ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakva je k/p

Kupnje:
Cijena Količina
730,02 4
730,01 3
724,00 15
723,05 12
722,01 3
722,00 14
721,17 24
721,13 19
721,09 100
721,08 5
Prodaje:
Količina Cijena
10 735,50
25 736,00
39 738,00
60 738,90
19 739,05
73 740,00
20 741,50
15 741,90
51 741,99
30 744,90

who dares, wins

@kerefek
Mislim da im na isplatu dividende odlazi manje od 10% neto dobiti, što nije velika istavka. Iako se slažem da div možda nisu trebali isplatiti nego iskoristiti krizu, po meni je taj potez čisto da pokažu snagu firme i umire dioničare. A sam dolar je otišao gore pa se i tečajnom razlikom anulira isplata dividende.
navedeni tekst je mišljenje autora, nije poziv na kupnju ili prodaju….onak laički pogled [smiley]



Mene samo jedna stvar interesira: pošto su kupovali današnji prodavači?

Kolega, pa od koga bi vi kupovali na nižim razinama da netko ne prodaje?
Što si bacate balvane pod vlastite noge? Umjesto da budete sretni da netko proda i po 100 kuna
a vi budete kupac vi se tu čudite tko to prodaje?
[/quote]
Ma ne ma frke kolega samo se nekim stvarima ne mogu načuditi.

who dares, wins



Mene samo jedna stvar interesira: pošto su kupovali današnji prodavači?

Kolega, pa od koga bi vi kupovali na nižim razinama da netko ne prodaje?
Što si bacate balvane pod vlastite noge? Umjesto da budete sretni da netko proda i po 100 kuna
a vi budete kupac vi se tu čudite tko to prodaje?
[/quote]

[thumbsup]
Dobar odgovor…
Izgleda u ovim vremenima nitko nije dovoljno "pametan" kako bi odredio kuda ide ovaj brod…
BDI lagano raste…, svi brodari padaju, svjetksi indexi padaju, a ATPL svaki dan vidimo za koju stepenicu niže i sad se čovjek treba tješiti činjenicom da je kupio povoljno…, kad već sutra može biti primoran prodavati… i smanjivati gubitke, te se nadati da će što ušićariti na nižoj cijeni…
Istina je da više nema opake panike koja bi srušila dionicu i vodila je u negativnu blokadu, ali više nema niti sumanutih optimista koji bi je odveli znatnije u suprotnom smjeru…

Dođe izvješće BDI-ja koji je svakodnevno rastao i to digne cijenu ATPL nekoliko kuna gore i tada opet čvarak…, svi gledaju DRYS koji tone ko sjekira, a ostali za njim…., na kraju dana svi sumnjičavo pogledavaju zadnju cijenu, pa brodare vani, pa DAX, pa DJI, pa čačkaju bilo kakve vijesti iz RH i zemalja koje troše najviše sirovina…… i tako u krug….
Do sada je BDI i raspirivao nade u rast cijene ili bar držanje na istoj, baš me zanima kako će ATPL reagirati ako "nadajBože" dođe do pada BDI-ja…, no svi se nadamo da će ipak polako rasti…
Za sada trejderi caruju u ovoj dionici i ovakav promet rade gotovo samo oni… i zarađuju ponešto, a ostali… razmišljaju……., a ja sam generalno razočaran činjenicom da ni ove godine nisam kunu zaradio na ovoj najperspektivnijoj dionici na našem tržištu….

Sretno svima…, [undecid]



Mene samo jedna stvar interesira: pošto su kupovali današnji prodavači?

