ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…što se događa…bdi raste…atpl isplaćuje dividendu…a cijena dionice pada…može pojašnjenje…doslovno bilo kakvo…

Novi problemi u sirem brodarskom sektoru, vidi nize. Ako drys ode u bankrot, povuci ce sve ostale nize jer ce se nuditi jeftino kapaciteti i brodovi na trzistu …

[/quote]

Pa to te ja pitam…bilo koji drugi odgovor osim onoga o bdi-u…i cashu na računu…i koliko je skočio drys….tek sad mi je jasan rizik u koji sam ušao kupivši ovu dionicu…hvala vam…




…što se događa…bdi raste…atpl isplaćuje dividendu…a cijena dionice pada…može pojašnjenje…doslovno bilo kakvo…

Novi problemi u sirem brodarskom sektoru, vidi nize. Ako drys ode u bankrot, povuci ce sve ostale nize jer ce se nuditi jeftino kapaciteti i brodovi na trzistu …

[/quote]

Pa to te ja pitam…bilo koji drugi odgovor osim onoga o bdi-u…i cashu na računu…i koliko je skočio drys….tek sad mi je jasan rizik u koji sam ušao kupivši ovu dionicu…hvala vam…

[/quote]

Da, 30ak Drys-ovih bulkera će zaista napraviti totalnu pomutnju na tržištu [lol]

Hell is Empty and all the Devils are Here

@malim i matij
Nije li to upravo situacija koju mogu iskoristiti firme koje nisu financijski opterećene kao drys? Povećanje flote za male pare. Pa neće dovjeka vozarine biti na ovim razinama, ako budu svejedno će ti biti u kojoj si dionici kad će sve otići u pm…


@malim i matij
Nije li to upravo situacija koju mogu iskoristiti firme koje nisu financijski opterećene kao drys? Povećanje flote za male pare. Pa neće dovjeka vozarine biti na ovim razinama, ako budu svejedno će ti biti u kojoj si dionici kad će sve otići u pm…

…je tako je…a kolko sam čitao na ovoj temi…atpl je odustala od gradnje ugovorenih brodova i spušila neku lovicu na tom kaj ne…e pa ak oni neznaju da treba i kako treba…sigurno neznam ja…ipak ja nisam kapiten…jel istina???





…što se događa…bdi raste…atpl isplaćuje dividendu…a cijena dionice pada…može pojašnjenje…doslovno bilo kakvo…

Novi problemi u sirem brodarskom sektoru, vidi nize. Ako drys ode u bankrot, povuci ce sve ostale nize jer ce se nuditi jeftino kapaciteti i brodovi na trzistu …

[/quote]

Pa to te ja pitam…bilo koji drugi odgovor osim onoga o bdi-u…i cashu na računu…i koliko je skočio drys….tek sad mi je jasan rizik u koji sam ušao kupivši ovu dionicu…hvala vam…

[/quote]

Da, 30ak Drys-ovih bulkera će zaista napraviti totalnu pomutnju na tržištu [lol]
[/quote]

He, he. To je otprilike kao da bankrotira Lyon, pa njihovi nogometaši ostanu slobodni na tržištu. I onda zbog njih pada cijena ostalim slobodnim igračima…da ne govorim o cijenama igrača s ugovorima…

[lol] [lol] [lol]

Pa DRYS-ovi brodovi ne pokrivaju niti 1% svjetske bulk flote po tonaži!

No dobro. Cijelo tržište je u banani, a Economu je, znamo svi, prljav igrač (ili poredbe radi vlasnik kluba). Jedan budalaš ne diktira kako funkcionira cijeli sistem.

Brodogradilišta su u Koreji rasla zbog rasta BDI a Atlantska pada.

@matij
Ak se ne varam više bi spušili da nisu otkazali. Nisu oni jedini koji su se našli u toj situaciji. međutim, uvjeren sam da će AP prebroditi krizu i izaći jača nego prije, a vi kolega ste mladi kao i ja tak da imamo dosta vremena [wink] , krize dolaze i prolaze, za koju godinu neće se više nitko sjećati i svi će vikati up up, pa onda ponovo kriza….povijest je cikličkog karaktera, a ljudi skloni zaboravu.


@matij
Ak se ne varam više bi spušili da nisu otkazali. Nisu oni jedini koji su se našli u toj situaciji. međutim, uvjeren sam da će AP prebroditi krizu i izaći jača nego prije, a vi kolega ste mladi kao i ja tak da imamo dosta vremena [wink] , krize dolaze i prolaze, za koju godinu neće se više nitko sjećati i svi će vikati up up, pa onda ponovo kriza….povijest je cikličkog karaktera, a ljudi skloni zaboravu.

…onda o čemu pričate…o kupovina brodova…i šansi na tržištu…a imali su zakaparen jedan pa su odustali….ne razumijem…a vi dragi čitatelji [rolleyes]

izgleda da ce bit prilike za popravni ulaz [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Šiša se naveliko, a? Ajd pustite je da pada par dana, triba uhvatit zalet za preskočit iljadarku. Mislim, pustio je ti ne pustio ide ona doli, pa sad kako ti drago. Da, tebi govorim, al ne kao druk, već upozorenje.. Hm, ionako mu dođe na isto :):

@matij
o tome da će jeftinije proći otkazivanjem i kupovinom broda nego da su gradili po tadašnjim uvjetima


izgleda da ce bit prilike za popravni ulaz [thumbsup]

…e a kad sam ja to tvrdio nedavno…bilo je ma neeee……više se ni ne sjećam kaj su pisali…a gle sad…nitko se ne javlja…jel opet kupuješ gubi…

New Report

Close