ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 21:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@LECONTE

Stvarno je genij ko izmisli takav način izračuna.
Nijeto bilo lako smisliti,kako jednostavno i svakodnevno zbuniti trenutne, i potencijalne buduće ulagače-žrtve.
Genijalac. [angry]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




@tango

Bilo bi prekrasno, kad bi se Uprave ATPL,TNPL,JDPL i ULPL ujedinile u cluster,i stvorile moćnu silu koja bi mogla sudjelovati u diktiranju cijena vozarina na svjetskom tržištu.


I tako je 09.02.2009. rođena prva ideja i položen kamen temeljac o velikom intergalaktičkom savezu transporta, nekad davno pomoću primitivnih plovila na vodi, a sada u 22.stoljeću modernim međuzvjezdanim transportnim brodovima. Valjda će to, kada će se prevoziti u druge galaksije đinđurije i rudače, podići ovo iznad 800,00 latinuma po dionici.
[lol]
[/quote]

Poluga ili listića?

Vaš link

Atko će prevozit nuklearni otpad. Zna se [thumbsup]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Trebalo bi preuzeti i trasu Sisak-Slavonski Brod dok konkurencija nije jaka [thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Pokušavam shvatiti o kojim faktorima ovisi cijena ATPL. O BDI ne ovisi niti promila. O domaćoj ekonomiji također. O globalnoj također. O dividendi također. O čemu ovisi?

nemoj se truditi razbijati gavu time. mnogi su ostali umotane glave nedokučivši…
a i hanger je djelimice pojasnio stvar.

……večer

-Vidim ozarena lica ….. , suncem obasjana ….. [smiley]

-Nema tu nikakve zavjere …. , nema ni namjernog "kočenja" cijene ….
….na kraju … , čemu se može nadati onaj tko prodaje po npr. 805 ….????

-Po logici stvari , trebao bi se nadati da će sutra (ili prekosutra…) kupiti jeftinije … , ali …
….kada se pojavi sa svojih 200 kom. na kupnji , u ovim likvidnim vremenima ….. , odmah
će se ispred njega pojaviti dva-tri skauta sa kunu-dvije boljom ponudom ….

-I tako dok naš DT (dejtrejder op.a.) uspije ući , gurnuti će cijenu 10-20kn up ….., jer
će sa njim ulaziti i oni što odmah dignu uši …. ,čim vide više od 100 na B. ili A. ….
….malo će uzeti broker …. , i to znači 10-20 kn zarade ako uspije dočekati 750 ……

-To nitko ne radi …. , 150 – 200 tisuća kn , a da bi zaradio dvije-tri tisuće i to ako dočeka
pad (u par dana) 7-8% …. , pa realnije mu se nadati rastu od 2% ….zarada je ista …. [smiley]

-Znači to nije ….. [smiley]…… , a što bi moglo biti …????

-Problem je doći do novaca …. , očito da cijena od 800 "drži vodu" nekim fondovima , mislim
kako je tu malo pojedinaca (to su ovi sa 27 , 33 i 25 ….moja omiljena 🙂 …
…. i tako ….prodaje se sve što se može prodati … , ne ruši se namjerno …(to je apsurd)
, a današnji dan to potvrđuje …. , da se guralo u zadnjih pola sata je mogla otići do 800 i niže!

-Nelikvidnost se dugo vuče …. , tko zna kome je do grla …. ??? …daj što daš …

-Na kraju , najvažnije je da se biznis konsolidira i da je profit svakim danom veći …..
…to će dovesti do pretpostavki za isplatu "kompletne" dividende …. , a ja se nadam
još 150 – 200 kn …. i to će gotovo sigurno biti najveći postotak u odnosu na cijenu sa
početka godine ,( a i na sadašnju) ….. na domaćem TK….

…..al ‘ sam dosadan …. [smiley]

.Dr M Wagner


Pa, raste kao iz vode zadnji tjedan i što? Besparica. Svi su se nakrcali Atlantskom i čekaju Mojsija. Da je BDI 10 000, kako sada stvari stoje, nema mrdanja.

