ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 17:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Brazil stocks rise on metals rally, currency gains

SAO PAULO, Feb 6 (Reuters) – Brazilian stocks rose on Friday boosted by a rally in mining and energy shares, while the country’s currency was headed for a fourth straight session of gains against the U.S. dollar.

The Bovespa stock index .BVSP of the Sao Paulo stock exchange rose 2 percent to 41,937.35, extending a four-day rally that has pushed the index higher by about 8.2 percent.

Mining company Vale (VALE5.SA) rose 2.3 percent to 32.10 reais after Goldman Sachs raised the price target on the company’s U.S.-traded stock (RIO.N) to $19 from $15. Copper prices jumped in London and New York, helping fuel mining stocks on hopes of an economic recovery in China.

Vale shares have surged nearly 16 percent over four straight sessions on speculation Vale will have to cut iron ore prices to China by less than expected, since stockpiles in the Asian giant have been reduced sharply.

Steel mills from Japan and China are locked in talks with Vale and other top miners to set the next annual benchmark price for supplies.

Brazilian steelmakers were also up on Friday, with Usiminas (USIM5.SA) rising 3.2 percent to 31.88 reais and CSN (CSNA3.SA) gaining 3.2 percent to 40 reais.

The Bovespa was also boosted by state-run oil giant Petrobras (PETR4.SA), which rose 1.7 percent to 26.44 reais, although crude prices CLc1 fell more than 5 percent in New York.

Financials were also among the gainers, with Bradesco (BBDC4.SA) up 3.7 percent to 22.39 reais, and Itau (ITAU4.SA) 3.7 percent higher at 25.31 reais.

Banco do Brasil (BBAS3.SA) gained 1.6 percent to 14.63 reais. Latin America’s largest bank by assets said late on Thursday it had begun talks to buy Espirito Santo State Bank, though it didn’t disclose details.

The Brazilian state-controlled firm spent 10.1 billion reais ($4.43 billion) in recent weeks to buy into two local banks as part of a consolidation in Brazil’s banking sector.

Brazil’s currency, the real BRBY, strengthened 0.74 percent to 2.27 reais per U.S. dollar because of growing investor appetite for riskier emerging market assets.

Domestic data showed that inflation in Brazil quickened more than expected in January, but analysts expect the spike to be temporary, although it pushed interest rate futures <0#DIJ:> lower across the board.

The benchmark IPCA consumer price index was up 0.48 percent in January from 0.28 percent in December. The IPCA rose 5.84 percent in the 12 months to January, compared with 5.9 percent in 2008.

The yield on the January 2010 contract — the most actively traded contract at the BM&F exchange — fell to 10.97 percent from 11.04 percent on Thursday’s close. (Reporting by Renato Andrade; Editing by James Dalgleish)

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Pokušavam shvatiti o kojim faktorima ovisi cijena ATPL. O BDI ne ovisi niti promila. O domaćoj ekonomiji također. O globalnoj također. O dividendi također. O čemu ovisi?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ne, ali ovo nije sve, treba pričekati još dan-dva. Kladio bih se da bi se uskoro na vidljivom mjestu trebala naći kakva zgodna analiza u kojoj se daje preporuka za prodati ovu dionicu, jer će se tobože izračunati da je dionica precjenjena za bar 25% prema 16 ili 17 pokazatelja….a opravdanja će biti brojna, od samohranih američkih roditelja koji su ostali bez posla do pijavica u Australiji i Oceaniji.

Samo pratite pojedina internet izdanja, samo što nije iskrsnula…

Jedino me još pati iz koje će veće istraživačke kuće izaći ta umotvorina…


Pokušavam shvatiti o kojim faktorima ovisi cijena ATPL. O BDI ne ovisi niti promila. O domaćoj ekonomiji također. O globalnoj također. O dividendi također. O čemu ovisi?

Daj meni da imam ovlasti upravljati određenim sredstvima pa ću ti odmah pokazati o čemu ovisi…



Evo 100%

vama bi svima skupa bilo bolje da rasprodate ATPL. A ja fino uživam. 3 kune dnevno i banja.To vam je 1000 kuna godišnje plus dividenda. meni više ne treba.

Da je više ovako realnih ovdje nebi nam ATPL skakala kao tobogan [thumbsup]
[/quote]

ne vjeruj mi ni riječ [lol] pravi investitor je uvijek istovremeno i na bidu i na asku [wink]
[/quote]

To nije investitor,za takvog postoji neka druga riječ, a počinje sa š…….t.
Ivestitor ne očekuje zaradu u jednom danu,i takva vrsta očekuje dobit od 10% godišnje.Sve preko toga je iznad očekivanog.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Otkad sam ja na burzi, ovakvog slučaja još nisam vidio. A vidio sam svakakvih čuda

Hell is Empty and all the Devils are Here


Pokušavam shvatiti o kojim faktorima ovisi cijena ATPL. O BDI ne ovisi niti promila. O domaćoj ekonomiji također. O globalnoj također. O dividendi također. O čemu ovisi?

