ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jadna nam majka svim dioničarima ako su ovako precizni i u drugim transakcijama

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

I meni sjelo sa stanjem od 31.01.08.
No fino prvo se razveselim kak je lepa lovica došla, a sad budu mi pola opet natrag zeli.
Ne dam, ne dam, nišče ne bu moje diral, pa makar i nije moje.
Ne dam…..



Jesi ih imao na 31.12.?

Nisam, taj broj dionica koliko je dividende sjelo sam imao od 23.12.-30.12.2008., pa onda opet od 05.01.-26.01.2009., kasnije ih nisam imao.
Ali sam ih imao kad je grmilo, a gdje ste vi bili 91.??? [lol]
[/quote]

Govoriš o datumima kada si imao dionice na brokerskom računu ili u SDA? Kao najlogičniji datum mi se i dalje čini 31.12. iz SDA

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Izgleda da su zbrljali s datumom… meni je sjelo više nego što je trebalo. A odgovara točno broju dionica koji sam imao na 31.12.2008.

I kaj sad, valjda ce to srediti, pa ne mogu se tak zezati s nama.. [angry]




Jesi ih imao na 31.12.?

Nisam, taj broj dionica koliko je dividende sjelo sam imao od 23.12.-30.12.2008., pa onda opet od 05.01.-26.01.2009., kasnije ih nisam imao.
Ali sam ih imao kad je grmilo, a gdje ste vi bili 91.??? [lol]
[/quote]
Govoriš o datumima kada si imao dionice na brokerskom računu ili u SDA? Kao najlogičniji datum mi se i dalje čini 31.12. iz SDA
[/quote]
Imaš pravo, na 31.12.2008. u SDA odgovara stanje!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Jesi ih imao na 31.12.?

Nisam, taj broj dionica koliko je dividende sjelo sam imao od 23.12.-30.12.2008., pa onda opet od 05.01.-26.01.2009., kasnije ih nisam imao.
Ali sam ih imao kad je grmilo, a gdje ste vi bili 91.??? [lol]
[/quote]
Na žalost za protuavionskim topom. Bilo bi bolje da sam se držao kafića i kancelarija. Vjerojatno bih sad skupljao sve ovo što se nudi, bez razmišljanja hoće li još malo padati ili ne, i to u većim količinama. Nick bi mi vjerojatno bio tajkun ili barem tajkunčić.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

"Pravo na isplatu predujma dividende stjecu svi dionicari Atlantske plovidbe
dd upisani u registar Sredisnje depozitarne agencije dana 31. sijecnja
2009.g."

Gore navedeno odlučeno najprije na sjednici Uprave, potvrđeno na sjednici Nadzornog odbora i svaki put se spominje jedan te isti datum: 31.siječanj.2009.
Nije 31.12.2008, nije ni 01.01.2009, nego 31. siječanj/januar/january/gennaio/enero/janvier/tammikuu/Ianuarius (jel treba i na svahiliju napisati???) 2009.

Ovo ne da je kobna greska vec ne znam kako je nazvati, sramota….

Datum kada je trebalo imati dionice se sigurno ne može promijeniti, to je 31.01.2009. kako je odlučeno na sjednici Uprave i što je potvrdio Nadzorni odbor, a sve ostalo je lako utuživo i ne vjerujem da bi se itko s time igrao. Pretpostavljam da se radi o grešci u komunikaciji na relaciji ATPL-SDA, tako da će idućih dana greška biti ispravljena i dividenda će biti isplaćena onima koji su bili dioničari na 31.01.2009., a (nama) ostalima se lako novac može povući s računa ako se radilo o grešci!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


ATPL može ispasti koletaralna žrtva općeg stanja u RH, a posljedično tog stanja i ZSE reagira "munjevito", tone kao sjekira bez drške.ATPL je možda dobra firma, ali je izlistana na pogrešnoj burzi i ipak nema globalni značaj.Stoga ako RH, odnosno ZSE krenu nizbrdo, ni za ATPL-u nema spasa, ma koliko mi šutjeli o tome, i ma koliko ja dobivao jedinice.Neće biti tog "investitora" koji će staviti jaja na panj radi ATPL.Mi stariji znamo kako kriza "miriši", več smo se nagledali "body languagea" političara iz prošlosti pod kojima se zemlja otvara.Dečki pamet u glavu i ne biti brz na okidaču.Ovdje neznači da najbrži pobjeđuju.Ako je ovo dvoboj "točno u podne", mislim da je pametnije sačekati sumrak, kad sunce manje žeže, i onda izići iz zaklona.Štedite vodu, pustinja ne oprašta.

Većina toga je nama poznata, ali sitnice razlikuju majstora od amatera.
Predloženi način postupanja nije tipičan za osobu koju investira u dionice, stoga ako je to zbilja tvoje mišljenje onda si ovdje zalutao, a ako nije onda znaš da znamo što radiš,… a nisi jedini i već ste poprilično prozirni…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


"Pravo na isplatu predujma dividende stjecu svi dionicari Atlantske plovidbe
dd upisani u registar Sredisnje depozitarne agencije dana 31. sijecnja
2009.g."

Gore navedeno odlučeno najprije na sjednici Uprave, potvrđeno na sjednici Nadzornog odbora i svaki put se spominje jedan te isti datum: 31.siječanj.2009.
Nije 31.12.2008, nije ni 01.01.2009, nego 31. siječanj/januar/january/gennaio/enero/janvier/tammikuu/Ianuarius (jel treba i na svahiliju napisati???) 2009.

Ovo ne da je kobna greska vec ne znam kako je nazvati, sramota….

Trebalo bi odma prebacit lovu tak da ju nemreju povuć nazad a oni kaj rade takve
gluparije nek sami nadomjeste onima kaj trebaju dobit dividendu ili imaocima na 31.01.09.



Sjela dividenda (Zaba), iznos koji su mi uplatili odgovara stanju dionica na 31.12. a stanju na 31.1.

Uplatili su mi prema stanju na 31.12. a NE 31.1.
[/quote]
Meni također, a imao sam kupovine još 12.1. i 22.1.? O čemu se radi?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Datum kada je trebalo imati dionice se sigurno ne može promijeniti, to je 31.01.2009. kako je odlučeno na sjednici Uprave i što je potvrdio Nadzorni odbor, a sve ostalo je lako utuživo i ne vjerujem da bi se itko s time igrao. Pretpostavljam da se radi o grešci u komunikaciji na relaciji ATPL-SDA, tako da će idućih dana greška biti ispravljena i dividenda će biti isplaćena onima koji su bili dioničari na 31.01.2009., a (nama) ostalima se lako novac može povući s računa ako se radilo o grešci!

A čisto hipotetski rečeno, šta ako je netko već te novce uložio recimo u kupnju nekih dionica? Hoće mu poništiti takvu transakciju i uzeti novce? Bojim se da ovo neće biti nimalo jednostavan problem.

P.S. Ja sam ostao kratak za dividendu na samo 15 dionica, da me se krivo ne shvati i ja bih volio refundiranje ostatka…

New Report

Close