ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo BDI-ljupci, commodities pregled:

Hebeni linkovi, eto ovaj:
http://tinyurl.com/af833d

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

cijena atlantske nije konsolidirana. nemojte da vas zanose neke cifre tipa 820, 850, 900 i sl…
nek malo jači igrač puhne po bidu, brzo smo dolje…
atlantska je svježe betonirana na 800. nije za diranje sve dok promet na njoj (ma i na crodreksu) ne ojača. otkako sam se natovario, kupujem mic po mic, igram se dirigenta i ni sit bunike ne prodajem.
tko voli atlantsku, neka stane iza mene, u red…

Prvi iza tebe u redu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

i ja cu,al u daleko manjim omjerima od Vas…. ne moze gore biti od ovoga definitivno,,sto da padne na 500??ne vjerujem,puno je veca sansa da ce do 1000..

samo ima jedan zaj.po mom misljenju ,trziste ,a nase je totalno ispaceno osiromaseno i povodljivo,a strani kapital nece tako skoro u lijepu nasu….on je ispumpao svoje i sad pumpa na drugim mjestima…


cijena atlantske nije konsolidirana. nemojte da vas zanose neke cifre tipa 820, 850, 900 i sl…
nek malo jači igrač puhne po bidu, brzo smo dolje…
atlantska je svježe betonirana na 800. nije za diranje sve dok promet na njoj (ma i na crodreksu) ne ojača. otkako sam se natovario, kupujem mic po mic, igram se dirigenta i ni sit bunike ne prodajem.
tko voli atlantsku, neka stane iza mene, u red…

Živio!

Ja vas puno čitam,ali ne pišem baš.
Htio bih samo reći da treba zaboraviti sve vanjske indexe i prognoze,mi smo tu gdje jesmo, a tu ljudi nemaju novaca.
Veliki investitori nemaju novaca,ustvari nitko nema novaca. Naša omiljena dionica ne može ostvariti značajan porast sve dok je promet ovako jadan,a bojim se da će dugo biti. Ništa nam trenutno ne znači i da je BDI 10000.
Nemojte misliti da sam pesimist,dao sam zadnje kune na atlantsku,ali treba gledati realno…
Kod nas problemi tek dolaze,i mislim da ćemo je još moći kupovati po 500kn ako budemo imali novca… ):
Pozdrav


cijena atlantske nije konsolidirana. nemojte da vas zanose neke cifre tipa 820, 850, 900 i sl…
nek malo jači igrač puhne po bidu, brzo smo dolje…
atlantska je svježe betonirana na 800. nije za diranje sve dok promet na njoj (ma i na crodreksu) ne ojača. otkako sam se natovario, kupujem mic po mic, igram se dirigenta i ni sit bunike ne prodajem.
tko voli atlantsku, neka stane iza mene, u red…

hehe, ovo prvi put čujem. Da cijena nije konsolidirana. Daj pls malo to pojasni. Di su ti oni kompići što su prodavali onaj dan? Jel su se vratili ili čekaju povoljnije? Nadam se da je ovo drugo. Nekako bih se osjećao sigurnije.

I'LL BE BACK


Ja vas puno čitam,ali ne pišem baš.
Htio bih samo reći da treba zaboraviti sve vanjske indexe i prognoze,mi smo tu gdje jesmo, a tu ljudi nemaju novaca.
Veliki investitori nemaju novaca,ustvari nitko nema novaca. Naša omiljena dionica ne može ostvariti značajan porast sve dok je promet ovako jadan,a bojim se da će dugo biti. Ništa nam trenutno ne znači i da je BDI 10000.

Pa šta ti misliš da samo mi domaći kupujemo ATPL? Kolega pa nije ovo Pounje trikotaža.

I'LL BE BACK

He he,ne kupuje je nitko,ni mi ni stranci, u tome je problem….
Ovih par milijuna kn prometa je igra…
Ja samo govorim da u bliskoj budućnosti neće biti ništa dobro sa atlantskom.
Ali biti će jednog dana naplata,to mi drži moral…

Malo sam gledo brojke, dugo nisam. hehe, ispada (a po obavijesti sa sjednice uprave) da je dobit u 2008 od 151 milja dolara uz maximalnu eventualnu korekciju od 10 milja. Znači minimalno cca 780 milja kuna. Što nalaže da su i u zadnjem kvartalu zaradili. I to ni manje ni više nego 50 milja kuna. Dakle u debaklu vozarina, oni su zaradili 50 milja kuna. Ako nešto krivo računam nek me računovođe isprave. OK, vuku stare ugovore, bla bla. Al niste to očekivali. Priznajte. Znam da to sad nema veze, al zanimljivo je za znati. Ne očekujem spektakl, tečaj na burzi se može i skljokati, al nek vozarine samo rastu, fundamenti postaju jači. Ovdje nema mulja, sve je jasno. Znači ako su zaradili te pare u 2008, te pod pretpostavkom da sljedećih 7 godina ne zarade ništa, dakle 0 (nula) ali i ne proizvedu gubitke, pri cjeni od 800 kuna P/E na prosjeku 8 godina je 10. hehe. smijeh.

I'LL BE BACK



Očito je da korelacija BDI ATPL više ne postoji. Ima ko usporedni graf?

Očito je da korelacija ZDP (Zdrava Pamet) i ZSE više ne postoji. Ima li tko usporedni graf, kad su se razišli [lol]
[/quote]
odmah u startu, prvog dana su probali i vidjeli da ne ide zajedno, a slijedećeg … [bye]

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close