ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jel ima neka dobr duša da nabaci cijenu ATPL kad je Genko zadnji put bio 20 baksa. isto i kad je Dajana bila 16. Nekako mi se čini da smo onda bili oko 1600 kn. Ajde netko, Rocky?

Kada je ATPL bila oko 1600 u jeku je bio iskrcaj OIF-ova iz te dionice i ona je u 2,3 dana bila srokana na 1000, pa je bio jedan dnevni bull run do 1400, a odmah poslje toga su je srokali na 800 gdje je i sada. Ako je u to vrijeme i bila 1600 isto tako je bila i 800 jer su OIF-ovi bježali iz nje glavom bez obzira (pogledaj top 10 PBZ fondova tada i i onda), e sad pitanje je zašto su bježali baš iz nje? [proud]
[/quote]

Zato prijatelju sto je ekipa navalila da im se isplate udjeli a jedino su ATPL mogli uvaliti na brzinu po kolko tolko dobroj cijeni. Da si pratio vidio bi da ju je svaki imale ozbiljniji fond imao medju prvih 5. Zato ajd se ostavi tog prejadnog drukanja. Vrijeme je da se shvati da OIF-ovi vise nisu neki igraci na trzistu i da su jos uvijek taoci MF-pova koji imaju jos par sto mija u OIF-ovima i cekaju i to povuci kako bi jos jendom sve srokali. A OIF-ovi dok rulja ne pocme opet uplacivati a ne traziti novce nazad su u banani i tu ce jos duuuuuuuuuugooooooooooo ostati.

VIVA LA REVOLUCION !!!




jel ima neka dobr duša da nabaci cijenu ATPL kad je Genko zadnji put bio 20 baksa. isto i kad je Dajana bila 16. Nekako mi se čini da smo onda bili oko 1600 kn. Ajde netko, Rocky?

Kada je ATPL bila oko 1600 u jeku je bio iskrcaj OIF-ova iz te dionice i ona je u 2,3 dana bila srokana na 1000, pa je bio jedan dnevni bull run do 1400, a odmah poslje toga su je srokali na 800 gdje je i sada. Ako je u to vrijeme i bila 1600 isto tako je bila i 800 jer su OIF-ovi bježali iz nje glavom bez obzira (pogledaj top 10 PBZ fondova tada i i onda), e sad pitanje je zašto su bježali baš iz nje? [proud]
[/quote]

Zato prijatelju sto je ekipa navalila da im se isplate udjeli a jedino su ATPL mogli uvaliti na brzinu po kolko tolko dobroj cijeni. Da si pratio vidio bi da ju je svaki imale ozbiljniji fond imao medju prvih 5. Zato ajd se ostavi tog prejadnog drukanja. Vrijeme je da se shvati da OIF-ovi vise nisu neki igraci na trzistu i da su jos uvijek taoci MF-pova koji imaju jos par sto mija u OIF-ovima i cekaju i to povuci kako bi jos jendom sve srokali. A OIF-ovi dok rulja ne pocme opet uplacivati a ne traziti novce nazad su u banani i tu ce jos duuuuuuuuuugooooooooooo ostati.
[/quote]

Pogledaj ponovo top 10 PBZ-a, INGRA, ZABA,ERNT, nisu bile, niti su danas baš totalno nelikvidne, ATPL se baš i ne pojavljuje, a ima tu još i DLKV-a i ADRS-a uz naravno obveznice. Na ovaj tvoj komentar se moram osvrnuti na riječ IMAO, ali sad je NEMA, nego se kupuju obveznice btw. meni je u interesu da ATPL raste [cool]

Surround all arround when it hits the ground

***obrisano***

E sad, kako bi moj jedan dragi kolega rekao… Ovaj gap između cijene ATPL( s obzirom na novonastale vijesti iz uprave o sigurnosti bilance, jelte) i vozarina… kao i gap između cijene ATPL i sličnih kompanija po strukturi na nasdaqu (DSX) je neodrživ. Ili će oni nazad (vozarine, DSX, Genco i kompanija) ili će ATPL prema njima. Treće nema.

