ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 09:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


do sada koliko sam pratio atpl (kao i cijela burza) raste ili pada sa zaostatkom…to se posebno odnosi na BDI…
prvo BDI žestoko počne rasti pa tek onda atpl..
opustite se i ako imate love postavite se na 780 kuna i čekajte da se netko preplaši ili da ga entent preplaši i eto…

Čudno…meni izgleda baš drukčije…
Koliko sam dosad pratio brodare, meni izgleda kao da BDI zadnji reagira, odnosno DRYS i ekipa uvijek odrade rast i to dan prije sutrašnjeg brutalnog rasta BDI-ja!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Da li mi može netko reč koliko je DRYS danas??

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Mislim da cijena atlanske neće imati u skorašnje vrijeme previše veze s BDI-om već samo s kretanjem cijena vani..pad ili rast…To i nema previše smisla ali kako je dubina našeg tržišta ko mali bazen za klinca to je i očekivano, ovi malo što kupuju/prodaju ne znaju ili vrlo malo znaju o dionicama pa se vode za nekim "velikim" igračima kod nas..a mislim da ni takvi nemaju pojma, to su i dokazali…Uza sve dobre vijesti zadnjih dana (dividenda, BDI, otkaz gradnje brodova) ATPL bi trebala bit sigurno ulaganje za budućnost…Pogotovo kad ljudi prestanu paničarit na svakakve gluposti koje nemaju veze s ovom dionicom..

volio bih da požure sa isplatom predujma dividende dok je još oko 800…. planiram dokupiti dok je još ovako podcjenjena..

A BTW, ne znam zaštio se sikirate oko cijene od 800 kuna, bolje je kupovat po 800 nego po 1500, ja bi najvolio da je 500 kuna, moga bi više kupit neg sada je li…

[thumbsup]


A BTW, ne znam zaštio se sikirate oko cijene od 800 kuna, bolje je kupovat po 800 nego po 1500, ja bi najvolio da je 500 kuna, moga bi više kupit neg sada je li…

[thumbsup]

Istina, no bolje je kupovati po 700 nego po 800. A tamo izgleda idemo

Hell is Empty and all the Devils are Here

slažem se u potpunosti sa prvim dijelom a u vezi ovog drugog sam skeptičan iz razloga što su kinezi ipak prvi i najveći svjetski trgovci.Pa o njima i ova kriza najviše ovisi.Tanker će ipak lakše prodati u budućnosti a sad bi valjda trebalo kupovat teret. S obzirom da ne rade brodove kod nas nisu u kombinaciji državnih subvencija brodarima(cc.250 mil.$) pa im u budućnosti neće biti lako [undecid]



A BTW, ne znam zaštio se sikirate oko cijene od 800 kuna, bolje je kupovat po 800 nego po 1500, ja bi najvolio da je 500 kuna, moga bi više kupit neg sada je li…

[thumbsup]

Istina, no bolje je kupovati po 700 nego po 800. A tamo izgleda idemo
[/quote]
Meni miriše 1000 i to bi se moglo desiti vrlo brzo. Samo da fondovi nađu CASH-a. Dobro je to što raja sada kupuje povoljno. Današnji rast BDI-a me malo iznenadio jer nisam očekivao tako snažno. Čekaj da Ameri malo pozelene i kada pročitaš da i u SAD poticajne mjere djeluju kao što ste pročitali za Kinu, ATPL če biti več negdje dalekooo.

SLAVONAC (malo san maka)

Ovaj BDI je stvarno močan indikator, svijetsko gospodarstvo se oporavlja a ameri to još ne kuže [shocked]
Morali bi im poslati kojeg našeg drukera da im malo objasni kak BDI funkcionira [lol]

Name Price Change MktCap
DSX 14.40 -0.60 (-4.00%)
DRYS 6.61 -0.55 (-7.68%)
OCNF 2.81 -0.09 (-3.10%)
SB 6.82 -0.41 (-5.67%)
ESEA 4.77 -0.22 (-4.49%)

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Ha ha! Samo se nadaj da će biti daleko! Pogledaj malo bolje!!!
Danas BDI +1,75%, a nekako predosjećam sutra da će okrenuti gadno u minus….

@split009

Kojih 1,75%

[sad]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ako sutra bude malo dolje pa nije katastrofa, ipak sve je izgledniji oporavak a osciliranje, to je tak’ normalno – trejderi, ovo, ono, a u međuvremenu dividenda, treba to sve pogledati malo dalje od par dana – npr. par tjedana ili mjeseci u kojima će biti i veselja kada rastemo i tako malo po malo se oporavljamo… [rolleyes]

New Report

Close