ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još samo da kažem , obzirom da sam prvi puta se javio, neznači da nisam pročitao sve unatrag.Bilo je i prije onih koji su širili “paniku” i time pravdali svoje prerane izlazke ili propuštene ulaske. Ovaj forum je odličan a posebno me oduševljava kolega Strawinski, No tu nebih htio da povrijedim nikoga ,niti da umanjim njihove zasluge u analizama i kometarima . Ukratko pozdrav svima sa burnog sjevernog Jadrana!

Vrlo dobro ide, DRYS + 1.64%, čini se očita promjena višednevnog trenda.

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/pad-vozarina-moze-srusiti-dionice-brodara,1510.html
evo nekaj za citat, pa ko kak shvati

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

PBZ dionicki udiou ATPL 3.37% PBZ GLobal -mjesoviti 3.36%……………..izvor……..Banka

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Vrlo dobro ide, DRYS + 1.64%, čini se očita promjena višednevnog trenda.

16:00
01 Nov
DRYS $ 115.75
Change -2.11 (-1.79%)

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


teo: ” rusi se amerika padom citigroup-a( oplela 7% u startu) live na cnbs europe ”
aj mi objasni poantu ovog posta????

Vjerojatno je mislio na ovo (C=citigroup):

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


sakai: ” teo: ” rusi se amerika padom citigroup-a( oplela 7% u startu) live na cnbs europe ” aj mi objasni poantu ovog posta???? ” Vjerojatno je mislio na ovo (C=citigroup):

???

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

ma sve je to u redu al mi i dalje nije jasno kako bi pad “International financial conglomerate with operations in consumer, corporate, and investment banking and insurance.” mogao utjecati na ATPL?

Ok, to bi moglo povuci i brodarske dionice u Americana nadole no sto cemo sada slijepo pratiti ostale brodare i drhtati na najmanji vjetric? Neka padnu, neka i propadnu – kupit cemo brodove od njih jeftino [smiley1]…Te je pao BDI za 200 i sada se nalazi na jadnih 10.500 te americki brodari padaju pa moraju pasti i nasi?

Cijene vozarina su malo korigirane, no one su jos uvijek u sferi znanstvene fantastike…evo prilazem attachment cisto da se novopeceni kolege uvjere u istinitost onoga o cemu pricam. 95 mil kn dobiti u prosloj godini kad je BDI bio ispod 5000! Naravno da dobit zbog dvostrukog BDI ove godine nece biti dvostruko veca (pricam samo o prihodima od prodaje u inozemstvu – dakle od vozarina), cisto da ne bi bilo zabune i mozebitnog navlacenja.

Kao sto sam upozoravao na to da nam ne treba pozitivna, sada upozoravam da nam ne treba negativna histerija. Pustite dionicu da odradi svoje – nemojte ju kupovati kad leti prema gore, kupujte ju u trenutku kad nasi wunderkindi prodaju… lagano, lagano i ATPL ce doci na svoje – ne zaboravite da nas cekaju novi brodovi u iducoj godini koji ce popraviti ionako dobru krvnu sliku….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

i jos jedna stvar. Drago mi je da se nasi kolege zanimaju za opce stanje na (svjetskom) trzistu. I ja spadam medju njih – nije da da opci trend svjetskog gospodarstva podgrijava optimizam. No takvi postovi pripadaju drugim temama kojih na ovom forumu ima vise od nekoliko, IMHO.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

…moje iskustvo sa ATPL je jako optimistično.Dionicu imam duže vremena i do sada sam odradila 4 korekcije.
Dionica se dizala do 25 % i padala oko 12-15 % , uglavnom , uvijek je odlično napredovala, da ne duljim
sa aproksimativnim podacima. Ovo je jedna od normalnih uobičajenih korekcija ,koja je nastupila ,kao
i prije svake veće potrošnje građana / prije ljetovanja, početak škole, svi sveti..Božič…besparica u januaru
uvjetovana prekomjernom novogodišnjom potrošnjom…. itd. / Vidjeli ste , sa koliko su pohlepe i
strasti fondovi, kupovali upravo nju, kada su imali novaca na svojim računima. … Zato se ne brinem.
Nego bi htjela nekog iskusnog pitati….da skratim priču… EU želi nisku kunu..jači Euro.
Da li netko zna kako će to može odraziti na burzu ??? Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ma ljudi, karlo ce cudio zasto pada drys pa sam mu zelio pomoci da dokuci!

I četvrti dan ya redom indeksi padaju:

BDI 10548 (DOWN 33)
BCI 14021 (UP 33)
BPI 11334 (DOWN 81)
BSI 6852 (DOWN 45)
BHSI 3170 (DOWN 17)

New Report

Close