Da se Mojsije danas nije pojavio bio bi sutra bi nam svima bio jeftin po 1000 [wink]

Surround all arround when it hits the ground

Zasto? Recimo da se neka dionica trzi po 100, a moja procjena je da vrijedi 110. Ako drzim tu dionicu, stavit cu prodaju na 110. I mozda i stavim kupnju ispod, recimo na 95 (ipak nemam neogranicena sredstva za polupat sve po 100, pa lovim neku malo bolju priliku). Jel to tako lose?
[/quote]

Kao što rekoh u postu od maloprije.Svatko ima svoju taktiku.Moja je na long-term.Otprilike kao da sam uložio u OMF ili DMF s razlikom da ipak (zlu netrebalo) do novaca mogu doć i prije 50-te (DMF) ili 65-te (OMF)Kupim i stavim prst uho.
[/quote]

a koji klinac onda svaki dan buljiš u ekran i živciraš se
da dionica sada naraste na 3k kn ti bi opet gledao i nadao se da će narasti još malo više i nebi ništa poduzeo…

s obzirom da se nalazim dugo u ovoj dionici osim gatanja, gledanja u šalicu kave, astrologije i sličnih metoda počeo sam malo proučavati i TA… i što sam zaključio? … po mojim grafovima čini mi se da više ne bude ispod 800,00 … cjenovni kanal lijepo vodi prema 4 znamenke i samo je pitanje vremena kada ćemo se lansirati u tu zonu… nakon svih ovih dana rasta BDI-a više ne vjerujem u bilo kakav značajan pad …a isto tako ne vjerujem ni u značajan pad BDI-a … jednostavno vozarine moraju osiguravati normalno poslovanje brodara jer sve ispod realnih cijena prevoza dugoročno više šteti nego koristi svima u lancu…vjerojatno kada prestane jači rast BDI-a doći će uglavnom do stagnacije a ne do pada…

China still in the market for copper
http://www.theaustralian.news.com.au/business/story/0,28124,25031344-5005200,00.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Razlog ovoga kočenja je jednostavniji nego što mislite. Mali ulagači su ovaj puta na ovoj dionici imali bolji "nos" od profesionalnih fond menadžera. Fondovi su se iskrcavali i na cijeni od 500 kuna, mali su kupovali. Novac fondova uložen je u državne obveznice i u dionice van Hrvatske.
Druga stvar koja je iznenadila "profesionalce" je nagli rast BDI-a u vrijeme kada su ostali i bez keša i bez dionica brodara. Ako ste čitali komentare "analitičara unazad dva mjeseca, nitko od njih nije očekivao niti davao bilo kakvu naznaku o rastu BDI-a. Uz malo sreće i hrabrosti mali su se domogli dionica koje bi sada "veliki" željeli jeftino "preoteti".
Baš im nešto i ne ide, jer BDI sve više raste, pa se mali sve manje odlučuju na prodaju po ovoj cijeni.
Promet koji je i danas ostvaren uopće nije "realan", jer najmanje polovica od toga se vrtila u krug, kako bi se netko zakačio i prodao.
Veliki "problem" velikima bit će taj ako i u narednim danima BDI nastavi rasti, a sukladno s tim i brodari vani. Mali više ni u ludilu neće htjeti prodati po ovoj cijeni, a vremena za dokup će biti sve manje. Osim toga na ruku malih su išle i objave uprave o dividendi i o korigiranju sklopljenih ugovora o novogradnjama.
Živo me interesuje kako će se ovdje dalje odvijati situacija, zapravo tko će prvi "puknuti".
Ako BDI nastavi rasti, onda su domaći OIF-ovi i mirovinci doslovno "popušili" bananu u banana državi.
Preostaje im samo da traže nadoknadu štete od vlade koja im je "popapala" keš, a svoje upravitelje neka pošalju ponovno u prvi razred osnovne škole. Možda se tamo provuku sa dvojkom! [lol]

BDI raste i to dobro… I to je sigurni pokazatelj…Nadajmo se da će tako i nastaviti…No, mene začuđuju ovi koji se čude kako sad Atlantaska ne leti….
Pa, ako je netko voljan prodavat dionicu po 815 zašto bi fond(ovi) dizali cijene i kupovali skuplje…???
Dok ti ne presuše ili ne shvate da je BDI već dobrano gore dotle ni Atlantska neće rasti…

New Report

Close