ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


NIJE! HT je stabilan, ostali daleko od toga!

Pogledaj što se dogodilo sa T-com dionicom u Njemačkoj i Švedskoj. Molila bi te da podatke koje pronađeš zadržiš za sebe. HT je zakonom zaštićena dionica i politika je zbog soc-pol razloga još uvijek drži tam di je. [kiss]

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

Na Wall Streetu je Dow Jones indeks porastao 3,5 posto na 8.280 bodova. S&P 500 indeks skočio je 5,2 posto na 868 bodova, dok je Nasdaq indeks osvojio 7,8 posto dosegnuvši 1.591 bod. I na europskim su burzama prošloga tjedna cijene dionica porasle. Londonski FTSE indeks skočio je 3,4 posto na 4.291 bod, dok je DAX indeks Frankfurtske burze osvojio čak 7 posto dosegnuvši 4.644 boda.
[sealed]


Poprilčno toga je već rečeno, i ako je uopće sad "isplativo" ulagati u dionice onda je vrhu ponude po svemu ATPL. Da nije tako, bez obzira na kočenje cijene, ne bi ona bila ovako likvidna,…
Na žalost nisam veliki investitor ali jedino gdje sam pogodio i vrijeme i dionicu je ATPL.
Sve druge obećavajuće donose mi glavobolju: Belje otpisao dok me nije otpisao Todorić jer po zakonu može isplatiti preostalih 5% dioničara sa još manjim iznosom, Kraš kojeg otkad vodi Nadan ne miče naprijed osim što Nadanu raste plaća i bonusi, Zvijezda mi je crna rupa, IPK Kandit unatoč padu još uvijek smatram oporavljivom investicijom. U Tisak srećom uđoh na 340 pa još nemam velikih boli.
Uglavnom, više nikad neću ulaziti tako gdje postoji jaki većinski vlasnik (iznad 50%) jer onda smo svi mi samo njegove igračke.

Dosta postova drži ATPL dionicu s mogućim najvećim rastom, ja pak mislim da je to trenutno JDPL.
Pet puta je niža od vijednosti koje je imala prije krize. Atpl 3 puta (2400).
U pravu je kolega malo ranije da se užurbano skuplja keš, sudim po sebi…

ANALIZA

Nakon letimičnog pogleda na tablicu cjenovnih multiplikatora ostvarenih (trailing) poslovnih rezultata uočavamo da je u odnosu na ostvarenu neto dobit, dobit poduzeća iz osnovne djelatnosti i dobit poduzeća iz osnovne djelatnosti uvećanu za amortizaciju najatraktivnija dionica u sastavu CROBEX-a i dalje dionica Atlantske plovidbe

http://www.seebiz.eu/hr/analize/crobex-atlantska-najatraktivnija%2c-a-bdi-se-tek-poceo-oporavljati,36977.html


Znači li oporavak cijena vozarina skori oporavak gospodarstva? Vjerojatno. Naime, porast BDI je statistički dokazano (treba promatrati koeficijent uvjetovane lagged correlation koji vodi računa o autoregresivnosti i heteroskedastičnosti jer je običan koeficijent korelacije za analizu BDI brodarskog sektora beskoristan) na bazi povijesnih podataka s visokom pouzdanosti prethodnica rasta cijena dionica.

[cool]

Kolega uz dužno poštovanje oporavaka BDI indexa na 1600 bodova ne mora značiti oporavak gospodarstva kao što ni pad sa 11000 bodova na razine ispod 1000 bodova ne predstavlja samo usporavanje i zamrzavanje aktivnosti svjetskog gospodarstva već je rezultat puno šireg ekonomskog spleta događaja.

