ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pa bez obzira sto je long term taktika, ako vidis da je dionica narasla iznad ono sto je fundamentalno opravdano po tvome misljenju, necas valjda drzat? Da si kupio za 100 prije 3 mjeseca i nekim ludilom se pocne trzit po 1000, nebi prodao? Cekao bi da cijena padne i da zaradis u 10 godina mozda 100%?

Odma skuzim kad je pun mjesec [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@deimos

U pravu si.Normalno da bih.Isto kao da sam imao dionice (a nisam) od INE prodao bih ih MOL-u.Da sam kupio (a nisam) dionice JNAF po 1k prodao bih ih po 2k.Ali ti ne pričaš o 100%, ti spominješ 5%.
Nije mi jasno u čemu nisam u pravu.ATPL vrijedi fundamentalno po mojim izračunima trenutno ne manje od 2k.i ja je ne prodajem ispod.To je moja odluka.
Ukoliko se BPI digne iznad 2000 i cijena od 2k se korigira.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ne znam, ljudi, čemu tolika nervoza? Pa, kad ih ne možemo pobijediti, zaigrajmo uz njih, dokupimo! Time i cvikamo trejdere… evo, ja danas malo dokupio kad me poklopilo ono istresanje u 20 do 4, a i sutra ću zadnjih 20k ulupati ovdje, polako i dostojanstveno. Samo nek’ štopaju, hvala im na tome!

Pa, nismo valjda izašli iz ovih užasa posljednjih godinu dana bez iskustva, ne? Mene ne budu oterali nigdar… otići ću (ako) kad sam to budem htio. Uostalom, ATPL i HT su jedini jastuk na kojem se ovih dana može mirno spavati! [wink]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

@tango

Dividendu (ne i glavnicu) od HT-a namjeravam uložiti u ATPL i TNPL, jer kad se budu vidili prve naznake oporavka od recesije,brodari su već u punom zamahu.
Bilo bi prekrasno, kad bi se Uprave ATPL,TNPL,JDPL i ULPL ujedinile u cluster,i stvorile moćnu silu koja bi mogla sudjelovati u diktiranju cijena vozarina na svjetskom tržištu.
Po prirodi sam sanjar i optimist,ali o ovom prijedlogu bi se trebalo i na Skupštinama povesti malo više rasprave.(za predsjednika Uprave glasam za gospara Jerkovća.)

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ljudi pukli ste. To je dobro [thumbsup]

I'LL BE BACK

Tu smo gdje jesmo naravno zbog ovih jarana koji sasipaju trocifrene po bidu ili stoje kao aveti na asku. Ovo je neizdrživo i trebalo bi kolegu Geronima pozvat upomoć kao prošle godine u proljeće kad smo ih zgazili. A i jdpl mi pati zbog atpl nikako preko 140 [angry] ali ovo je neodrživo s ovakvim rastom bdi-a morat će se cijena pomaknuti iznad 850kn. Samo tu smo gdje jesmo zbog ovih jarana.. jao koja burza[sad]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

fakat..pukli smo ko koštice…
a tko bi normalan to gledao drugačije osim ako nije u kešu?
BDI rastura a oni koji bi trebali pogurat cijenu rade se grbavi …

Kliring
nemoj me nasmijavat s ovih 850 kn…znam da je to nama trenutno fikcija ali realno gledajući uz 161% rasta BPI-a od 12/01/2009. trebali smo imati barem 2 pozitivne blokade…a nama se dešava "pozitivna nula" a realni minus… u petak je završila na 817 a danas 812 … samo glupavi izračuni prosječne i završne cijene šminkaju rezultat…


Brazil stocks rise on metals rally, currency gains

SAO PAULO, Feb 6 (Reuters) – Brazilian stocks rose on Friday boosted by a rally in mining and energy shares, while the country’s currency was headed for a fourth straight session of gains against the U.S. dollar.

