ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Sve ok. kolega,malo me potaknula tvoja vizija jer je se ovaj forum pretvori u gatanja i vračanja kako
tko želi tako i piše…..a realnost je takva kakva je
[cool]

Kakva je realnost za BDI u ponedjeljak?
[/quote]

UP kolega – a i brodari u US u ponedeljak idu gore. [thumbsup]
[/quote]

Šta Vam to znači da u ponedjeljak USA ide gore kad odmah u utorak se opet svi crvene a kod nas gotovo sam siguran da i ponedjeljak će biti crvene boje….
[/quote]
Mora da imaš neku kuglu ili si iz kave gatao, kakve glupostiju sve nećeš čuti.
[/quote]
zašto se opterećujete šta će biti u ponedjeljak i utorak,mene to ne zanima,jer sam čvrsto odlučio da je neću prodavati u ovoj godini..kupio sam je jeftino,i kad tad će sve doći na naplatu..a da sad idem brljat pa je prodavat ispod svake cijene,to mi ne pada na pamet..ja pratim burzu svaki dan,ali sam hladan ko špricer…

Ovdje upišite svoj komentar…

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




pogledaj samo tečaj dolara…31/12/2008 5,15 danas 5,90 …
151 milja $ dobiti na kraju godine je vrijedila 777 milja kuna a danas 890 milja kuna …nagradno pitanje glasi …misliš li da AP lovu čuva u kunama ili $$$ ?

U dolarima, kao što plaćaju i kredite i opex u dolarima.

[/quote]
Ako kuna i dalje nastavi kliziti, po ovoj računici ispadne da će ATPL moći i slijedeći mjesec isplatiti dividendu od 50 kn, a nakon toga će opet imati istu količinu kuna na računu. [lol]
[/quote]
ATPL u ovom trenutku s obzirom na velićinu BDI posluje u najboljem slućaju na pozitivnoj nuli,ali
vjerovatno sa gubitkom.I kako se taj gubitak pojavljuje u US$ što više dolar raste kunski gubitak će biti sve veći i veći,te ATPL nebi trebala isplaćivati ostatak dividende.
Međutim,s obzirom na ostvarenih cca biti 300 kn dobiti u 2008. po dionici bez prodaje brodova ,a prema statutu oko pola dobiti,tj. 150 kn treba biti isplaćeno ispada da Atpl "duguje" ¸100 kn dividende po dionici
koje bi trebale biti isplaćene,ali tek sa povratkom BDI na preko 3000 ,ali nikako prije ljeta
kada i hoteli i aviokompanija stvaraju keš.

@Lopina

Međutim,s obzirom na ostvarenih cca biti 300 kn dobiti u 2008. po dionici bez prodaje brodova ,a prema statutu oko pola dobiti,tj. 150 kn treba biti isplaćeno ispada da Atpl "duguje" ¸100 kn dividende po dionici
koje bi trebale biti isplaćene,ali tek sa povratkom BDI na preko 3000 ,ali nikako prije ljeta
kada i hoteli i aviokompanija stvaraju keš.
[/quote]

Kolega kako 300 kn/dionici dobiti za 2008. odakle ste to izvukli,, jel to krivo gledam ili ??, zar nije dobit cca 790 mil. kn,, ili 627 kn/dionici za prošlu godinu.

Pozicija 9. u Top 10 se povećava:PBZ D.D. 2,91% 40.605,00 3,03% 42.334,00

Što se tiče dobiti za prošlu godinu ako ju podjelite sa brojem dionica dobije se 108$. Naravno to je brutto pa bi sad tu još štošta trebalo odbiti da se dođe do neke razumne cifre za ostatak dividende ako je u opće i bude jer je u ovoj krizi svašta moguće.

