ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iron ore shipping freight rates to China increasing

Interfax China reported that iron ore shipping freight rates from Brazil’s Tubarao Port to China’s Beilun and Baoshan ports jumped by 89.01% from the start of 2009 to USD 17.20 per tonne on February 2nd and will continue to rise in the near future on increased iron ore demand from domestic steel mills.

Svima onima koji pricaju, i nevjesto drukaju, da ce cijena ATPL-a potonut na 200 Kn ili tu negdje pokusat cu laicki docarati da ipak nisu u pravu. naime, svi znamo da cijena dionica ne odrazava trenutno stanje vec ANTICIPIRA BUDUCE. Zato je cijena nase drage ATPL pala sa, cini mi se, iznad 3700 Kn kad je BDI bio na ATH i kad je firma zaradila najvise u povijesti, na ispod 500 Kn kad je BDI bio u, citiram dr. Ivu, u banani. E sad, dobit 1Q nece biti bajna to je jasno ali ako BDI nastavi grabiti, da podsjetim prosli tjedan skoro 50%+, onda taj podatak nece biti toliko bitan jer ce svima, valjda?, biti jasno da dobit moze samo rasti. Ja sam misljenja da, koliko god to nekima izgledalo nevjerovatno, ce cijena ATPL ove godine rasti ako raste BDI neovisno o tome koliko ce dobit ove godine biti manja u odnosu na proslu. Zasto? Pa logicno zato sto je u godini sa milijardu Kn dobiti i padajucim trendom dionica pala 87%(ATH/ATL). Naravno ako BDI ostane na ovim ili manjim razinama i ATPL ce zavrsiti kako neki prizeljkuju. Meni osobno svejedno. Pomalo kupujem/prodajem a pola para drzim za nedaj boze. Samo se nadam da ne daj boze nece doci a da cu ipak prepoznati uzlazni trend da ne zaostanem previse.

VIVA LA REVOLUCION !!!

nevjerovatno koliko je onih koji ne žele čuti dobre vijesti…
AP je jako puno pala i mislim da više nema mogućnosti za neki ozbiljniji pad jer su se okolnosti jako promjenile…brodari su svoje dno dotakli još krajem prošle godine i sve analize koje su predviđale gubitke i loše poslovanje su odavno uključene u cijenu…trenutna je situacija jako povoljna jer ovaj nagli rast BDI indexa od kao što vidimo 43% u samo tri zadnja dana nisu očekivali ni okorjeli profesionalci…definitivno taj rast nije uključen u cijenu u mjeri u kojoj bi trebao biti …očigledno se čeka drugi tjedan kao potvrda rasta…
čini mi se da se neki nisu dovoljno pripremili za ovakvu situaciju (mislim na keš) i da zato cijena ne ide gore prebrzo ali predviđam brzu isplatu dividende koja će se siguran sam u dobrom djelu pretočiti u dionice AP… zanimljivo će biti ako i nadolazeći tjedan bude u znaku ozbiljnijeg rasta BDI-a jer se to jednostavno neće moći ignorirati …

VALE CAP LTD (NYSE) up 37,00 06.02. 21:56 8,35 %
BHP BILLITO… (NYSE) 863578 up 45,44 06.02. 22:02 7,17 %
RIO TINTO P… (NYSE) 868009 up 121,36 06.02. 22:00 11,32 %

eto i rudarske dionice su lijepo potegnule….za brodare ionako znamo… [thumbsup]

Evo Kinezi imaju problem i sa pšenicom. Suša im je uništila usjeve i morati će znatne količine uvesti.
Eto posla za brodare.

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/zbog-suse-u-kini-uzletjele-cijene-psenice,36939.html


Evo Kinezi imaju problem i sa pšenicom. Suša im je uništila usjeve i morati će znatne količine uvesti.
Eto posla za brodare.


Nisam praznovjeran ali ne treba se tome niti veseliti niti u to previše uzdati. Sječam se poslije onog potresa da su neki pisali da če trebati betona i čelika jako puno, a vidi gdje smo svi dogurali.
U pon. mislim da če opet 80% po asku. Rast 3 do 7%

SLAVONAC (malo san maka)


Evo Kinezi imaju problem i sa pšenicom. Suša im je uništila usjeve i morati će znatne količine uvesti.
Eto posla za brodare.

