ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadnji put kad je crobex bio 14xx, atpl je bila 500, ipak kakav takav decoupling reklo bi se

Ni je još svima bankama isplaćena dividenda od strane Atpl. Neki stižu na red tek idući tjedan.
020 356-146 br. za informacije o tome.

who dares, wins

Nitko ne komentira jutrošnje bulk fixturese. BTW, korelacija je da su današnji fixturesi osnova za današnji BDI? Ako je tako, danas BDI ide u minus.

Znalci, molim komentar.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

BDI je danas u minusu 50 možda koji bod više manje.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

dečkasi, ovo je sad već bad.
euro skače, burza pada… da nas samo ne dočeka pirova pobjeda nakon 2 čira na želucu, osijeđenog paperja na glavi i sličnosti – atlantska po 1000 al eur po 10 kn…
disibionigdje, štosiradioništa.
tuta bila ko što je i bila.
ne znam više….
kako se strmokrobeksnulo ovo, ne vuče na dobro.
taman sam na odvikavanju od krobeksičnosti, no skužio sam da mi visi neki ht, da trebam prekobicnuti portfelj i tek onda hibernacija…
u ime zdravlja, obitelji (tko je ima) i sl. ovo se ne smije više gledati.

obezvrijeđuje sve što smo mislili da znamo.
na kraju ispada da jedino što znamo je da se ovo ne smije više gledati, a bogme ni kupovati išta.
jučer sam skoro kupio atlantsku nakon što mi je dividenda sjela.
na sreću (koje obično nemam), nisam.
uzdravlje!


dečkasi, ovo je sad već bad.
euro skače, burza pada… da nas samo ne dočeka pirova pobjeda nakon 2 čira na želucu, osijeđenog paperja na glavi i sličnosti – atlantska po 1000 al eur po 10 kn…
disibionigdje, štosiradioništa.
tuta bila ko što je i bila.
ne znam više….
kako se strmokrobeksnulo ovo, ne vuče na dobro.
taman sam na odvikavanju od krobeksičnosti, no skužio sam da mi visi neki ht, da trebam prekobicnuti portfelj i tek onda hibernacija…
u ime zdravlja, obitelji (tko je ima) i sl. ovo se ne smije više gledati.

obezvrijeđuje sve što smo mislili da znamo.
na kraju ispada da jedino što znamo je da se ovo ne smije više gledati, a bogme ni kupovati išta.
jučer sam skoro kupio atlantsku nakon što mi je dividenda sjela.
na sreću (koje obično nemam), nisam.
uzdravlje!

…đesi đetro makino stara…sad ti pričaš da je šelo…kompa…loše je već neko vrijeme…smo kaj ste ti i tebi sličnih 4.5 milja pingvina i ja naravno…mislili da bu nas naši zvlekli ili probali zvleči…a kad ono štanga u pak…pa ti tancaj…
…al dobro…došel si sebi…još da gubija…pridobijemo na svoju stranu i rokaj…svijet…ajde barem hrvatska je naša…brijem koolko imamo dionica atpl…da smo odmah iza lonze…hehehe…a gubi samo nadokupljuje…
…no kompa…ja čudno pišem…al imam glavu i rep…al ti brate…katastrofa…o čem ti pričaš…o kuni 10kn za ojro i o atlanskoj na 1000 kn…samo mi reci kak si došao do toga…znači po tebi samo bu ojro išao gore…a kaj je sa ostalim "pokazateljima"…daj malo više detalja…ovak…smiješno i neozbiljno…kao i ja [wink]


Ok, svi nešto oko dividende, nego što se događa s DRYS-om, baš i ne reagira na BDI?

Bottom line: DryShips does not deserve the faith of its investors.
Your emails make a persuasive case why under certain scenarios and
metrics DryShips should bounce back or even excel — but they are
missing one thing. The company does not operate in a vacuum. It
operates in a cutthroat environment, where its CEO has proven himself
to be no friend of investors. If I wanted to play the Baltic Dry
Index, at least on the long side, DRYS is not the vehicle I would
choose.

DryShips isn’t the first time Economou has hurt investors. After
raising $175 million in junk bonds, his previous company, Alpha
Shipping, defaulted on the payments. Creditors forced the deadbeat
company into bankruptcy, where Economou worked out a deal to take
possession of the ships in exchange for giving the creditors 37 cents
on the dollar for their debt.


ekipa kojoj nije sjela dividenda može bitit sretna…
ovi koji su upali ovih dana po ko zna koji put prelaze u long term ulagače…

[lol]

Euro ide gore, Kuna dole sigurno jos 20 % .

