ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovaj BDI je stvarno močan indikator, svijetsko gospodarstvo se oporavlja a ameri to još ne kuže [shocked]
Morali bi im poslati kojeg našeg drukera da im malo objasni kak BDI funkcionira [lol]

Name Price Change MktCap
DSX 14.40 -0.60 (-4.00%)
DRYS 6.61 -0.55 (-7.68%)
OCNF 2.81 -0.09 (-3.10%)
SB 6.82 -0.41 (-5.67%)
ESEA 4.77 -0.22 (-4.49%)

pa što bi ti čovječe nakon jučerašnjeg rasta od 30%??? To je u dva dana 20%. Nije to RH da se gleda svaki sat minus i plus nakon prodanih 40-tak dionica. Tamo burza radi ko tobacco shop dan i noć i na tjednoj bazi se gleda.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ha ha! Samo se nadaj da će biti daleko! Pogledaj malo bolje!!!
Danas BDI +1,75%, a nekako predosjećam sutra da će okrenuti gadno u minus….

Baltic Dry Index (BDI) +182 1498
Braco ostavi se ti burze ako tako računaš jer mnogo jači igrači su ostali sa gačama na štapu u ovoj igri. Kladiona ti je super, evo vidi npr. Vejića ili Dodika.

SLAVONAC (malo san maka)


S obzirom da ne rade brodove kod nas nisu u kombinaciji državnih subvencija brodarima(cc.250 mil.$) pa im u budućnosti neće biti lako [undecid]

pa te subvencije se daju kao nadoknada štete onima koji grade u hrvatskoj po napuhanim cijenama.


ATPL je bila 1000, kad je BDI bio 800. Sada je BDI 1500, a ATPL je 800

Ovisi kako se gleda na te brojke.
BDI je u 2008 bio na max 11793 a min 663, odnosno pao je na samo 5,6% max vrijednosti. Sad je u odnosu na minimalnu na 226%, ali u odnosu na max samo na 12,7%.
Atpl je pala na 16% maksimalne vrijednosti iz 2008, a zatim porasla u odnosu na tu minimalnu na 160%. U odnosu na maksimum sad je na 25,6%. Ako nismo padali brzinom i vrijednošću BDI-a, valjda je ok da ni ne rastemo tim tempom. Da smo primjerice narasli na 226% minimalne vrijednosti poput BDI-a sad bi bili oko 1100 kn. I ja bih to volio, ali tu smo gdje smo…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


ako sutra bude malo dolje pa nije katastrofa, ipak sve je izgledniji oporavak a osciliranje, to je tak’ normalno – trejderi, ovo, ono, a u međuvremenu dividenda, treba to sve pogledati malo dalje od par dana – npr. par tjedana ili mjeseci u kojima će biti i veselja kada rastemo i tako malo po malo se oporavljamo… [rolleyes]

Kaj je-je zvonac, tam na desno iznad reklame za agram brukere ,imamo jednu slikicu iliti graf gdije se to tak lepo vidi , kak ja to tumačim sada bi bili isto tam gdije smo bili 20.10 lanjske godine.

Kol.Rekvijem
fala kaj si mi to tak lepo razjasnil kak to kod njih funkcionira, ja sm ti išel najdalje do Trsta još kad su marke bile, pa ti ne kužim stranjske burze, sada kada znam više ne bum pisal takve gluposti po forumu [thumbsup]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Ha ha! Samo se nadaj da će biti daleko! Pogledaj malo bolje!!!
Danas BDI +1,75%, a nekako predosjećam sutra da će okrenuti gadno u minus….

E splite,splite,primjetili smo da si prodao po tvojem pisanju(drukanju) na temi Tehnička Analiza,navlačiš tamo ljude sa svojim pisanjem,lijepo te je vlad pročitao

BDI +182 +13,82%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Postao sam već to pred mjesec dana, ali da stavim sad u ovom dobrom raspoloženju u pdf obliku…
Pa ako netko želi stručnu analizu pročitati o ATPL na engleskom iz pera hypo ekipe, malo za nasmijati se. Obratite pozornost na datum analize, preporuku i spiku da bi kratkoročno mogla još dosta dole od one cijene…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

u interesu je velikima da se nakrcaju jeftino ove dionice,po svim pokazateljima atpl je već sada trebala biti preko 1000,00 kn,atpl je bila glavna žrtva nelikvidnosti,margina i fondovskog iskrcavanja..zato će trebat proći određeno vrijeme da ovi što prodaju shvate da za nju mogu dobiti puno više u određenom periodu…puno trejdera..duži period oporavka…



S obzirom da ne rade brodove kod nas nisu u kombinaciji državnih subvencija brodarima(cc.250 mil.$) pa im u budućnosti neće biti lako [undecid]

pa te subvencije se daju kao nadoknada štete onima koji grade u hrvatskoj po napuhanim cijenama.
[/quote]
bolje u cashu nego u limu a da nije tako nebi imali za kupnju


Očito je da korelacija BDI ATPL više ne postoji. Ima ko usporedni graf?

Evo usporedbe u proteklih godinu dana, ali s normaliziranim podacima. 1=max 2008

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Ha ha! Samo se nadaj da će biti daleko! Pogledaj malo bolje!!!
Danas BDI +1,75%, a nekako predosjećam sutra da će okrenuti gadno u minus….

smanji dozu kolega. pretvorit će ti mozak u spužvu.

I'LL BE BACK


http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=BDIY:IND

Da, očito je da ATPL u zadnje vrijeme zaostaje za BDI-om. Meni se čini da je razlog što BDI poteže zbog CAPE- ova koje Atlanska nema, dok supramaxi i panamaxi i dalje voze za kikiriki. Jučer za cca 7000$ i 8000$ a danas za 1000$ više a Capeovi su već na 26500.

kolega nije točno. Panamax index oporavio se za više od 100% unazad par tjedana. I vjerujte da je razlika da li je taj index 500 ili 1128 kao danas. Isto kao što je enormna razlika općenito za brodare da li je BDI 2000 ili 600. A prema 2000 idemo kako stvari stoje.

Što se tiće rasta cijene dionice, ako nema love neće nigdje ( ja mislim da love ima ali je u čarapama ili miruje na brokerskom). jebiga… Bull market započinje u fazi panike, raste u fazi skepticizma. Samo… doći će stranci u ATPL ako će zaostajat za vozarinama i pokupit našima ispred nosa. Ne bojim se ja za njih [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close