ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stanje 27.01.2009

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04%
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46%
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92%
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92%
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21%
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93%
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58%
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50%
9. PBZ D.D. 40.087 2,87% +712 kom
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15%
9. stalno nadokupljuje vidjet ćemo slijedeći tjedan jel štogod i prodavao


da nije to tech?????’? [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.atlant.hr/clanak_hrv.php?id=143

Na putu prema gore

počeo sam sumnjati da je nekima ovdje cilj potjerati bilo kakvu ozbiljnu raspravu kako bi mogli više utjecati svojim bezveznim komentarima na psihu ulagača… zašto bi ljudi bili informirani o kretanju cijena vozarina ili mogućoj zaradi ili dolasku novih brodova kad ovdje imaju prilike od nekog day tredera čuti kad je povoljno da mu prodaju i kad je povoljno da oni kupe od njega…

no imam jednu karakternu crtu da ne odustajem tako lako… i koliko god se neki trudili omalovažiti ja ću pisati o pozitivnim događanjima veznim uz poslovanje AP sviđalo se to nekome ili ne…

pa ću tako Matiji objasniti da je normalno gledati BDI s obzirom da je to index kojim se ne trguje tj. nije podložan malverzacijama jer samo odražava trenutno stanje ponude i potražnje na dnevnoj razini ..i tako ako je on u trendu rasta događa se porast zarade na vozarinama … druga je stvar opća likvidnost tržišta ili tečaj dolara ili psiha na burzi ..ali činjenica da je vozarina veća utjeće na prihod poduzeća i u konačnici na dobit, hoće li tržište tu činjenicu nagraditi ili ne po meni je samo pitanje vremena…
bilo bi van svake pameti da npr. BDI poraste na 2000 bodova a cijena ATPL ostane ista ili padne …i to je sve što sam želio poručiti… neki to shvaćaju a neki ne žele shvatiti ili se samo prave blesavi…

Matija
"…iz vašeg posta…se da zaključiti…da netko zaustavlja cijenu dionice…dok bdi ne poraste…te da će ona, ukoliko se to dogodi porasti…ja nisam još čuo za teoriju da burza tako funkcionira…ili kako bi gubi rekao…da je tako svi bi bili bogaraši…"

NE, nisam rekao da netko zaustavlja cijenu dionice,
…želio sam reći da eventualni značajan rast BDI-a definitivno treba dovesti i do povećanja cijene ATPL
( naravno uz pretpostavku da nema drugih činjenica koje utječu na poslovanje) jer su prihodi tvrtke direktno vezani uz vozarine…i da se taj proces nemože zaustaviti … bude li rasao BDI (pogotovo BPI kao sastavnica) rasti će i cijena dionice…svako drugo kretanje cijene nebi bilo normalno
kada se pogleda graf dionice kroz zadnje dvije-tri godine jasno je da se poklapa trend rasta vozarina sa trendom rasta cijene dionice… prema tome ne izmišljam neku svoju teoriju nego govorim činjenice….


Matija
"…iz vašeg posta…se da zaključiti…da netko zaustavlja cijenu dionice…dok bdi ne poraste…te da će ona, ukoliko se to dogodi porasti…ja nisam još čuo za teoriju da burza tako funkcionira…ili kako bi gubi rekao…da je tako svi bi bili bogaraši…"

NE, nisam rekao da netko zaustavlja cijenu dionice,
…želio sam reći da eventualni značajan rast BDI-a definitivno treba dovesti i do povećanja cijene ATPL
( naravno uz pretpostavku da nema drugih činjenica koje utječu na poslovanje) jer su prihodi tvrtke direktno vezani uz vozarine…i da se taj proces nemože zaustaviti … bude li rasao BDI (pogotovo BPI kao sastavnica) rasti će i cijena dionice…svako drugo kretanje cijene nebi bilo normalno
kada se pogleda graf dionice kroz zadnje dvije-tri godine jasno je da se poklapa trend rasta vozarina sa trendom rasta cijene dionice… prema tome ne izmišljam neku svoju teoriju nego govorim činjenice….

…ma slažem se ja s vama…prije se moglo to dovesti u korelaciju…no u današnje vrijeme…i situaciju koja je u svijetu…mislim da tako "jednostavne" usporedbe nisu više moguće i da na temelju njih ne možemo zaključivati kretanje cijene atpl…samo to…onda su bili puno "jednostavniji" uvijeti na tržištu…

korelacija ne prestaje…
pa BDI ti je situacija u svijetu a ne u Hrvatskoj,…. znači da rast označava povećanu potražnju za sirovinama što implicira i povećanu proizvodnju dobara a sve to bi upućivalo na početak oporavka…ne vidim na temelju kojih boljih indikatora možemo procjenjivati buduće kretanje cijene dionica AP… možemo gledati stanje u domaćoj privredi ali ipak poslovanje AP nema veze sa domaćim tržištem…
cijene dionica se neće oporaviti kada u novinama netko napiše da je kriza gotova…tada će cijene već biti debelo iznad i veliki investitori će već poćeti prodavati svoje dionice onima koji će nakon članaka u novinama i emisija na TV-u zaključiti kako je kriza gotova te da treba ponovo početi ulagati u dionice…

