ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BDI index prošli tjedan skočio 53,46%

BDI index od početka godine skočio za 121,45 %

BDI index je od svoga dna porastao za 147,66%

Znači li oporavak cijena vozarina skori oporavak gospodarstva? Vjerojatno. Naime, porast BDI je statistički dokazano (treba promatrati koeficijent uvjetovane lagged correlation koji vodi računa o autoregresivnosti i heteroskedastičnosti jer je običan koeficijent korelacije za analizu BDI brodarskog sektora beskoristan) na bazi povijesnih podataka s visokom pouzdanosti prethodnica rasta cijena dionica.

A koliko je Dionica ATPL porasla od početka godine??????????????????????’




Poprilčno toga je već rečeno, i ako je uopće sad "isplativo" ulagati u dionice onda je vrhu ponude po svemu ATPL. Da nije tako, bez obzira na kočenje cijene, ne bi ona bila ovako likvidna,…
Na žalost nisam veliki investitor ali jedino gdje sam pogodio i vrijeme i dionicu je ATPL.
Sve druge obećavajuće donose mi glavobolju: Belje otpisao dok me nije otpisao Todorić jer po zakonu može isplatiti preostalih 5% dioničara sa još manjim iznosom, Kraš kojeg otkad vodi Nadan ne miče naprijed osim što Nadanu raste plaća i bonusi, Zvijezda mi je crna rupa, IPK Kandit unatoč padu još uvijek smatram oporavljivom investicijom. U Tisak srećom uđoh na 340 pa još nemam velikih boli.
Uglavnom, više nikad neću ulaziti tako gdje postoji jaki većinski vlasnik (iznad 50%) jer onda smo svi mi samo njegove igračke.

Dosta postova drži ATPL dionicu s mogućim najvećim rastom, ja pak mislim da je to trenutno JDPL.
Pet puta je niža od vijednosti koje je imala prije krize. Atpl 3 puta (2400).
U pravu je kolega malo ranije da se užurbano skuplja keš, sudim po sebi…
[/quote]

Najprije provjeriti pa onda napisati kolega zmanojlo,ne pričati na pamet.Probaj 3700 podjeliti sa sadašnjom cijenom.
[/quote]
Kad se otkrila kriza , kad su kola krenula nizbrdo, kad je Lonzo prodavao i kad sam ja izišao igrom slučaja s 1/4 tad je bila 2400. Na 3700 je bila za vrime Juge [bye]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ATPL-R-A

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!




http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8591569f-1c1f-4611-a6b5-1efc35a15491
Evo malo sam nas pogurao komentarom pod nickom: pakšu investment

Atlanska plovidba je jedna od najboljih firmi u RH .Ovaj zadnji potez govori puno o pregovaračkoj mogućnosti, tradiciji poslovanja i odgovarajućoj politici upravljanja rizicima.
Nažalost kompanija i njezin menadžment ne mogu utjecati na svjetska kretanja već se samo njima prilagoditi.
Kratkoročno cijena dionice neke kompanije te njezino kretanje na gore ili dolje nažalost u ovako teškim burzovnim uvjetima ovisi o puno drugih čimbenika a samo djelomično o fundamentima.
Dugoročno gledano (više od 5 godina) snaga i znanje menadžmenta će se prenijeti i na samu vrijednost dionice.
[/quote]

Imam osjećaj da se počinje i pomalo mitologizirati pregovaračka sposobnost ove uprave. Druga krajnost napadanju kad netko od njih odluči prodati par dionica.

Međutim, možda tu nema neke sjajne pregovaračke taktike, genijanosti itd.

Otkaz dva panamaxa, bez penala. Ništa čudno, pa zbog istog brodogradilišta izgubili su trogodišnji ugovor za Zagreb 60.000 USD po danu u prosjek. Oni nama, a mi njima. A isti je već bio dan i u podnajam (ne znam je li tu ATPL nekom ostala dužna).

A Capesize i STX. Pretvorili ga u 2LR 1 product carierra, a isto se upravo poklopilo s vijestima o očekivanim padom vozarina ovog tržišta. Vozarine padaju = otkaz i pad cijena novogradnji.

2009.g. bi prema broju novogradnji koje stižu na tržište trebala biti rekordna za product tankere.

Da me se razumije, na smatram zadnji potez lošim, ali ne treba isto smatrati čudom i rezultatom iznimne genijalnosti.

Opet, bolje ovo nego ugovor u brodosplitu. Imam ATPL (vjerovatno na kratki rok).
[/quote]

Evo našeg gosina Asshracka da nam objasni kako to nije ništa čudno što nismo platili penale na otkaz ugovora. I da nas upozori kako nove materjalne činjenice vezane uz ATPL i nisu bog zna šta. I da nas upozori kako je bolje imati perspektivnu i uglednu kompaniju INDG u portfelju radije nego riskantnu ATPL. Pogotovo sad kad krah nekretnina pokuca na vata lijepe nam naše. Da mi je samo znat koliku dividendu dijeli ta super firma INDG i kakva je tamo politika dividende. I zašto kvragu ne raste? Cijela burza narasla a INDG ni makac. Ma ja ću tu INDG prodati, pa šta će mi taj mulj.

I'LL BE BACK


Evo našeg gosina Asshracka da nam objasni kako to nije ništa čudno što nismo platili penale na otkaz ugovora. I da nas upozori kako nove materjalne činjenice vezane uz ATPL i nisu bog zna šta. I da nas upozori kako je bolje imati perspektivnu i uglednu kompaniju INDG u portfelju radije nego riskantnu ATPL. Pogotovo sad kad krah nekretnina pokuca na vata lijepe nam naše. Da mi je samo znat koliku dividendu dijeli ta super firma INDG i kakva je tamo politika dividende. I zašto kvragu ne raste? Cijela burza narasla a INDG ni makac. Ma ja ću tu INDG prodati, pa šta će mi taj mulj.

Možda se kolega zabunio i mislio na INGR.
INDG i INGR slični su po kraticama, da nije to?
To bi već bilo neke logike ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

možda si se ti zabunio pa fulao topic

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


možda si se ti zabunio pa fulao topic

Ma,nemojte kolegi zamjeriti.
Kolega plavi je vidio da se ovdje puno priča o novogradnjama pa je moguće da ga je to zbunilo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


možda si se ti zabunio pa fulao topic

Zar nisu ATPL i INGRA partneri?
Možda da se i dioinčarima ATPL približi partnerska tvrtka?

Ionako u budučnosti imaju zajedničke projekte

evo to piše i u prospektu Ingre:

http://jik.hanfa.hr/jizd/…iles/P_3277267_150109.pdf

Ne znam ćemu toliko uzbuđenje odmah?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nisam uzbuđen samo mi je dosadno [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


nisam uzbuđen samo mi je dosadno [yawn]

Odi malo na temu IGH unazad par dana, pa se zabavi. [smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jedina stvar koja me tješi glede BDI indexa je ta da ako počne padati vjerojatno neće značajno povuči atlantsku. To bi bilo logično. Nadam se da smo trenutno zacementirani na 800

[sealed]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close