Ako ništa drugo, bit će zanimljivo sljedećih dana. [smiley]

I'LL BE BACK

Branac, dobro zaključuješ. ATPL je trenutno najjača investicija na ZSE i to ne samo kratkoročno, nego svakako ročno. Svatko tko se pozicionirao na ovim razinama dobio je 7% dividend yield i to u godini najveće krize a zamislite kad se stvari stabiliziraju, možda već sljedeće godine, a politika firme je da svake godine polovica operativne dobiti ide u dividendu (ova je godina iznimka zbog naglo nastale krize u brodarstvu). E sad… s jedne strane imamo kompaniju koja ima projekciju rasta, ali i sigurnosti zahvaljujući konzervativno ambicioznoj upravi, s druge strane imamo politiku dividende. Ono što je tužno ( a možda se u međuvremenu promijenilo, to ne znam) je da naši OMF-ovi ignoriraju sklapanje ovog posla na dugi rok po 800 kuna. A s druge strane trpaju (ili su trpali) kojekakva smeća. No dobro… ne moraju oni, ima tko će. Pa mi smo i navikli da nam stranci pokupuju sve što valja [smiley]

Ja ozbiljno razmišljam o pozicioniranju na long i većem izlaganju ovom poslu, jer pokušavam razmišljati na način što će biti za recimo 3 godine i hoće li pola operativne dobiti iznositi 80 kuna, što daje 10% div yield na ulaz danas. Recimo da kapitalni prinos ignoriram… BOMBA!!

I'LL BE BACK

Prenosim link s drugog foruma:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20602083&sid=ah6n4sxikADs&refer=markets

There are almost no idled capesizes, Oslo-based Fearnley Fonds ASA analyst Rikard Vabo said. As much as a quarter of the world capesize fleet of about 800 ships was probably idled by owners two months ago in response to plunging rates.

prije dva mjeseca 800 usidrenih kejpova.
danas gotovo ništa.

..Ipak se okreće.. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Poprilčno toga je već rečeno, i ako je uopće sad "isplativo" ulagati u dionice onda je vrhu ponude po svemu ATPL. Da nije tako, bez obzira na kočenje cijene, ne bi ona bila ovako likvidna,…
Na žalost nisam veliki investitor ali jedino gdje sam pogodio i vrijeme i dionicu je ATPL.
Sve druge obećavajuće donose mi glavobolju: Belje otpisao dok me nije otpisao Todorić jer po zakonu može isplatiti preostalih 5% dioničara sa još manjim iznosom, Kraš kojeg otkad vodi Nadan ne miče naprijed osim što Nadanu raste plaća i bonusi, Zvijezda mi je crna rupa, IPK Kandit unatoč padu još uvijek smatram oporavljivom investicijom. U Tisak srećom uđoh na 340 pa još nemam velikih boli.
Uglavnom, više nikad neću ulaziti tako gdje postoji jaki većinski vlasnik (iznad 50%) jer onda smo svi mi samo njegove igračke.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

O kakvom kočenju ti pričaš??? Dionice rastu ili padaju sukladno sentimentu! A ako netko misli da će prodavši na 850kn moći je opet kupiti na 700kn onda je to naravno igra tržišta!
Loša izvješća koja slijede za ATPL će je baciti na koljena!
Eto to će biti! Baš kako je bilo VIRU tako će biti i ATPL.
Može sada rasti maksimalno do 1000kn, a iduća 3 izvješća i gubici će je vratiti nazad ispod 400kn.
Jer ova recesija neće završiti u iduće pola godine, već će trajati minimalno još 3.g.
A glede dionica ATPL je špekulantska dionica kao i mnoge druge!
Skokovi gore dolje toliko snažni, ma sad nek mi netko kaže da je ovo stabilna dionica!
NIJE! HT je stabilan, ostali daleko od toga!


O kakvom kočenju ti pričaš??? Dionice rastu ili padaju sukladno sentimentu! A ako netko misli da će prodavši na 850kn moći je opet kupiti na 700kn onda je to naravno igra tržišta!
Loša izvješća koja slijede za ATPL će je baciti na koljena!
Eto to će biti! Baš kako je bilo VIRU tako će biti i ATPL.
Može sada rasti maksimalno do 1000kn, a iduća 3 izvješća i gubici će je vratiti nazad ispod 400kn.

Splite reko sam ti da smanjiš dozu jer će ti se mozak u spužvu pretvorit. Još mi nisi poslo graf za Lolu Ribara na TA.