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/zbog-suse-u-kini-uzletjele-cijene-psenice,36939.html


i brokere!! [thumbsup]

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

Nakon letimičnog pogleda na tablicu cjenovnih multiplikatora ostvarenih (trailing) poslovnih rezultata uočavamo da je u odnosu na ostvarenu neto dobit, dobit poduzeća iz osnovne djelatnosti i dobit poduzeća iz osnovne djelatnosti uvećanu za amortizaciju najatraktivnija dionica u sastavu CROBEX-a i dalje dionica Atlantske plovidbe. No, uz tu investiciju prisutan je značajan rizik da forward valuacije neće biti toliko atraktivne koliko su danas te da iz ekonomske perspektive nije korektno uspoređivati multiplikatore u različitim sektorima.

Naime, Baltic Dry indeks (BDI) cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta u petak, 6. veljače, iznosio je 1.642 boda, što je i dalje samo 13,92 posto njegove rekordne razine od 11.793 boda dotaknute 20. svibnja prošle godine. Naravno, da se BDI oporavlja svjedoči njegov rast za 53,46 posto tijekom zadnjeg trgovinskog tjedna, za 121,45 posto od početka godine (iznad 774 boda sa koliko je zaključio prošlu godinu) i rast za 147,66 posto iznad dna od 663 boda kojeg je dotaknuo 5. prosinca.

Znači li oporavak cijena vozarina skori oporavak gospodarstva? Vjerojatno. Naime, porast BDI je statistički dokazano (treba promatrati koeficijent uvjetovane lagged correlation koji vodi računa o autoregresivnosti i heteroskedastičnosti jer je običan koeficijent korelacije za analizu BDI brodarskog sektora beskoristan) na bazi povijesnih podataka s visokom pouzdanosti prethodnica rasta cijena dionica.

[cool]


Evo Kinezi imaju problem i sa pšenicom. Suša im je uništila usjeve i morati će znatne količine uvesti.
Eto posla za brodare.

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/zbog-suse-u-kini-uzletjele-cijene-psenice,36939.html

Ja sam čuo da će dograđivati kineski zid…
eto opet posla za bag…pardon brodare [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Poharala susa i kukuruz u Argentini…
Bogami i krave, ali to valjda nejde bulkerima… Kak se krave voze preko mora!?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

podmornicom

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


O kakvom kočenju ti pričaš??? Dionice rastu ili padaju sukladno sentimentu! A ako netko misli da će prodavši na 850kn moći je opet kupiti na 700kn onda je to naravno igra tržišta!
Loša izvješća koja slijede za ATPL će je baciti na koljena!
Eto to će biti! Baš kako je bilo VIRU tako će biti i ATPL.
Može sada rasti maksimalno do 1000kn, a iduća 3 izvješća i gubici će je vratiti nazad ispod 400kn.
Jer ova recesija neće završiti u iduće pola godine, već će trajati minimalno još 3.g.
A glede dionica ATPL je špekulantska dionica kao i mnoge druge!
Skokovi gore dolje toliko snažni, ma sad nek mi netko kaže da je ovo stabilna dionica!
NIJE! HT je stabilan, ostali daleko od toga!

Kao da slušam prijatelja ti Nadana, slabo ga citiraš, jer on je navijestio krizu od najmanje 10 godina. Pod kočenje ne mislim na nekog osobitog, nego na opće stanje nelikvidnosti i možda kojeg sitnog smutljivca pride, npr. poput Tebe.
Koja fraza: "Loša izvješća koja slijede za ATPL će je baciti na koljena!".
Kad tako dobro poznaješ budućnost, što uopće tražiš na forumu namijenjen ljudima koji imaju osobni i opći interes uspješnog razvoja ATPL.
Stabilnost dionice ne čini trenutna cijena, nego pozitivno poslovanje poduzeća.
Korelacija stabilnosti cijene dionice i poslovanja poduzeća u nekim vremenima poput ovih biva narušena, no dolaskom u mirna vremena, sve se vraća na primjerene razine.
Razina ispod 400 kn je toliko nerealna, barem za prvih 5 godina krize, jer toliko vrijede samo nekretnine.
Ovakovom pričom nećeš postići što si naumio, samo tjeraš lošu karmu na sebe, koja ćete pratiti i u svakodnevnom životu.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close