ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ipak idemo 3 kn

Baltic Indices 09/02/2009
BDI 1815 (+173)
BCI 3344 (+345)
BPI 1373 (+122)
BSI 948 (+94)
BHSI 423 (+19)
BCITCavg $34101(+4100)
PITCavg $11019(+983)
BSITCavg $9913(+985)
BHSITCavg $6202(+291)

Citam okolo po sajtovima da je sve ovo samo kratkotrajno poboljsanje BDI-a zbog Kine. Svi ocekuju da ce dolazak novogradnji ponovo zagusiti trziste i oboriti cijene. Mozda zato i ATPL drze na 800 jer ne zaboravimo da je ona vec odradila 60% rasta od svoje najnize vrijednosti (48x). Izgleda da se samo ceka da se BDI okrene pa da i ATPL opet sunovrate. Ipak, iz iskustva znam da kad se pocme pisati nesto okolo da se gotovo uvijek dogodi suprotno. Jer bespalatan savjet vrijedi upravo toliko: NISTA.

VIVA LA REVOLUCION !!!



standardno zatišje pred objavu BDI i kuda onda…….ukoliko BDI opet jaće potegne (nekih 150 bodova) ATPL će ukoliko budemo imali sreće narasti 10 kuna a ako kojim slućajem malo padne uništit će ju totalka……
kako to već kod nas u zadnje vrijeme ide, 5 dana rasta BDI-a dionicu nemože pomaknuti ni 5% gore ali bi ju 5 dana i blagog pada srušilo 35%……
KATASTROFA….
i zato: ajmo BDI!!! nema predaje!!!!!

nije ti čudno da se svejedno opet brzo vrati na točno 800? već X puta, samo se ošišaju paničari. Mnei to govori samo jedno, osim malih ušlo je ovdje par jačih igrača i 800 im je očito točka otpora prema dolje. kada god padne ispod, izrone rojevi naloge. pametnom dosta. a kad će je potegnuti gore…kad se ukrcaju koliko su mislili.

[/quote]

da, ali do kada više?…
dosta je toga….pa-pa 800….
evo ocjene od 1% već lete ćim raste BDI….ali ekipa budite pošteni pa dajte barem 10% jer toliko raste BDI…….. [bye] [bye] [bye] [bye]

vama bi svima skupa bilo bolje da rasprodate ATPL. A ja fino uživam. 3 kune dnevno i banja.To vam je 1000 kuna godišnje plus dividenda. meni više ne treba.

I'LL BE BACK

Ajmo 822 pa da idem ručati.

who dares, wins

Evo 100%


vama bi svima skupa bilo bolje da rasprodate ATPL. A ja fino uživam. 3 kune dnevno i banja.To vam je 1000 kuna godišnje plus dividenda. meni više ne treba.

Da je više ovako realnih ovdje nebi nam ATPL skakala kao tobogan [thumbsup]


Čini se da će preko bare ponovo brodari povući, barem prema premarketu. A mi se tu mučimo sa 1% rasta

pa frende, mogao si već ući u DSX ili GNK početkom mjeseca? ili u neke druge dionice,
pa nije ZSE jedino tržište, promijeniš kune u dolariće i to je to…
+ nemaš straha za likvidnost, ako misliš da ti je potreban tu ti je i stop loss order..,
ne razumijem one koji postaju Pre-Market u americi i kukaju nad Atlanskom?


Evo 100%

vama bi svima skupa bilo bolje da rasprodate ATPL. A ja fino uživam. 3 kune dnevno i banja.To vam je 1000 kuna godišnje plus dividenda. meni više ne treba.

Da je više ovako realnih ovdje nebi nam ATPL skakala kao tobogan [thumbsup]
[/quote]

ne vjeruj mi ni riječ [lol] pravi investitor je uvijek istovremeno i na bidu i na asku [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

oce li netko istrest vise na 815-816???? nema interesa….bit ce da se mora skuplje platit…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@dejo
ja sam izašao iz drugih dionica i ušao skoro all in tu (ht+jdpl+diok cca 30%). Zašto ne bih postao amere, ili misliš da smo mi neovisno tržište? Ak je tako blago se nama, onda nismo ni trebali pasti sa 3200.

Po trendu rasta BDI, pitanje je sada da li će biti uopće onoga gubitka što je kapetan Jerković najavio kada je BDI bio oko 800 bodova, da će gubitak ATPL plovidbe biti oko 30 milijuna dolara ako bdi ostane na tome nivou, na nivou za BDI od 2500 bodova ATPL bi trebala pozitivno poslovati i otplaćati svoje brodove………… Cijena goriva je pala pa bi i avio prijevoz trebao profitirati……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close