ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


osim toga zašto bi ATPL pala ? što je to tako loše sa tom firmom? isplata dividende u kriznim vremenima? preinake ugovora kojima se odgađaju neki troškovi? rast BDI indexa od preko 100 % u odnosu na prije mjesec dana? nelikvidnost? … vidim da ovo zadnje nije neki problem za ATPL , možda za neke druge dionice ali mi okrenemo par milja kuna svaki dan…zbilja se dovodim u situaciju da počinjem razmišljati jesam li ja malouman ili me netko samo želi navesti da tako mislim…

…kolega…nijedan od navedenih razloga….nema nekog utjecaja na pad cijene dionice atpl…ako vam je to postalo jasno…a valjda sada jest…jer su ti "vaši" pokazatelji bolji nego kad je cijena zadnji puta bila na ovim razinama….onda vam je i valjda jasno da to mora biti neki drugi razlog…problem je što vi niste svjesni…ili neželite postati svjesni tog razloga…zbog tog razloga sada nije trenutak za biti u dionicama…onak kak vi to zagovarate…treba trejdat…ali biti oprezan…jer…vjerujte nitko neće propustiti rast od 20-30%, u ovoj godini, a da ga nedugo zatim ne dočeka dakav pad iz ćoška…pa činjenice, su barem, na mojoj strani…sjetite se razgovora gubija i mene…po njegovom smo trebali biti na 1000 – bez predujma dividende…po mom smo tam di i treba…u žabokrečini…pa da je neznam kolko love na računu…

Malo iznenađenje prijatelji slijedi u 14:15 [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Svi nešto griješe. Mirovinci, dividenda…..još par griješki i odosmo u p.m.
Kupnja Cijena
4 685,20
124 685,00
Vidim ekipa se polako šulja na bidu. Samo da to nije igra poklape. [bye]
I ja neki dan pogriješio, kupio po 754 i mogao prodati po 778 a ja neču. Malo mi. Izgleda ovdje ako zaradiš za kavu dobar si, uzmi lovu i bježi.

znam, govoris o petku, sve isto i kod mene!
[/quote]
A i kod mene isto.A šta mislite hoće BDI danas gore ili dolje?


Svi nešto griješe. Mirovinci, dividenda…..još par griješki i odosmo u p.m.
Kupnja Cijena
4 685,20
124 685,00
Vidim ekipa se polako šulja na bidu. Samo da to nije igra poklape. [bye]
I ja neki dan pogriješio, kupio po 754 i mogao prodati po 778 a ja neču. Malo mi. Izgleda ovdje ako zaradiš za kavu dobar si, uzmi lovu i bježi.

Ja mislim da smo već odavno u pm
kako li sam samo bio pohlepan kad sam uzeo po 710 i za tjedan dana ona na 820, ali ne ide to još gore treba biti strpljiv, evo popušio opet po ko zna koji put

semper fidelis


Malo iznenađenje prijatelji slijedi u 14:15 [wink]

Kakvo iznenađenje? možda BDI- up?



Svi nešto griješe. Mirovinci, dividenda…..još par griješki i odosmo u p.m.
Kupnja Cijena
4 685,20
124 685,00
Vidim ekipa se polako šulja na bidu. Samo da to nije igra poklape. [bye]
I ja neki dan pogriješio, kupio po 754 i mogao prodati po 778 a ja neču. Malo mi. Izgleda ovdje ako zaradiš za kavu dobar si, uzmi lovu i bježi.

Ja mislim da smo već odavno u pm
kako li sam samo bio pohlepan kad sam uzeo po 710 i za tjedan dana ona na 820, ali ne ide to još gore treba biti strpljiv, evo popušio opet po ko zna koji put
[/quote]

Je li vi to osnivate stranku pušioničara? Ima nas još zainteresiranih za članstvo.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Malo iznenađenje prijatelji slijedi u 14:15 [wink]

Kakvo iznenađenje? možda BDI- up?
[/quote]

I kako će nam to u ovoj situaciji pomoći…, nedavno je BDI rastao po 14% dnevno – dva dana uzastopno, pa se cijena nije odljepljivala od nekih 800-820 kn….
Hebeni Sanader sa svojom bandom lopovskom nam je kumovao ovoj razini cijene…., a pad BDI i svjetskih indexa je samo nadolio ulje na vatricu…

Ako BDI bude rastao samo će usporiti rasprodaju, a oporavak cijene …!????…, pa kako da se značajnije oporavi kad već za koju minutu nakon kupovine možeš zbrajati minuse…., kupio si ATPL hebeno jeftino, a za koji minut hebeno skupo… i onda ti mirno spavaj…., ko beba, malo bljuckaj, malo plači i sisaj prstić….


Ako BDI bude rastao samo će usporiti rasprodaju, a oporavak cijene …!????…, pa kako da se značajnije oporavi kad već za koju minutu nakon kupovine možeš zbrajati minuse…., kupio si ATPL hebeno jeftino, a za koji minut hebeno skupo… i onda ti mirno spavaj…., ko beba, malo bljuckaj, malo plači i sisaj prstić….

Za oporavak će ipak trebat pričekat rezulatate koji će demantirat katastrofične prognoze …



Malo iznenađenje prijatelji slijedi u 14:15 [wink]

Kakvo iznenađenje? možda BDI- up?
[/quote]

Teško, jer i Driships je u premarketu negativan:

http://dynamic.nasdaq.com/dynamic/premarketma.stm

Matija
vidim da na kraju ispadaš više u pravu od mene ali jednostavno je neshvatljivo da se na ovoj dionici tako izživljava…. s obzirom da nema opravdanog razloga za veliki pad cijene ako pretpostavimo da je cijena prije otprilike mjesec dana 21.1. bila oko 820 kuna a vozarine koje donose novac u to isto poduzeće su bile za panamaxe 171% niže, za Supramaxe 182% niže a za Handysize 66% niže…uzmimo i kao razlog isplatu dividende pa oduzmimo tih 50 kuna što je opet 770 kuna naspram današnjih 690 …
u međuvremenu je i tečaj dolara ojačao i sve to ukupno gledajući samo popravlja rezultate poslovanja…
znam da je stanje u privredi žabokrečina ali neka kretanja na našoj burzi nemaju nikakve veze sa zdravorazumskim razmišljanjem…
opet gledajući i potpuno katastrofičarski pitam tko to kupuje dionice AP ? … koji su to maloumnici u pitanju kada je situacija tako loša da trpaju po nekoliko milja kuna svakodnevno ? imaju li ti ljudi pameti ? zašto srljaju u propast? troše li tuđe novce ili svoje? mislim da nismo atraktivni mirovincima pa vjerojatno ljudi ipak troše svoje…zanimljiva situacija…mislim da će se neki opet pošteno nagrabiti na račun malih preplašenih…

ps. danas BDI UP!




Malo iznenađenje prijatelji slijedi u 14:15 [wink]

UGODNO ILI NEUGODNO IZNENADENJE?

Baltic Indices 17/02/2009 BDI 1895 (+49)
Baltic Indices 17/02/2009 BDI 1895 (+49) BCI 3356 (+186) BPI 1305 (-30) BSI 1213 (+4) BHSI 482 (+3) Copyright Baltic Exchange Information Services Ltd. (2009) BCITCavg $33635(+2265) BPITCavg $10442(-246) BSITCavg $126 85(+43…

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close