ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko kupuje…pa 90% hrvata koji žive u minusima, sigurno ih znaš barem dvojcu trojcu…dakle kupovati dionice neke privatne psihijatrijske klinike [lol]

757,94 Prosječna juče u onom kaosu. Tako da trenutna i ni je bog zna šta. Ali i popodne je dan.

who dares, wins




Atlantska je dosta popušila na ovome poslu, nakraju će platiti 2 tankera po 50.000 DWT 110 ili nešto više milijuna dolara odnosno preko 1.100$/DWT, dok su trenutne cijene novih tankera oko 500-600$/DWT.
Meni još ovdje smrdi da su išle neke koverte tamo u 8. mj. (mjesecu sa najskupljim brodovima u povijesti brodarstva) ili je netko jako glup.

Prvo, nemoj lagati. Trenutne cijene nisu 500-600 usd, vec preko 900. Ovakve informacije koje dajes mogu dovoditi investitore u zabludu a s obzirom da ocito to radis namjerno, to je i kaznjivo.

Zasto su placeni nesto vise, ne bih ti objasnjavao jer ti ocito nisi ni u stanju pogledati i razumjeti specifikacije brodova, a kamoli nesto vise.

O drugom dijelu se ne bih izjasnjavao, osim to da sto si navodno anoniman ne znaci da ne mozes odgovarati kazneno – za klevetu. Btw, fala ti na svim onim drukanjima na dole.

[thumbsup]
[/quote]

Evo ti jedan prodan prošli tjedan.
OVERSEAS ACADIA 113,005 DWT BLT 08 CHR DH OIL CAP. $64,5 MIL 570$/DWT

U zadnjih 2-3 mj. bilo je toga koliko želiš po tim cijenama.

A razlog zašto su platili toliko koliko su platili je zato jer da nisu pristali na to što im je ponudio STX ostali bi bez 30M $ kapare koju nikada nebi vidjeli, ove skupe tankere će jednog dana ipak vidjeti.
[/quote]

To je cijena gotovog broda koji vec plovi. Razlog je jasan zasto je prodan po ovoj cijeni – netko je u problemima? Ponavljam, cijena novogradnji su preko 900 USD po toni. Dok su se radili planovi o nabavi novih brodova ti si na oba foruma bio vrlo glasan i divio se Upravi i firmi. Suptilno drukao da to valjda ide na 5000. Ma dobro vele, nema goreg od ostavljene ljubavnice…

Inace, vidim da si ti vrlo sposoban muz, vjerojatno si ti isto sve ovo predvidio, prodao dionice na vrhu i sada samo cekas jeftinu kupovinu auti, stanova i cega jos? Bez kredita si i mozes preuzeti omanju firmu u Hrvatskoj (recimo FIMA?) Aj odi vise u Ameriku i tamo zaradjuj….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


A razlog zašto su platili toliko koliko su platili je zato jer da nisu pristali na to što im je ponudio STX ostali bi bez 30M $ kapare koju nikada nebi vidjeli, ove skupe tankere će jednog dana ipak vidjeti.

Evo nama našeg Dudolinka da nas podsjeti kako nas ATPL krade i kako je ova promjena ugovora u tankere loša. Hehe, sve se bojim da će Jerkec@CO krast same sebe, ali dobro. Nego… znaš li ti uopće išta o ta dva tankera i di to ide dalje i pod kojim uvjetima? Ali znaš reć da je loše i da su popušili. hehe, ajde ne lupetaj [bye]

I'LL BE BACK


Je lako bit mudar sad kad je situacija totalno drugačija nego što je bila prije godinu dana.

Naravno, klasicna hrvatska pamet! kafanska i internet junacenja, a iza njih spaljena zemlja, vlastiti promasaji. Tako da su onda uvijek drugi krivi.

E da i takvi uvijek kupuju na dnu i prodaju na vrhu [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ili ti ne razumiješ moju poruku ili ja tvoju….moja poruka je da su vjerojatno vidjeli da je bolje kupiti po nepovoljnijoj cijeni nego popušiti polog i iskeširati 2 broda. Koja je tvoja poanta?

…vjerojatno…a opet to ne mora ništ značiti…ko veli da bi morali platiti 2 broda…ko veli da i tu si nisu neku pinku zavezali…pa ljudi dragi…nema poduzetnika koji te neće zavaljat, kak mali taki ovi velki…svako negdje vara…samo da mi sad recite da nije tak, pogotovo nnaš mentalitet…e sad…kaj je jeftinije, tj. povoljnije…za koga, za njih u upravi ispod žita ili za nas dioničare…to mi nije jasno…
…al gle u moru loših vjesti i ona malo lošija je dobra i svi ju dižu kak su super posel napravili…jesu li…kad si čovijek razmisli…al dobro kaj mene čitaš ja sam ridikul…svi druki su persu…



@branac

Kolega nemojte mu zamjerati piše puno nickova odjedanput pa nekada ni sam ne zna šta želi reći, uglavnom su postovi bezvrjedni pa ih ja samo preskočim u zadnje vrjeme a to i vama preporučam.

…je, je…al zato su vama za sve krivi mirovinci…a vjerojatno malo znate o čem pišete…pa dajte pročitajte o materiji o kojoj se raspravlja…i slobodno pročitajte kaj ja pišem…jer frende, pišem činjenice…ak nisi skužio…



A razlog zašto su platili toliko koliko su platili je zato jer da nisu pristali na to što im je ponudio STX ostali bi bez 30M $ kapare koju nikada nebi vidjeli, ove skupe tankere će jednog dana ipak vidjeti.

Evo nama našeg Dudolinka da nas podsjeti kako nas ATPL krade i kako je ova promjena ugovora u tankere loša. Hehe, sve se bojim da će Jerkec@CO krast same sebe, ali dobro. Nego… znaš li ti uopće išta o ta dva tankera i di to ide dalje i pod kojim uvjetima? Ali znaš reć da je loše i da su popušili. hehe, ajde ne lupetaj [bye]
[/quote]

…ali gubi…di ti živiš…u kaliforniji?…pa svaki direktor/suvlasnik…izvlači lovu na taj način…sklopi "loš" posao…i onda lova njmu u žep…praonica…ne kužim vas…pa to je stara hrvatska priča…

Kakve su ovo transkacije, 2, 3, 5, 6, 8 komada, jaooooooooooooooooooooooo

@matija

Po tvojim stavovima treba u potpunosti izbjegavati TK? Mislim šta radimo ovdje ako su sve gamad i lopovi. Ne kažem da ih nema, ali ne razumijem tvoju samaritansku dušu koja ovdje gubi vrijeme ukazujući ljudima da ovo niš ne valja

gubim li predujam dividende ako sada prodam dionice?



@matija

Po tvojim stavovima treba u potpunosti izbjegavati TK? Mislim šta radimo ovdje ako su sve gamad i lopovi. Ne kažem da ih nema, ali ne razumijem tvoju samaritansku dušu koja ovdje gubi vrijeme ukazujući ljudima da ovo niš ne valja

…ne ne treba…samo treba govoriti o široj priči…a ne usko reći to im je dobar potez…sve pretumbati…sve napisati…da ljudi nauče…pa stalno se busamo znanje je važno…a kad hoćeš nekog nekaj naučiti…pokazat mu druge dimenzije…onda ovakvi odgovori…al ja bum se trsil i dalje…

New Report

Close