Pa o trejderima! Koliko ja vidim samo oni su svaki dan aktivni ovdje, bilo kakve druge promjene uz ovakve promete odavno bi bile vidljive u top10!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje




Evo 100%

vama bi svima skupa bilo bolje da rasprodate ATPL. A ja fino uživam. 3 kune dnevno i banja.To vam je 1000 kuna godišnje plus dividenda. meni više ne treba.

Da je više ovako realnih ovdje nebi nam ATPL skakala kao tobogan [thumbsup]
[/quote]

ne vjeruj mi ni riječ [lol] pravi investitor je uvijek istovremeno i na bidu i na asku [wink]
[/quote]

To nije investitor,za takvog postoji neka druga riječ, a počinje sa š…….t.
Ivestitor ne očekuje zaradu u jednom danu,i takva vrsta očekuje dobit od 10% godišnje.Sve preko toga je iznad očekivanog.
[/quote]

Zasto? Recimo da se neka dionica trzi po 100, a moja procjena je da vrijedi 110. Ako drzim tu dionicu, stavit cu prodaju na 110. I mozda i stavim kupnju ispod, recimo na 95 (ipak nemam neogranicena sredstva za polupat sve po 100, pa lovim neku malo bolju priliku). Jel to tako lose?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Mali podsjetnik !
znadete li kolika je bila vozarina za Panamaxe 12/01/2009 ? …. 4.212 $

cijena dionice AP je taj dan bila zaključna 830,00 kn… nismo imali informacije o isplati dividende, nismo znali za preinake ugovora u kojima je plaćeno 60% cijene za dva nova Panamaxa, preinačen je ugovor o kupnji Capea bez plačanja penala, nije bio prodan brod Konavle i nije bio isporučen Držić…

danas sve to znamo…vozarina za Panamaxe je 11.019 $ (znači narasla je za 6.807$ tj. 161 % )
a zaključna cijena je 812,20 kn… !!!

i sada neka mi netko kaže da se cijenom ne manipulira…tko je tu lud? mi koji držimo čvrsto dionicu u rukama ili oni koji nam je žele izbiti iz ruku po diskontnoj cijeni?


Bravo, upravo o tome se radi.Samo i ovdje na forumu ATPL ima previše tih igrača koji u tom cilju pokušavaju (a nerijetko i uspijevaju) ocrniti ATPL, Upravu i na sve moguće i nemoguće načine je zadržati na ovim ili nižim razinama,dok se ne nakrcaju.Ali i to je način da se netko više obogati,pa se i njih treba razumijeti.Svatko ima svoju taktiku.Jedno je za par budućih godina sigurno: ATPL NEĆE bankrotirati,a ovogodišnji predujam dividende je jasan signal.(BUY)

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ne, ali ovo nije sve, treba pričekati još dan-dva. Kladio bih se da bi se uskoro na vidljivom mjestu trebala naći kakva zgodna analiza u kojoj se daje preporuka za prodati ovu dionicu, jer će se tobože izračunati da je dionica precjenjena za bar 25% prema 16 ili 17 pokazatelja….a opravdanja će biti brojna, od samohranih američkih roditelja koji su ostali bez posla do pijavica u Australiji i Oceaniji.

Samo pratite pojedina internet izdanja, samo što nije iskrsnula…

Jedino me još pati iz koje će veće istraživačke kuće izaći ta umotvorina…


ja dajem soma na Hypo [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

[/quote]

Zasto? Recimo da se neka dionica trzi po 100, a moja procjena je da vrijedi 110. Ako drzim tu dionicu, stavit cu prodaju na 110. I mozda i stavim kupnju ispod, recimo na 95 (ipak nemam neogranicena sredstva za polupat sve po 100, pa lovim neku malo bolju priliku). Jel to tako lose?
[/quote]

Kao što rekoh u postu od maloprije.Svatko ima svoju taktiku.Moja je na long-term.Otprilike kao da sam uložio u OMF ili DMF s razlikom da ipak (zlu netrebalo) do novaca mogu doć i prije 50-te (DMF) ili 65-te (OMF)Kupim i stavim prst uho.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Pa bez obzira sto je long term taktika, ako vidis da je dionica narasla iznad ono sto je fundamentalno opravdano po tvome misljenju, necas valjda drzat? Da si kupio za 100 prije 3 mjeseca i nekim ludilom se pocne trzit po 1000, nebi prodao? Cekao bi da cijena padne i da zaradis u 10 godina mozda 100%?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close