The Bovespa stock index .BVSP of the Sao Paulo stock exchange rose 2 percent to 41,937.35, extending a four-day rally that has pushed the index higher by about 8.2 percent.

Mining company Vale (VALE5.SA) rose 2.3 percent to 32.10 reais after Goldman Sachs raised the price target on the company’s U.S.-traded stock (RIO.N) to $19 from $15. Copper prices jumped in London and New York, helping fuel mining stocks on hopes of an economic recovery in China.

Vale shares have surged nearly 16 percent over four straight sessions on speculation Vale will have to cut iron ore prices to China by less than expected, since stockpiles in the Asian giant have been reduced sharply.

Steel mills from Japan and China are locked in talks with Vale and other top miners to set the next annual benchmark price for supplies.

Brazilian steelmakers were also up on Friday, with Usiminas (USIM5.SA) rising 3.2 percent to 31.88 reais and CSN (CSNA3.SA) gaining 3.2 percent to 40 reais.

The Bovespa was also boosted by state-run oil giant Petrobras (PETR4.SA), which rose 1.7 percent to 26.44 reais, although crude prices CLc1 fell more than 5 percent in New York.

Financials were also among the gainers, with Bradesco (BBDC4.SA) up 3.7 percent to 22.39 reais, and Itau (ITAU4.SA) 3.7 percent higher at 25.31 reais.

Banco do Brasil (BBAS3.SA) gained 1.6 percent to 14.63 reais. Latin America’s largest bank by assets said late on Thursday it had begun talks to buy Espirito Santo State Bank, though it didn’t disclose details.

The Brazilian state-controlled firm spent 10.1 billion reais ($4.43 billion) in recent weeks to buy into two local banks as part of a consolidation in Brazil’s banking sector.

Brazil’s currency, the real BRBY, strengthened 0.74 percent to 2.27 reais per U.S. dollar because of growing investor appetite for riskier emerging market assets.

Domestic data showed that inflation in Brazil quickened more than expected in January, but analysts expect the spike to be temporary, although it pushed interest rate futures <0#DIJ:> lower across the board.

The benchmark IPCA consumer price index was up 0.48 percent in January from 0.28 percent in December. The IPCA rose 5.84 percent in the 12 months to January, compared with 5.9 percent in 2008.

The yield on the January 2010 contract — the most actively traded contract at the BM&F exchange — fell to 10.97 percent from 11.04 percent on Thursday’s close. (Reporting by Renato Andrade; Editing by James Dalgleish)


Mislim da nam ovo daje za pravo da se nadamo velikom porastu BDI indexa.

Pa, raste kao iz vode zadnji tjedan i što? Besparica. Svi su se nakrcali Atlantskom i čekaju Mojsija. Da je BDI 10 000, kako sada stvari stoje, nema mrdanja.



@tango

Bilo bi prekrasno, kad bi se Uprave ATPL,TNPL,JDPL i ULPL ujedinile u cluster,i stvorile moćnu silu koja bi mogla sudjelovati u diktiranju cijena vozarina na svjetskom tržištu.


I tako je 09.02.2009. rođena prva ideja i položen kamen temeljac o velikom intergalaktičkom savezu transporta, nekad davno pomoću primitivnih plovila na vodi, a sada u 22.stoljeću modernim međuzvjezdanim transportnim brodovima. Valjda će to, kada će se prevoziti u druge galaksije đinđurije i rudače, podići ovo iznad 800,00 latinuma po dionici.
[lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Pa, raste kao iz vode zadnji tjedan i što? Besparica. Svi su se nakrcali Atlantskom i čekaju Mojsija. Da je BDI 10 000, kako sada stvari stoje, nema mrdanja.

Ima rješenja i za to.
PRIJEDLOG Skupštini ATPL:
Isplaćivati dividendu kvartalno (kao u americi) i time čuvati cijenu od špekulanata (i nagrađivati strpljive) [pray]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close