Evo frende ja ću ti reći…ja sam kupovao po 775-800, prodao danas sve od 740-720…
…ja tebe zaista ne kužim…kaj ti misliš da svi prodaju sa zaradom…e to ti je manjakavost u promišljanju…
[/quote]
To mi je prednost kolega. Vjeruj mi na riječ da mogu neke stvari prodati sa zaradom ali mi je premala po mojoj procjeni. A da prodajem sa gubitkom pa lovim još niže to je malo žešća nauka u koju se još ne upuštam. Rađe čekam.Vremena imam.

who dares, wins

Ljudi ja mislim da su mnogi ušli u ovu igru bez previše razmišljanja, bez dovoljno saznanja o burzi, i bez jasnih ciljeva, kad izaći.
Oni koji su ušli 2006. ili 2007. , a izašli do 1.10. 2008.( čini mi se da je o taj datum ), napravili su posao, i vjerovatno više zadugo neće na burzu.
Mislim da su ta vremena zauvijek prošla, i onaj tko hoće ostati u ovoj igri, po meni bi trebao presložiti svoj portfelj tako, da u njemu budu ozbiljne tvrtke, sa dobrim fundamentalnim pokazateljima, kvalitetnim menadžmentom, neovisnom o politici ( koliko je to moguće), i sa izglednom budućnošću. Treba se pogledati, isto tako, tko je na listi top 10 dioničara takve tvrtke, jer se tu dade dosta toga iščitati.
I ako to se sve to posloži, moglo bi se ostvariti cca 20 – 30 % zarade godišnje, na uloženi kapital, pod uvjetom da ne bude nekakvih ozbiljnijih poremećaja kao što je ova kriza, koja je, nadamo se, takva kakva jest, i koja, opet se nadamo, neće biti gora, nego što zasad jest.

sutra je novi dan.

netko će reći da opet iznosim nevažan podatak, ali PBZ je podebljao svoje 9. mjesto na listi najvećih dioničara i sad je preko 40000 komada, na njigovom skrbničkom računu.

sutra je novi dan.


Matija
hajde nam ti kao jedan jako pametan dečko reci što da radimo?
da sve prodamo i odemo sa burze dok imamo još prilike ili da uložimo u neku bolju dionicu?
vidim pesimističan si što se ATPL tiče pa budi dobar i prosvjetli nas sa nekim pametnim savjetom, tebi očito bolje ide i dok mi ostali pokušavamo izaći iz minusa ti si konstantno u plusu…

očito je da smo u zabludi svi koji mislimo da će svijet izaći iz recesije…imaš pravo vrag je odnio šalu i propast svjetske trgovine je neminovan…
kakvi brodovi, kakva trgovina, sve je to hrpa bezvrijednog željeza, isto tako i oni avioni u Dubrovniku kao i onaj jadan Hilton holtel u kojem uskoro neće biti ni psa…idem sada rasprodati sve dionice i kupiti sjeme da mogu saditi sada u proljeće vlastite proizvode za svaki slučaj…

ps. nadam se da me moderatori neće obrisati jer se ne držim teme striktno ko Matija

upravo su mislim na vladi izglasali poticaje, tako da znaš koje sjeme uzeti. Tu ti taj poticaj dođe k’o nekakva dividenda. [lol] [lol]

sutra je novi dan.


……, a ja sam generalno razočaran činjenicom da ni ove godine nisam kunu zaradio na ovoj najperspektivnijoj dionici na našem tržištu….

Dobro je ako jesi na nekim drugima.

Zadnjih par mjeseci sam par puta popušio na ATPL-u. OK, rekao sam, uči se na greškama.
Uglavnom, nema teorije da više ikad na ovako niskim cijenama prodam nešto ispod svoje kupovne cijene. Niska cijena je naravno relativan pojam. Mislio sam da je 2/12 bilo dno ali evo danas nitko nezna u kojem smjeru će sve krenuti.
Vjerujem u ovu firmu i ovaj puta čekam koliko treba da dođem u plus.

BDI Baltic Exchange Dry Index 1099 UP 29
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2004 UP 23
BPI Baltic Exchange Panamax Index 842 UP 47
BSI Baltic Exchange Supramax Index 533 UP 21
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 307 UP 7

Evo ako se nekome kupuje

Baltic Exchange Dry Index TM 1099 (UP 29)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2004 (UP 23)
Baltic Exchange Panamax Index TM 842 (UP 47)
Baltic Exchange Supramax Index TM 533 (UP 21)
Baltic Exchange Handysize Index TM 307 (UP 7)


Evo ako se nekome kupuje

O, ja bih rado, samo nemam čim.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close