [sealed]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

plavac je potpuno u pravu,ali poštujem i mišljenje leonidasa,mada mi po priči liči na tipa koji ima jako veliki interes da atpl padne što niže kako bi mogao što jeftinije kupiti..a moje je mišljenje,da svatko tko prodaje atpl ispod 700,00 kn je povođen sa raznoraznim mutnim tipovima koji umjetno obaraju ovu sjajnu dionicu,i napravili su od nje svoj poligon s kojim upravljaju na svoj,nezakonit način…realno gledajući,ova dionica vrijedi najmanje duplo od trenutne cijene na tržištu..mene ne tangira što je trenutno na 650,00 kn zato što sam odlučio ići,tj špekulirati na duže staze,cca par mjeseci ili čak godina..ako padne ispod 600,00 uzimam još…žalosno je da nam neki polupismeni ljudi i banditi sakate ovaj biser od dionice,moje dionice sigurno nećete dobiti,dapače,i ja ću ih kupovati ako dodatno padnu..a o mirovincima uopće neću ništa govoriti,jer tratim dragocijeno vrijeme..isplatila im se zaba na 12800,igh na 13000,atgr na 800,mgma na 250,00 a ne isplati im se atpl na 650,00 zato što je previše volatilna,plovilo se uvijek,i uvijek će se ploviti,a za cedevitu,igračke i pelješki most,kao to je sigurna budućnost?pepo pig i snjeguljica,ma dajte molim vas–ne pričajte bajke naivnim ljudima…..moje je mišljenje da se ova dionica sistematski obara od strane banaka,radi što boljeg utvrđivanja temelja za budućnost..zapamtite ovo—2011. će vam svi na bankovnim šalterima preporučiti da uzmete atpl,i da je to vrlo perspektivna dionica,ali cijena onda neće biti 650,00 nego 2,650,00…i svi će hrliti zadovoljni,..i uvijek vas hvataju na istu bazu,kao što se riba lovi na malo kruha…prodavači smanjite dozu bunike–please….



Lijepi pozdrav i puno srece u daljnjem trgovanju!!!

…. Atlanska je samo primjer koliko je kapitalizam jednostavan. Rad, znanje, vizija i eto ti uspjeha, ali to kod nas nije neka prednost ili nešto pozitivno…. [sealed]
[/quote]
"Problem" je Atlantske što nije podložna utjecaju naših političkih močnika, ne mora "sponzorirati" da bi dobila poslove, ona jednostavno više voli svjetsku konkurenciju nego hrvatsko nagodbonjaštvo. I zasad joj to uspješno ide. Mnogi ne ulažu u nju zbog "direktiva" odozgo jer na nju nemaju utjecaja pa joj žele sve najgore. Tipičan primjer hrvatskog jala.
No, ATPL ne kuka, ne traži poticaje jer su skuplji od kredita, ne traži zaštitu jer se ona svodi na mafijaško nadziranje i preuzimanje, …
Pošten i pametan rad pobjeđuje sve.
Danas nije padala zato što su prodavali mali, jer ni jedan od mojih prijatelja poznanika već dugo ne prodaje ATPL, eventualno samo kupuje, niti nam pada na pamet prodaja, pa da dionica bude i 1 kn.
Zapravo, što je cijena niža, to je manji razlog za prodaju.
Novaca imamo, i zašto spašavati ostatak od 30%, 50%, 70% i dopuštati da netko jeftino dođe do kvalitetne vrijednosti. Vjerovali ili ne, čak nam i nacionalni ponos to ne dopušta.
Prodaju oni koji moraju isplatit svoje udjelničare, prodaju građevinari koji ne mogu prodati stanove. Jedan lokalni građevinar je dok su mu stanovi bili prodani još u temelju zgrade, većinu dobiti reinvestirao u daljnje građenje i velikim dijelom u dionice. Sad ili prodati stanove jeftinije ili prodati dionice, i prodaje na stotine dionica dnevno (i ATPL),… on je i pored ovolikog pada još uvijek u plusu (marža na stanovima u Dalmaciji je min. 50%).
Nemam baš puno ni vremena, ni volje, a baš ni ekspertnog znanja da bih često pisao na forumu, no ovdje čak i neki veliki znalci pišu previše prozirno, tako da se moraju umiti poslije svakog posta, pa onda mogu i ja reći pokoju svoju.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

@plavac

Možda gosp.leonidas nije plaćeni druker.Možda je stvarno jednostavno preiskusan i prošao odavno ovo što nas dvojica trenutno proživljavamo.Silom prilika smo postali po njegovim riječima long time playeri,a možda bi se i mi ponašali drugačije da nam je ovo druga ili treća svjetska kriza.
Mislim da nije loše ovo što je on napravio, ako je istinito.Čovjek ima iskustvo, i jednostavno ga je naplatio.Proda u pravo vrijeme, i polako skuplja po diskontu.
Moje neće kupiti,ali vjerovatno ga i ne zanimaju igrači kao što smo ti i ja.
Vjerojatnije ga zanimaju trejderi koji misle da sve znaju,(TA analiza) a na kraju netko mora staviti gaće na štap.
Moje gaće nedam.Trenutno su malo šporkane,ali su moje,i ne dam ih.
Kolega,skulu moramo pasat,i nemoj se jidit na profesore.Jednega dana, brž ćemo i nas dvojica održat koje predavanje nekim novim dioničarima (koji se još nisu niti rodili) ATPL.
Neka vam je laka noć,kriza dođe i prođe,samo je pitanje kako ćemo se mi u njoj ponašati.
[wink]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač





666,66 đavolja brojka!Sreća pa nismo praznovjerni. [pray]

