ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 00:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
96
2
48,20
49,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baš gledam USA majmune(brodare) koji su apsolutno svi zeleni (možda nezreli) i nekako su mi vizualno baš ljepi, a sad bi molio ručnik i flastere gosn Sakai

Surround all arround when it hits the ground

@Sakai,
Ova ti valja! [thumbsup] [lol]

who dares, wins




teško će ovo potegnuti još više… ne s ovakvom nesređenom situacijom u državi.
čekam je na ispod 700, sljedeći tjedan. poslije isplate dividende bi mogli nešto povuć malo, ali i to će biti kratkog vijeka.

Pa ne znam kako nisi do sada primjetio ako ATPL raste da vuće cijeli CROBEX, kad pada da pada i CROBEX i da utiče i na one dionice čije poslovanje nije isključivo u HR nego i van granica, tu pod prvo stavljam građevinare…

e pa kakve sad veze ima situacija u zemlji sa ovom dionicom?
Da si rekao Pounje ili Croatia osiguranje, još bih i shvatio…

[/quote]

pa nemože atpl biti svjetionik, a sve ostalo na zemlji trunuti. pa vidiš i sam da kad se pada, padaju i perspektivne dionice kao atpl, ht, ptkm itd… a situacija u državi tome pogoduje,jer izgleda da smo u većem sran*u nego sama burza..
[/quote]

@sakai
jedan od zaključaka koji se može izvući iz ovoga je da se ovdje treba ponašati kao David Attenborough, proučavajući majmune i ine predstavnike životinjskog svijeta? [smiley]
nema se smisla živcirati oko objašnjavanja zašto dry ne treba povezivati sa ap itd, kad inako ova lađa ide kako vjetar preko bare puhne, ili kako iluminati požele (valjda će mi mod pustiti post iako spominjem "više sile" :)). Sutra će ljudi vidjeti drys upup i šooooping. Dakle, ako znaš više od majmuna, u prednosti si….





teško će ovo potegnuti još više… ne s ovakvom nesređenom situacijom u državi.
čekam je na ispod 700, sljedeći tjedan. poslije isplate dividende bi mogli nešto povuć malo, ali i to će biti kratkog vijeka.

Pa ne znam kako nisi do sada primjetio ako ATPL raste da vuće cijeli CROBEX, kad pada da pada i CROBEX i da utiče i na one dionice čije poslovanje nije isključivo u HR nego i van granica, tu pod prvo stavljam građevinare…

e pa kakve sad veze ima situacija u zemlji sa ovom dionicom?
Da si rekao Pounje ili Croatia osiguranje, još bih i shvatio…

[/quote]

pa nemože atpl biti svjetionik, a sve ostalo na zemlji trunuti. pa vidiš i sam da kad se pada, padaju i perspektivne dionice kao atpl, ht, ptkm itd… a situacija u državi tome pogoduje,jer izgleda da smo u većem sran*u nego sama burza..
[/quote]

[/quote]
zbog takvog povezivanja i zaključivanja nam je ovako kako je…

– samo ne znam jel’ to ima veze sa onom ”vodom” od kolege ranije ili nečim drugim… [rolleyes]

pošpricani "minivošem"



@sakai

A koji smo mi majmuni? Oni poliveni, ili ovi novi?

pepe7

ATPL je daleko najveća navlakuša od dijonice…..totalna komedijaška….malo
se igro al ne fala više, samo vi lupajte, samo mi nije jasno kak su se svi navukli na
to kolo sreće….

kolege,moze li netko postati stanje prvih 10 dionicara ATPL na dan 31.12.2008,hvala

< 30.12.2008 T: 23.12.08 Pros. cijena: 690,53
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04%
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46%
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92%
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92%
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21%
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93%
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58%
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50%
9. PBZ D.D. 37.071 2,66%
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15%
UKUPNO 688.989 49,37%
Na 30.01.09. jedina promjena je :
9. PBZ D.D. 40.087 2,87%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


zbog takvog povezivanja i zaključivanja nam je ovako kako je…

– samo ne znam jel’ to ima veze sa onom ”vodom” od kolege ranije ili nečim drugim… [rolleyes]
[/quote]

kakva "voda"?


Evo ovo ce pomoci svima koji se pitaju zasto svi spominju drys:

Recimo da imate kavez s pet majmuna.
U kavez objesite bananu na uzetu i ispod nje stavite stepenice. Za kratko vrijeme, jedan ce se majmun poceti penjati stepenicama da dohvati bananu.

Cim stane na prvu stepenicu, poprskajte sve majmune hladnom vodom. Nakon nekog vremena drugi majmun ce se pokusati popeti, ali ucinite isto – sve majmune polijte hladnom vodom.
Rezultat ce biti da kada se slijedeci majmun pozeli popeti stepenicama, ostali majmuni ce ga pokusati sprijeciti iako ih vise necete polijevati hladnom vodom.

Udaljite jednog majmuna (od prvih pet) iz kaveza i umjesto njega stavite drugog. Novi majmun vidi bananu i zeli se popeti stepenicama. Na njegov uzas, ostali majmuni ga napadnu. Nakon sto jos jednom pokusa i bude napadnut, novi majmun zna da ukoliko se pokusa popeti stepenicama, bit ce napadnut.

Nakon toga, udaljite jos jednog od prve grupe majmuna i zamijenite ga novim majmunom. Drugi pridoslica ce krenuti ka stepenicama i opet biti napadnut.
Prvi pridoslica se pridruzuje kazni sa entuzijazmom.

Udaljite i treceg originalnog majmuna i stavite novog. Novi ce krenuti ka stepenicama i biti napadnut. Dva majmuna od cetvorice koji ga tuku nemaju pojma zasto im nije dopusteno penjati se stepenicama niti zasto sudjeluju u premlacivanju posljednjeg pridoslice.

Nakon sto zamijenite i cetvrtog i petog majmuna iz prve grupe, svi majmuni koji s u ikada bili poliveni hladnom vodom bit ce zamijenjeni i nit jedan od njih nece vise biti u kavezu. Ipak, niti jedan majmun kojeg ste naknadno stavili u kavez se vise nece pribliziti stepenicama da dohvati bananu. Zasto? Jer je tako oduvijek bilo u kavezu. Na taj nacin dolazi do indoktrinacije i onoga sto zovemo drustveno prihvatljivim ponasanjem, kulturom. Novi majmuni nemaju pojma zasto se ponasaju tako kako se ponasaju, ali ZNAJU da se tako moraju ponasati.

Sakai, svaka čast. A ima i skraćena inačica: Kud svi, tud i mali Mujo!

[sealed]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close