ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve ok. kolega,malo me potaknula tvoja vizija jer je se ovaj forum pretvori u gatanja i vračanja kako
tko želi tako i piše…..a realnost je takva kakva je
[cool]

Kakva je realnost za BDI u ponedjeljak?

Ich Boss, Du nix


sve mi se čini kako ćemo se lagano "odlijepiti" od Crobexa… druge nam nema, to je ono što sam spominjao u nekim postovima prije nekoliko tjedana…neke se stvari nemogu zaustaviti a pod time sam mislio na raskorak između AP i ostalih sastavnica Crobexa … složi li se nama nekoliko dobrih dana misleći pritom istovremeni jači rast vani plus dobar BDI jednostavno ćemo morati potegnuti …evo usudit ću se i prognozirati …u ožujku očekujem probijanje cijene od 850 kn (očekujem i više ali ne želim izreći točnu cifru)

ne bas tako sa ciframa…..kolega….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ATPL-R-A je iz "IN" dionice (7000 dioničara), suprotno očekivanjima, prešla u polje narodne dionice (8500 dioničara) i to isključivo njenim srozavanjem na 500 kuna. Mislili su neki da će se narod razbježati na 500 kuna i da će prigrabiti sebi pravo malo bogastvo. Da se to ostvarilo sada bi ona bila sigurno na 2000 kuna, bez obzira na krizu, a maleni bi čupali kosu. Ova linija 700-800-700 vozi već dulje vrijeme i ne treba očekivati njen značajniji skok ubližoj budućnosti. Tko se bude pravilno ukrcavao i iskrcavao na ovoj liniji nešto će ušićariti, a BDI će opravdati njene buduće skokove kad se prvenstveno situacija u RH popravi. [sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

@kormilar
može biti da ćemo i tako lelujati unutar cijene ali..to ne drži vodu na malo duže razdoblje…mislim da do kraja prvog kvartala još to možemo i doživjeti ali u jesen ne vjerujem da ćemo biti na tri decimale…pogledaj samo tečaj dolara…31/12/2008 5,15 danas 5,90 …
151 milja $ dobiti na kraju godine je vrijedila 777 milja kuna a danas 890 milja kuna …nagradno pitanje glasi …misliš li da AP lovu čuva u kunama ili $$$ ?

@inverter
nisi li ti nedavno nabacivao neke targete?
ja sam naveo prilično širok vremenski termin koji uopće nije nerealan…


pitanje glasi …misliš li da AP lovu čuva u kunama ili $$$ ?

Ova dionica ne prati up trendove u novijoj povijesti već leti kako vjetar puše u nekom ograničenom prostoru tako da je nemreš uhvatiti nit za glavu nit za rep. Ali vjetrovi ne prate prognozu vremena i u tome je glavni problem. Oni najave Jugo, a sutradan opichi bura pa se ti snalazi. Ne znam kako čuvaju lovu ali koliko sam upućen odnedavno dijele plaću u Eurima, nek me se demantira ako sam u krivu. Oni najbolje znaju kaj delaju, ali poanta je da nada u brzi oporavak nema realne ni solidne temelje, jer kako sam gore rekao rast dionice ovisi prvenstveno o RH a manje od BDI faktoru. Na njenu cijenu još može utjecati činjenica da u RH nema puno ljudi koji nisu čuli za Atlansku i njenu bilancu, a i nevjerujem da susjedi nisu čuli od čega kupujemo nove kapute, namještaj, autiće i slične dnevne potrepštine. Pohlepna smo nacija tu nema zbora. [sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


pogledaj samo tečaj dolara…31/12/2008 5,15 danas 5,90 …
151 milja $ dobiti na kraju godine je vrijedila 777 milja kuna a danas 890 milja kuna …nagradno pitanje glasi …misliš li da AP lovu čuva u kunama ili $$$ ?

U dolarima, kao što plaćaju i kredite i opex u dolarima.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

meni je posve jasno da nemožemo prognozirati ništa u vezi kretanja ove dionice…koji faktori najviše utječu na cijenu prava je nepoznanica… nelikvidnost i kriza u RH, ambicije pojedinih velikih dioničara, cijene vozarina, tečaj dolara, dolazak novogradnji, ponuda i potražnja sirovina, povećanje brodova na tržištu, rezanje starih kanti… i još tko zna koliko faktora koji mi ne padaju na pamet…ali ja na stvari gledam iz pozicije dioničara koji čvrsto drži dionicu i vjeruje u oporavak kako svjetski tako i domaći…sve je samo pitanje vremena, nije upitno hoće li se desiti oporavak već kada će se desiti…
i sada sa tih pozicija procjenjujem da će svi uvjeti za oporavak cijene prije nastati na AP nego nekim drugim domaćim firmama jer kao što ih je kriza kasnije načela tako će ih i kasnije oporavak zahvatiti…sjetimo se samo dana kada su dioničari nekih zvučnih domaćih firmi kometirali drastičan pad brodara a sada se i sami nalaze u sličnoj ili goroj situaciji…samo razlika je u tome što je za brodare najgore prošlo što se nemože reći za ostale…hoćemo li postati taoci tog stanja na domaćem tržištu ili ne neznam ali procjenjujem da nije moguće jako dugo biti u takvoj situaciji i to imam na umu u svim svojim kometarima na temu AP…


sve mi se čini kako ćemo se lagano "odlijepiti" od Crobexa… druge nam nema, to je ono što sam spominjao u nekim postovima prije nekoliko tjedana…neke se stvari nemogu zaustaviti a pod time sam mislio na raskorak između AP i ostalih sastavnica Crobexa … složi li se nama nekoliko dobrih dana misleći pritom istovremeni jači rast vani plus dobar BDI jednostavno ćemo morati potegnuti …evo usudit ću se i prognozirati …u ožujku očekujem probijanje cijene od 850 kn (očekujem i više ali ne želim izreći točnu cifru)

Ipak , mislim da si pre optimističan……kriza iz dana u dan sve jača i kao šta bi rekao Grispan ili Soroš daleko smo od dna….
Volio bi da si u pravu ali ja više u ništa ne vjerujem….nažalost….

na 4300 sve prodajem...

Leconte, obično te držim objektivnim, međutim, mislim da se sada samo tješiš.Mislim da nije najgore još iza nas, ali čak i da je, biti će još neko vrijeme dovoljno loše da neće biti kruha s APL, ka ni s ostalim dionicama.Love ima, love uvijek ima ali je nema na burzi.Uskladištena je i čeka bolja vremena ili je negdje drugdje (neznam osobno gdje), uglavnom na burzi je nema, a dok ne dođe ništa od ATPL i ZSE općenito.A pošto je ZSE "plitka" tko zna što se još ovdje može desiti, sve te naše "dionice" se mogu preko noći pretvoriti u prah i pepeo.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Ovdje upišite svoj komentar…

Jedan k’o nijedan…tješite se, tješite…ali ako vas to veseli….

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

New Report

Close