Gospodo Vrag je dosao po svoje!!! Nitko ne moze reci da niste bili upozoreni na ekipu koja je pumpala na razinama preko 800!!! Puno srece u daljnjem trgovanju!!!!
[/quote]
Kolega, Vi ste sigurno prodali na 800 i uletili u IGH ili INGR, možda DLKV ili KNZM, ne daj Bože MGMA ili ATGR. Jedino ako ste uletili u HT napravili ste dobar potez a danas ste izašli iz HT-a i vratili se u ATPL.
[/quote]

Kolega kada bi vam ja napisao kada sam izasao iz ove dionice vi bi mislili da lazem, prema tome ja sam samo upozirio ekipu da budu oprezni! Zadnji put kada sam pokusao benigno upozoriti ekipu da ako bas zele uletit bar ne lupaju po asku proglasen sam trulim insajderom, unutrasnjim, vanjskim neprijateljem i cim sve ne!
To je bilo kada je ova dionica vrijedila 2600 kn! Inace nikad poslije toga dana nije vise dosegla tu cijenu!
Ja sam svoj put na ovoj dionici opisao ovdje na forumu i ti postovi jos uvijek postoje! Zatim sam nedavno pokusao isto kad je ova dionica bila 800 kn, a danas smo tu gdje jesmo.
Vi kolega kao i vecina ljudi na nasem TK nije svladala osnove ulaganja! Stalno se bojite, a i taj strah se stalno potice sirom ovog foruma kako ce dionice negdje odletit i kako cete bas vi ti koji cete propustit zaradu!
Ja cu podijelit s vama svoje misljenje o nasem TK i njegovim ulagacima, a Vi se mozete kao sto je jedan drugi kolega znao reci popisati na njega!!!!

– kada vlada medvjedovo nema taktike kupi-drzi, znaci agregatno stanje je kes i lagano trejdanje dok se bikovi ne rastrcu
– ekipa to nikako da shvati iako ih medo guzi vec poprilicno, oni se pretvaraju u vrstu profesionalni dokupljivac
– zanimljivo je kako se svi kao vesele kad pada jer ce jeftinije dokupit, daklem to je osobit stadij samozavaravanja koji je meni nepoznat jer naime i ja sam koristio tu taktiku da smanjim ulaz samo nikad
nisam bio veseo zbog toga
-ja imam svoju teoriju o tome, naime mislim da je to zato sto su cijeli svoj ulagacki vijek proveli jahajuci bikica i mentalni sklop im se smrznuo u vremenu i prostoru
-vas sklop je isto takav jer Vi odmah pretpostavljate da sam ja cim sam prodao kupio nesto drugo, medjutim moje je strpljenje bezgranicno i ja ne zivim u strahu da ce mi trziste nekud pobjeci
-postoji jos jedan tip ulagaca osim dokupljivaca to su tzv. dugorocni te meni osobno najdrazi dugorocni dokupljivaci
– Gospodo ovo treba NAGLASITI pojam dugorocno i pojam Atlantska plovidba ne bi nikad trebali bit u istoj recenici
-to ne znaci da je to losa tvrtka ili da se na ovoj dionici ne mogu zaradit lijepi novci, ali sama narav posla
kojim s bavi koji je podlozan velikoj volatilnosti iskljucuje dugorocnost kao opciju
-zato su u najmanju ruku idiotski komentari tipa zasto to mirovinci ne kupuju i slicni
-znam da ovdje prolaze samo hvalospjevi i samo cekam kada ce neko objavit i prvi deseterac o kvaliteti ove dionice, ali evo ovo je moje misljenje
Lijepi pozdrav i puno srece u daljnjem trgovanju!!!

[/quote]
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=68223 bit ce da su krcati atpl a nemaju kome utrpat…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Hvala na linku!

posebno me je osupnulo to sto od vremena kad je upozoravao stanoviti tvindeker kozmonaut; od kad su strucnjaci govorili o promasaju double hulla, najvise pali svi osim ATPL.

Jebeni dabl hul… [lol]


***obrisano***

Kao i obicnoi povrsne i pausalne analize. Datum 16.10.1997 Kad je vecina navedenih dionica bila na oko ATH.

ATPL -16.10.2007-3783 KN-7.02.2009-655 KN-Pala 5.77 puta
DLKV -16.10.2007-1780 KN-27.02.2009 -252 KN-Pala 7.06 puta
IGH – 16.10.2007-13200 KN-27.02.2009 -1860 KN-Pala 7.09 puta
JDPL -16.10.2007-835 KN-27.02.2009 -98.4 KN-Pala 8.48 puta
JMNC -16.10.2007-61000 KN-27.02.2009 22500 KN-Pala 2.71 put

Prema gornjem izracunu naj manje je pala Jamnica a ne ATPL. Stoga slazem se da treba ulagati u znanje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

nakon ovih nekoliko zadnjih postova malo sam razmišljao kako bi se ponašao da sam sa dionicom ATPL u debelom plusu…shvatio sam da bih se ponašao isto… jednostavno mislim da sam taj tip koji kada nešto kupi, donese odluku, to drži i čuva…možda sam u krivu jer dionice nisu nešto za što se treba vezati ali ja ne živim od prinosa koje mi mogu pružiti dionice…njih jednostavno smatram boljim načinom štednje za mirovinu…s obzirom da sam u srednjoj životnoj dobi mislim da imam vremena čekati ako treba i 10-15 godina a bude li sreće i ja uporan u dokupu moglo bi se desiti da me zbilja pomazi sreća …jednog dana neću brinuti koliko će mi donijeti II. stup …

dugoročni dokupljivač…..dec maj nejm [thumbsup]

Svaka čast na odgovoru, još samo da si mi rekao kakvo će izvješče bit? I šta će se desit u utorak i ugodan mi vikend!?
Hvala i lijep pozdrav,
Kawa

New Report

Close