Videcete koliko ce pasti jos kuna…..

Prodaje:
Količina Cijena
32 700,00
225 701,00
7 701,99
18 702,00
5 702,80
7 702,90
50 703,00
30 704,00
12 704,98
12 704,99
Ovaj je prije bio na 716 i konstantno pritišće cijenu na dolje. Koristi gužvu, a ja još ni sam dobio dividendicu. Šta mislite je li ju on dobio?

who dares, wins

Ljudi podvucite crtu na dosadašnji način ulaganja, ko to još nije, i postanite nemilosrdno konzervativni, i puno više puta razmislite, nego ste to dosada činili, prije nego što investirate neki novac. Jedino na taj način ćete uspjeti izvući živu glavu, a možda i nešto novaca.
Sve statistike i pokazatelje, BDI, sve to treba uzeti sa dobrom dozom rezerve, jer nije proljeće ako jedan dan izađe sunce. A treba se čuvati i fondova, koji mogu izdržati puno više od nas malih investitora, i samo gledaju kako će nas ošišati.

sutra je novi dan.



dečkasi, ovo je sad već bad.
euro skače, burza pada… da nas samo ne dočeka pirova pobjeda nakon 2 čira na želucu, osijeđenog paperja na glavi i sličnosti – atlantska po 1000 al eur po 10 kn…
disibionigdje, štosiradioništa.
tuta bila ko što je i bila.
ne znam više….
kako se strmokrobeksnulo ovo, ne vuče na dobro.
taman sam na odvikavanju od krobeksičnosti, no skužio sam da mi visi neki ht, da trebam prekobicnuti portfelj i tek onda hibernacija…
u ime zdravlja, obitelji (tko je ima) i sl. ovo se ne smije više gledati.

obezvrijeđuje sve što smo mislili da znamo.
na kraju ispada da jedino što znamo je da se ovo ne smije više gledati, a bogme ni kupovati išta.
jučer sam skoro kupio atlantsku nakon što mi je dividenda sjela.
na sreću (koje obično nemam), nisam.
uzdravlje!

…đesi đetro makino stara…sad ti pričaš da je šelo…kompa…loše je već neko vrijeme…smo kaj ste ti i tebi sličnih 4.5 milja pingvina i ja naravno…mislili da bu nas naši zvlekli ili probali zvleči…a kad ono štanga u pak…pa ti tancaj…
…al dobro…došel si sebi…još da gubija…pridobijemo na svoju stranu i rokaj…svijet…ajde barem hrvatska je naša…brijem koolko imamo dionica atpl…da smo odmah iza lonze…hehehe…a gubi samo nadokupljuje…
…no kompa…ja čudno pišem…al imam glavu i rep…al ti brate…katastrofa…o čem ti pričaš…o kuni 10kn za ojro i o atlanskoj na 1000 kn…samo mi reci kak si došao do toga…znači po tebi samo bu ojro išao gore…a kaj je sa ostalim "pokazateljima"…daj malo više detalja…ovak…smiješno i neozbiljno…kao i ja [wink]
[/quote]

🙂

a nene, pa di će itko pametan više se upuštati u argumentiranje ičega?
nema više argumenata, nema više pametarija, sad se mogu svi busati u prsa tipa "eeee, tako je govorio zaratustra" i sl…
atpl i eur sam bubnuo, onako samo…
najpametnije (doslovce najpametnije) je što se može:
zaleć.
kao u ratu… kad su padale granate, nitko pametan nije se pitao odakle dolaze, jel 120 mm ili 82mm, jesu li to možda naši i sl.
legni u jarak, što manji jarak, manja šansa da stradaš. što manje keša u dionicama, manja vjerojatnost da te okrobi.
a i ova metuzalemčad tipa kostolany, buffet i žgadija… svašta su i oni prošli, no svaka kriza je nova.
novo doba, nove vrijednosti, nove relacije, sve novo. čak i oni su bepci. a tko nije?
velim, pustite bdi, excel, diannu, drys, rio tinto, još nije vrijeme za to.
tek je (još uvijek) druga trijada mjeseca veljače (još uvijek) 2009.
možemo se zekati i dobro nam je. zeke će barem uvijek biti.
ne znam jel ti štogod od onog utovara od 500 kom ostalo ili si ga prevrnuo dvaes-tries puta, no savjetujem frižider. governor je pravu stvar napravio i svima nama se ruga (s pravom):
3 kune dnevno, godina dana = 3k kn, što mi to brljamo.
malo ga samo treba nadopuniti – 8 kn gore, 2 dolje u dva dana i to je to.
ae…

New Report

Close