Koliko će na rast BDI indexa utjecati broj novogradnji čije se porinuće očekuje kroz cijelu 2009?
Koliko cijena nafte ima utjecaj na BDI index?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8591569f-1c1f-4611-a6b5-1efc35a15491
Evo malo sam nas pogurao komentarom pod nickom: pakšu investment

SLAVONAC (malo san maka)


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8591569f-1c1f-4611-a6b5-1efc35a15491
Evo malo sam nas pogurao komentarom pod nickom: pakšu investment

Atlanska plovidba je jedna od najboljih firmi u RH .Ovaj zadnji potez govori puno o pregovaračkoj mogućnosti, tradiciji poslovanja i odgovarajućoj politici upravljanja rizicima.
Nažalost kompanija i njezin menadžment ne mogu utjecati na svjetska kretanja već se samo njima prilagoditi.
Kratkoročno cijena dionice neke kompanije te njezino kretanje na gore ili dolje nažalost u ovako teškim burzovnim uvjetima ovisi o puno drugih čimbenika a samo djelomično o fundamentima.
Dugoročno gledano (više od 5 godina) snaga i znanje menadžmenta će se prenijeti i na samu vrijednost dionice.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

kolega split,
pobogu kaj vi pričate?

uspoređuješ atpl sa virom?
dali je to šala ili kaj?

čekaj pa kakve veze atpl ima sa Hrvatskom i njenom krizom, i još bolje kakve veze ima sa virom?
pa neka suša opere cijeli svijet te će samim time viro imati probleme, ali atpl ne

dali ti nama želiš reči da će atpl ploviti po Savi i vršiti transport od zagreba do slavonije pa će se tako osjetiti krizu u Hrvatskoj te loši poslovni rezultati na atpl?

nažalost svijet će se brzo izvući iz sranja, kinezi još brže (samim time i cijene vozarina) a Hrvatska bi još dugo mogla biti u krizi (premda ako mene pitaš ja neznam kada smo mi to izašli iz krize)?

stoga tvoja usporedba je suluda i zločesta, a najgore kaj ispadaš bedast kad nekaj takvog pišeš..kolega dragi ja bio dao isto puno toga da atpl padne na 200-400 pa da kupim još 500kom ili više, ali nažalost to mogu samo sanjati.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Poprilčno toga je već rečeno, i ako je uopće sad "isplativo" ulagati u dionice onda je vrhu ponude po svemu ATPL. Da nije tako, bez obzira na kočenje cijene, ne bi ona bila ovako likvidna,…
Na žalost nisam veliki investitor ali jedino gdje sam pogodio i vrijeme i dionicu je ATPL.
Sve druge obećavajuće donose mi glavobolju: Belje otpisao dok me nije otpisao Todorić jer po zakonu može isplatiti preostalih 5% dioničara sa još manjim iznosom, Kraš kojeg otkad vodi Nadan ne miče naprijed osim što Nadanu raste plaća i bonusi, Zvijezda mi je crna rupa, IPK Kandit unatoč padu još uvijek smatram oporavljivom investicijom. U Tisak srećom uđoh na 340 pa još nemam velikih boli.
Uglavnom, više nikad neću ulaziti tako gdje postoji jaki većinski vlasnik (iznad 50%) jer onda smo svi mi samo njegove igračke.

Dosta postova drži ATPL dionicu s mogućim najvećim rastom, ja pak mislim da je to trenutno JDPL.
Pet puta je niža od vijednosti koje je imala prije krize. Atpl 3 puta (2400).
U pravu je kolega malo ranije da se užurbano skuplja keš, sudim po sebi…
[/quote]

Najprije provjeriti pa onda napisati kolega zmanojlo,ne pričati na pamet.Probaj 3700 podjeliti sa sadašnjom cijenom.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Razočaran sam bezgranično. 60% rasta BDI u tjedan dana, a dionica ni mrc. Prestrašno, ne znam uopće što bih rekao. Mrtva burza, mrtva dionica


I nemojte trkeljati doći će to na svoje. Ameri 8-10% rastu opet, što je sasvim normalno. Ovo smeće ne reagira na ništa više

Ne bi se ja baš složio.. ATPL je prošla poprilične fluktuacije i pokazala snagu premda na prvi pogled, gledajući samo kretanje cijene to ne izgleda tako. Ne da mi se sada elaborirati, ali ako obratite pažnju na kretanja tečaja kune u siječnju, pa klizanje crobexa u odnosu na ATPL, pa dividendu koja nije donijela gotovo nikakav pad cijene itd itd..