Kaj ti misliš da burzovna publika očekuje super izvješča od ATPL u 2009 pa će kao biti šokirani ako budu loša? Hahaha, ti ko da si s Marsa pao. Kolega, burzovna publika je anticipirala mogući gubitak od ni više ni manje nego 30 milijuna dolara jer je ta brojka izašla od prvog čovjeka firme. Pitam ja tebe što će biti ako gubitak bude manji od tog očekivanog? A onda te pitam za slučaj da gubitka uopće ne bude? Znaš li što to znači? Znači tvojih 400 ćeostat samo mašta prije spavanja za prilikom koju si imao ali nisi realizirao. Stani u red, ima vas još. [bye]

I'LL BE BACK


Predobri su mi ovi samozvani proroci i njihovi krumpir-targeti. Kako se nekome da, ako nije zainteresiran za dionicu, pisati na njenoj temi, prepirati se sa imaocima tvrdnjama ne valja to, ide down bla bla. Ok, normalno je postoje negativne vijesti, činjenice o kojima možemo raspravljati i koje utječu/će utjecati na cijenu, ali brate mili, ako te boli k***c za dionicu, nek te boli i za ovaj topic.

Ma znam ja šta je…ATPL je dama koju bi svi vi vrlo rado odveli u postelju, samo hoćete večeru platiti što jeftinije. [lol] Malo stila gospodo nije na odmet imati

Autor teksta nije ni seksist ni homofob. Po potrebi "dama" zamjeniti sa "gospodin"


Kolega a kaj pišete kada znate kako je.
Frka ih je sada kupiti po 820 jer se boje, a znaju da ako krećemo up ATPL će krenuti prva.
E zato treba imati malo znanja, malo jajca, malo informacija i kupiti ovu dionicu.

Meni je u posljednjih 14 dana muka od atpl…skoro sam je prodao i bla bla.
Ali sam stisnuo zube pa umjesto prodaje sam još dokupio u utorak te sam sada 15% u plusu + kaj čekam lijepu dividendu.

A ako krene down i to hard stignem brzo prodat jer je likvidna dionica.

A ovi kaj nas upozoravaju da je ovo banana dionica htjeli bi je na 500-600 ali vide da neide pa tu pišu u nadi da će neki lik to pročitati i brzo prodati.

Btw pogledajte malo yahoo.com forum gdje se piše o brodarima pa ćete vidjeti da su ovi naši drukeri sitne ribe za one tamo.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

evo za one koji ne prate…

AP DRŽIĆ – SINGAPORE 15/02/2009 16:00, TABONEO 19/02/2009 00:00, F/O INDIA 01/03/2009 18:30 …

jedan u rezalište, novi u plovidbu…i samim tim puno manje troškova održavanja broda…posada će vjerojatno samo preći sa broda Konavle na Držić…


Loša izvješća koja slijede za ATPL će je baciti na koljena!

Zar ona već nije bila na koljenima? Zar opet? Zar ta izvješća nisu bila ukalkulirana u cijenu od prije? O tome se stalno trubi, da se kupuje budućnost? Zar BDI ne raste? Ova cijena je ispod svih kalkulacija, Hrvatska posla? I nije mi jasno kako ti prolazi komentar kad spominješ cijenu od 400 kuna. Ja mislim da će ići na 8000. Zašto se bubeta? Imaš deset nickova i dest procjena pa kad se nešto dogodi, Jesam li vam rekao, što će biti, evo vam moj komentar. Dajte uozbiljite se, pogotovo ako vas svrbi što se na Atlanskoj dešavaju velike stvari, ali svrbit će vas još i više!!! [proud]

Are you talking to me? ARE YOU talking to me? ARE YOU TALKING TO ME?

BDI surges again by 13% again to surge by 43% in just 3 days

Date BDI DoD
Feb 3rd 1,148
Feb 4th 1,316 15%
Feb 5th 1,498 14%
Feb 6th 1,642 13%
——–

US steel import permits up by 12% in January 2009

Based on the US commerce department’s most recent Steel Import Monitoring and Analysis data, the American Iron & Steel Institute has reported that steel import permit applications for January 2009 totaled 2,233,000 net tonnes. This is a 10% increase from the 2,030,000 permit tonnes recorded in December 2008, and a 12% increase from the December 2008 preliminary imports total of 1,987,000 net tonnes.

New Report

Close