ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


DryShips To Take 43% Loss On Sale Of Panamax Ship >DRYS

DryShips Inc. (DRYS) said it would sell one of its Panamax ships for 43% less than the original price agreed to with buyers, part of the Greek dry-bulk shipping company’s efforts to preserve capital amid lower freight rates and tight credit markets.

http://online.wsj.com/article/BT-CO-20090206-708053.html

sada kad je drys u banani, svi se furaju na DSX, GNK, = ATPL
stvarno ste jaki…

Pa u redu je kolega. Vi se furajte onda na Drys pa prodajte.

I svi ostali. Pada Drys,prodajte ATPL.

Pa kaj vi ne pratite modu?

Jebiga ekipa, Drys više nije "IN". Tko to do sad nije skužio, ja mu ne mogu pomoći [bye]


@Jethro
hvala, ali nisam to mislio, možda sam se krivo izrazio. Mislim da su se Genko i Diana muvali jedno dobrih mjesec dana oko ovih današnjih razina tamo negdje u 10 mjesecu prošle godine. Mislim da je tada ATPL bila ono padala sa 1800 do 1100 pa nazad na 1500.

Evo Genko debelo preko 20, Diana preko 17. Mislim da ako se stabiliziraju na ovim razinama, ATPL bi mogla preko 1000 bez jebemti.

I'LL BE BACK


DryShips To Take 43% Loss On Sale Of Panamax Ship >DRYS

DryShips Inc. (DRYS) said it would sell one of its Panamax ships for 43% less than the original price agreed to with buyers, part of the Greek dry-bulk shipping company’s efforts to preserve capital amid lower freight rates and tight credit markets.

http://online.wsj.com/article/BT-CO-20090206-708053.html

sada kad je drys u banani, svi se furaju na DSX, GNK, = ATPL
stvarno ste jaki…

Pa u redu je kolega. Vi se furajte onda na Drys pa prodajte.

I svi ostali. Pada Drys,prodajte ATPL.

Pa kaj vi ne pratite modu?

Jebiga ekipa, Drys više nije "IN". Tko to do sad nije skužio, ja mu ne mogu pomoći [bye]


@Jethro
hvala. Mislim da su se Genko i Diana muvali jedno dobrih mjesec dana oko ovih današnjih razina tamo negdje u 10 mjesecu prošle godine. Mislim da je tada ATPL bila ono padala sa 1800 do 1100 pa nazad na 1500.

Evo Genko debelo preko 20, Diana preko 17. Mislim da ako se stabiliziraju na ovim razinama, ATPL bi mogla preko 1000 bez jebemti.

I'LL BE BACK

Ponovno ponavljam,ne zavaravajte se,u prvom dijelu 2009g ne idemo nigdje dalje od 800,osim naravno dole…

sorry na duplom postu, daj pls mod nek izbriše prvi jer kad sam poslo prvi nisam vidio da je Jethro još dopiso naknadno onaj datum.thnx

I'LL BE BACK


jel ima neka dobr duša da nabaci cijenu ATPL kad je Genko zadnji put bio 20 baksa. isto i kad je Dajana bila 16. Nekako mi se čini da smo onda bili oko 1600 kn. Ajde netko, Rocky?

Kada je ATPL bila oko 1600 u jeku je bio iskrcaj OIF-ova iz te dionice i ona je u 2,3 dana bila srokana na 1000, pa je bio jedan dnevni bull run do 1400, a odmah poslje toga su je srokali na 800 gdje je i sada. Ako je u to vrijeme i bila 1600 isto tako je bila i 800 jer su OIF-ovi bježali iz nje glavom bez obzira (pogledaj top 10 PBZ fondova tada i i onda), e sad pitanje je zašto su bježali baš iz nje? [proud]

Surround all arround when it hits the ground


Ocu li se izvuc sa prosjekom 1700 do ljeta?nadam se?

Ja se s mojim prosjekom od 732 toplo nadam da ćeš ti do ljeta biti bar na nuli. [thumbsup]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Ocu li se izvuc sa prosjekom 1700 do ljeta?nadam se?

Ja se s mojim prosjekom od 732 toplo nadam da ćeš ti do ljeta biti bar na nuli. [thumbsup]
[/quote]

P.S. Iako, na žalost, ne vjerujem da će biti tako. [undecid]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

@gov…
datum (baš traženi) ti je bio kako sam naveo gore (atlantska je tad bila 1590, ove su tako kako si pitao).
evo graf…

Činjenice su kada je indeks padao cijena dionice je drastično pala, a sada dok raste treba vremena,
ali po podacima koji dolaze ovo je jak rast indeksa jer danas nije došlo do zatvaranje pozicija na ovim cijenama, već je došlo jako velike potražnje za prijevozom, a i FFA indeksi govore da je BDI indeks u strelovitom rastu….. U zadnjih 9 dana BDI indeks je narastao 53,5 posto i to nije slučajno i dalje raste…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



jel ima neka dobr duša da nabaci cijenu ATPL kad je Genko zadnji put bio 20 baksa. isto i kad je Dajana bila 16. Nekako mi se čini da smo onda bili oko 1600 kn. Ajde netko, Rocky?

Kada je ATPL bila oko 1600 u jeku je bio iskrcaj OIF-ova iz te dionice i ona je u 2,3 dana bila srokana na 1000, pa je bio jedan dnevni bull run do 1400, a odmah poslje toga su je srokali na 800 gdje je i sada. Ako je u to vrijeme i bila 1600 isto tako je bila i 800 jer su OIF-ovi bježali iz nje glavom bez obzira (pogledaj top 10 PBZ fondova tada i i onda), e sad pitanje je zašto su bježali baš iz nje? [proud]
[/quote]

vjerojatno zato jer sam se ja nakrcavao po 1400 kako bih komotno mogao prodati dosta jeftinije.
ima nas takvih, bez brige…

interesantno je pogledati prve postove na ovom topicu još iz davnog ožujka 2006 kako su i dan danas aktualni…

Moglo bi se reći da se ništa nije pomaklo s mjesta 3 godine…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Kada pogledam ovu stranicu
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1
nekako imam osječaj da bi moglo biti pretrčavanja iz građevinaca, telefonista i ostalih u brodare. Oni dividendu mogu samo sanjati a gazde ATPL dividendom pokazuju snagu ove firme. Još malo da porade na marketingu kao npr. DRYS bili bi jedna od vodečih svjetskih brodarskih firmi. Nekako su mi previše samozatajni.
Da ne ispadne da se uvlačim u p..šu, nikada neču oprostiti onaj iskrcaj Lonze na razinama 2400 kada nitko nije bio svjestan kakva nam vremena dolaze. Ovaj je samo pospješio paniku.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close