Uglavnom, nadam se da se u okviru ZSE i CROBEX-a stvara sentiment "ATPL-oaza sigurnosti". Na taj efekt računam u budućem kretanju cijene (naravno, potpomognut stabilizacijom bulkera), odnosno nadam se decouplingu od crobexa, čiji prvi znakovi su već prisutni.

No za neki ozbiljniji rast treba se malo raščistit makro situacija kroz idućih 10-ak dana, odnosno potvrdit rast BDI-a i INO-brodara da prelomimo ove razine 800-840.

Jedno zapažanje nevezano za ATPL. Na mojedionice imate uvid u promjene top 10 dioničara (što toplo preporučam i poslovnom, ne znam koliko truda/novca to zahtjeva, ali time bi podigli portal za stepenicu više) za sve dionice. Ako malo obratite pažnju vidjet ćete da je puno više zelenila nego crvenila. Isti ti veliki su navodno u problemu sa kešom. No kupuje se. Znam da nas šopaju sa krizom, međutim kao što smo bili nerealni bull, tako smo i nerealni bear (dionice anticipiraju budućnost, a prilika za zaradom otvara se onda kad se svima stisne [kiss] ) . No ako se desi kriza u razmjerima kojima pričaju, mislim da će nam vrijednosti dionica biti najmanja briga. Ovo nije druk za šoping, samo opservacija, nek svatko sa svojim portfeljem radi šta hoće.



http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8591569f-1c1f-4611-a6b5-1efc35a15491
Evo malo sam nas pogurao komentarom pod nickom: pakšu investment

Atlanska plovidba je jedna od najboljih firmi u RH .Ovaj zadnji potez govori puno o pregovaračkoj mogućnosti, tradiciji poslovanja i odgovarajućoj politici upravljanja rizicima.
Nažalost kompanija i njezin menadžment ne mogu utjecati na svjetska kretanja već se samo njima prilagoditi.
Kratkoročno cijena dionice neke kompanije te njezino kretanje na gore ili dolje nažalost u ovako teškim burzovnim uvjetima ovisi o puno drugih čimbenika a samo djelomično o fundamentima.
Dugoročno gledano (više od 5 godina) snaga i znanje menadžmenta će se prenijeti i na samu vrijednost dionice.
[/quote]

Imam osjećaj da se počinje i pomalo mitologizirati pregovaračka sposobnost ove uprave. Druga krajnost napadanju kad netko od njih odluči prodati par dionica.

Međutim, možda tu nema neke sjajne pregovaračke taktike, genijanosti itd.

Otkaz dva panamaxa, bez penala. Ništa čudno, pa zbog istog brodogradilišta izgubili su trogodišnji ugovor za Zagreb 60.000 USD po danu u prosjek. Oni nama, a mi njima. A isti je već bio dan i u podnajam (ne znam je li tu ATPL nekom ostala dužna).

A Capesize i STX. Pretvorili ga u 2LR 1 product carierra, a isto se upravo poklopilo s vijestima o očekivanim padom vozarina ovog tržišta. Vozarine padaju = otkaz i pad cijena novogradnji.

2009.g. bi prema broju novogradnji koje stižu na tržište trebala biti rekordna za product tankere.

Da me se razumije, na smatram zadnji potez lošim, ali ne treba isto smatrati čudom i rezultatom iznimne genijalnosti.

Opet, bolje ovo nego ugovor u brodosplitu. Imam ATPL (vjerovatno na kratki rok).

New Report

Close