who dares, wins

jednostavno je…
nema brutto dobiti…dobit je dobit …
a za dividendu je bitna operativna dobit tj. samo onaj dio koji se odnosi na dobit iz osnovne djelatnosti a to je za prošlu godinu iznosilo oko 300 kuna ( može biti i više ovisno o tečaju) , ostatak je dobiti rezultat prodaje brodova jer su brodovi amortizirani kroz godine i sve što se utržilo kod prodaje predstavlja dobit …s obzirom da je bilo riječi da će se pola godišnje operativne dobiti podijeliti kao dividenda imamo pravo očekivati još barem 100 kn po dionici…naravno to nije nigdje napisano kao obavezno i zato se ne treba toga držati kao pijan plota…osobno mislim da ukoliko poslovanje do skupštine pokaže neku dobit možemo očekivati isplatu tih 100 kn a ukoliko bude gubitaka vjerojatno neće biti neki veći iznos u pitanju…bitno je znati kako je u trenutnu cijenu ukalkulirano cca.30 milja $ najavljenog gubitka i ukoliko se nakon prvog kvartala ispostavi da ga neće biti ili da je puno manji mogli bi svjedočiti porastu cijene (na tome prvenstveno temeljim svoj optimizam) , Kap. Jerković je taj gubitak javno najavio kao moguć i mislim da će biti uračunat u cijenu sve dok se ne ispostavi drugačije…

Brutto dobit ?? Kakva je sad to dobit,, šta nemamo Ukupne prihode – Ukupne rashode = Dobit,,

Uprava i Jerković su me ugodno iznenadili jer se ponašaju odgovorno i brinu os svojim dioničarima za razliku od bahatog Vlahovića i Plinia istarskog. Malo malo neka objava za javnost, isplata dividene i najava preeliminarnih rezultata. Svaka čast, pa im zato opraštam grešku pri isplati dividende koju još nisam dobio, al nema veze.
Dolar je odigrao vrlo pozitivnu ulogu jer je u zadnja 4 mjeseca skočio 20 %, pa je tako i potpomogao rezultate i spasio od većih gubitaka. Očekujem rezultate za 1 Q u sa blagim plusom. BDI se oporavlja i bolje nego što se prije mjesec dana očekivalo jer Kinezi nastavljaju raditi na svojim infrastrukturnim projektima. Do kraja ove godine doći če do oporavka svjetske ekonomije a BDI će biti preko 5000.

Pirati su u nedjelju pred somalskom obalom oteli teretni brod u grčkom vlasništvu, priopćilo je grčko ministarstvo trgovačke mornarice.
"Pirati su pred somalskom obalom oteli grčki teretni brod Saldanha s 22 člana posade, koji plovi pod malteškom zastavom", priopćilo je ministarstvo. Grčko ministarstvo je priopćilo da je brod prevozio ugljen i plovio za Sloveniju.

Pa jel oni ne znaju da je Slovenija u NATO paktu.

SLAVONAC (malo san maka)

Revival of Brazil iron ore cargoes lifts rates hopes

http://www.lloydslist.com/ll/news/revival-of-brazil-iron-ore-cargoes-lifts-rates-hopes/20017620589.htm;jsessionid=43D927D3B39DEE21A30A97D268D47E92

mogao bi BDI i slijedeći tjedan malo gore…

…..večer

-Obzirom na stanje CROBEX-a , dobro je ovo ….. , ali svjetsko crvenilo nema mjere ….

-Kao i sve u životu i relativizacija vrijednosti ima svoje limite ….
……. kako u plusu , tako i u minusu ….. [smiley]

-Zato ne treba paničariti …. , ako procijenite da pametno prodati …..prodajte !!!!
….Kupiti ćete ponovo …. , za 100-tinjak kuna više , ili niže ….. [smiley]

-Ni prvo , a ni drugo … nije neka radikalna i životno važna promjena ….

-Za razliku od nekih mišljenja …. , izgleda da je sve preko 1500-2000 (BDI) čisti plus ….
…postoje tu neka "zamagljivanja" o kojima se pisalo , a i rezultati iz zadnjeg kvartala
kada je BDI kapitulirao ……govore tome u prilog ….
-Jasno , što više , to bolje …. [smiley]

-Kao što sam spomenuo na početku , ako EU i Kolonije nastave još dva tjedna ovako ….
…Amerika i Engleska , bit’ će zemlja proleterska …… [smiley]

-Očekujem ovaj tjedan promjenu vani , ali istina , nije nužno zelenilo i kod nas …..
…..izgleda kako i ovi na TA očekuju obrat ovaj tjedan ….
, a obzirom na njihovu točnost u prognozama (ht-120 , atpl-200 …već je trebalo) ,…
…..možda sam u zabludi ……

-Kod svih mojih (brojnih) promašaja , oni su mi bili stalna utjeha ….. [smiley]
….,ali nadajmo se kako je Kombi-Turbo-Dizel metoda ipak bolja !!

.Dr M Wagner

Svanu je i taj dan.

who dares, wins

New Report

Close