ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Maknuo se onaj veliko sa 738. Ne primjećujem da se nešto pretjerano vraća novac u dionicu od onih 60M dividendice.

who dares, wins


Maknuo se onaj veliko sa 738. Ne primjećujem da se nešto pretjerano vraća novac u dionicu od onih 60M dividendice.

možda je onaj veliki malo razbijen na nekoliko manjih.
Sad kad je prošla dividenda, sad će bit malo više špekulacija.

sutra je novi dan.



Maknuo se onaj veliko sa 738. Ne primjećujem da se nešto pretjerano vraća novac u dionicu od onih 60M dividendice.

možda je onaj veliki malo razbijen na nekoliko manjih.
Sad kad je prošla dividenda, sad će bit malo više špekulacija.
[/quote]
Ne. Zbroj sviju je manji od njega. Pitaj boga gdje je.

who dares, wins

Što je ovo – divergencija BDI-a i ATPL? BDI gore ATPL dole! Pa zar smo ovo cijeli dan čekali?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

BVPS (knjigovodstvena vrijednost po dionici) 1.195,08 HRK
Pa zar ni ovoliko ovo ne vrijedi?

who dares, wins

kolega, to je odraz situacije u državi, i na našem tržištu. Realna cijena dionice je ipak odnos ponude i potražnje, a novaca baš i nema previše u opticaju. Dividenda je vjerovatno otišla za krpljenje nekih rupa u našim proračunima. Ne može se očekivati da čim BDI malo ide UP , a ATPL odmah toliko ide UP, tu je previše dnevnog trgovanja i špekuliranja.

sutra je novi dan.

Sve 5 kolega ali ja Vam nađem bar 10 dionica čija je tržišna vrijednost usprkos svega veća od knjigovodstvene a da li su to perspektivnije firme od ove to je jako diskutabilno.

who dares, wins


Sve 5 kolega ali ja Vam nađem bar 10 dionica čija je tržišna vrijednost usprkos svega veća od knjigovodstvene a da li su to perspektivnije firme od ove to je jako diskutabilno.

…netko je tu napisao burza nije logika…da jest samo bi pametni bili bogati…kao što rekoh…previše intriga obmani i laži…al dobro učimo se svi tome…ili propadnimo

imam jedno pitanje za one iz struke…
kako objašnjavate da su vozarine za supramaxe veće nego za panamaxe?
jeli stvar u vrsti tereta koji obično prevoze ili…?
uprava je ovaj puta dobro pogodila ugovorivši gradnju Držića i njegovih blizanaca koji stižu ove godine, ispada da su isplativiji nego panamaxi trenutno…


Sve 5 kolega ali ja Vam nađem bar 10 dionica čija je tržišna vrijednost usprkos svega veća od knjigovodstvene a da li su to perspektivnije firme od ove to je jako diskutabilno.

Slažem se, ali nisu sve branše iste, pa tako ni dionice, a bitni su i dioničari, faktora koliko hoćeš, špekulacija, špekulacija…

sutra je novi dan.

nevjerovatno mi je to da mi čekamo ameriku kako će otvoriti da bi malo potegnuli cijenu…pa ovdje kao da se radi o stotinama kuna po dionici a ne tih par kuna gore dole…

ATPL-R-A 732,36 +3,28% 2.041.078,71kn
Drugi po veličini promet odmah iza HT-a i največi rast unutar top 10 prometa.
Ipak je ovo dionica sa trenutno največim potencijalom i najsvjetlijom perspektivom i mogli bi ju nazvati zvijezda Danica hrvatskog tržišta kapitala.
Dividenda sjela preko investora još jutros, nije neka količina ali čovjeka veseli.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close