…ma slažem se ja s vama…prije se moglo to dovesti u korelaciju…no u današnje vrijeme…i situaciju koja je u svijetu…mislim da tako "jednostavne" usporedbe nisu više moguće i da na temelju njih ne možemo zaključivati kretanje cijene atpl…samo to…onda su bili puno "jednostavniji" uvijeti na tržištu…
[/quote]
Norton AntiMatij virusni program je očito instaliran na forumu, odstranjuje Matiju ali i sve što je vezano uz njega, ali još jednom mislim da Matij nije štetan, jer svi koje bi mogao zavesti su uglavnom dekintirani, a oni koji nisu toliko su zreli da se neće povoditi za ničijim mišljenjem ili taktikama, osim za svojim teorijama i pokazateljima ili copy paste analizama, koje se pak u završnici ne reflektiraju na cijenu dionice. A Matij radi što većina ne voli pa ih po meni nervira pogotovo kad zaradi koju kunu kak veli. Ne radi ništa nedozvoljeno i u tome je poanta, a i javno to iznosi, ali eto takvi smo mi nek nam je crkla krava, ali kad je i susedu onda nam je lakše. Moj savjet Matiji je da trejdom neće daleko stići jer igre na sreću ne donose dobit baš svima. Nip Tuck!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


…ma slažem se ja s vama…prije se moglo to dovesti u korelaciju…no u današnje vrijeme…i situaciju koja je u svijetu…mislim da tako "jednostavne" usporedbe nisu više moguće i da na temelju njih ne možemo zaključivati kretanje cijene atpl…samo to…onda su bili puno "jednostavniji" uvijeti na tržištu…
[/quote]
Norton AntiMatij virusni program je očito instaliran na forumu, odstranjuje Matiju ali i sve što je vezano uz njega, ali još jednom mislim da Matij nije štetan, jer svi koje bi mogao zavesti su uglavnom dekintirani, a oni koji nisu toliko su zreli da se neće povoditi za ničijim mišljenjem ili taktikama, osim za svojim teorijama i pokazateljima ili copy paste analizama, koje se pak u završnici ne reflektiraju na cijenu dionice. A Matij radi što većina ne voli pa ih po meni nervira pogotovo kad zaradi koju kunu kak veli. Ne radi ništa nedozvoljeno i u tome je poanta, a i javno to iznosi, ali eto takvi smo mi nek nam je crkla krava, ali kad je i susedu onda nam je lakše. Moj savjet Matiji je da trejdom neće daleko stići jer igre na sreću ne donose dobit baš svima. Nip Tuck!
[/quote]
tko je radio tako cjelu 2008 ima najmanje gubitke……da nema trejdera….a di bi nam onda bio promet……?????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


[tko je radio tako cjelu 2008 ima najmanje gubitke……da nema trejdera….a di bi nam onda bio promet……?????

Ja sam to savjetovao samo Matiji, a što se tiče prometa ja ga baš ne vidim nešto da je ozbiljan, ako ga sad rade trejderi. Opet ne kažem da nema uspješnih, ali mislim da su u velikoj manjini. Po meni trejd je za individualce veliki rizik, ali tko voli nek izvoli, želim mu svu sreću.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

nemam ništa protiv trejdera ako se suzdržavaju drukanja prema potrebi…neka se bave svojim poslom u tišini, ostalo mi je nemoralno i neprihvatljivo kao obrazac ponašanja…


nemam ništa protiv trejdera ako se suzdržavaju drukanja prema potrebi…neka se bave svojim poslom u tišini, ostalo mi je nemoralno i neprihvatljivo kao obrazac ponašanja…

Pa o tome i ja pričam…di sam ja rekao na ovoj dionici…ide to up ili down…ja samo komentiram i iznosim mišljenja…ja sam svoj način ulaganja iznio…i nema tu tajni…


korelacija ne prestaje…
pa BDI ti je situacija u svijetu a ne u Hrvatskoj,…. znači da rast označava povećanu potražnju za sirovinama što implicira i povećanu proizvodnju dobara a sve to bi upućivalo na početak oporavka…ne vidim na temelju kojih boljih indikatora možemo procjenjivati buduće kretanje cijene dionica AP… možemo gledati stanje u domaćoj privredi ali ipak poslovanje AP nema veze sa domaćim tržištem…
cijene dionica se neće oporaviti kada u novinama netko napiše da je kriza gotova…tada će cijene već biti debelo iznad i veliki investitori će već poćeti prodavati svoje dionice onima koji će nakon članaka u novinama i emisija na TV-u zaključiti kako je kriza gotova te da treba ponovo početi ulagati u dionice…

…ali…kao što se tu i znalo postati…ide priča da je bdio kratkoročno rasto zbog…čini mi se gomilanja zaliha u kini…radi boljih početnih pozicija u pregovoru s rudarima…jel to značilo da ide oporavak ili što…ne mora biti istina…ali rast bdi može biti "špekulativan" također…no to vjerojatno nije bila istina, ne…
…drugo…vani je kriza već debelo kolko 3,4Q…kod nas kad dođe u tom obimu…isto će nam se dogoditi s tk kao i što se događa vani…s jednom razlikom…kronična nelikvidnost…koja je polako počela…to bi značilo da će biti razlike…jer vani i možete zaraditi neku lovu trejdanjem…kod nas…teško…jer su prometi po dionicama već sad…100-200k…
da ne idem dalje u širinu…poanta…koliko god da se stanje..vani počne poboljšavati…mi ćemo kaskati za tim stanjem…iz navedenih razloga nelikvidnosti…pa tu je postano u zadnjih par dana..da fondovi niš ne kupuju…znači da mi međusobno trgujemo…a većina se neće odlučiti na kupovinu dok veliki ne daju znak za start…vi ćete mi reći da će onda biti kasno…ja vam kažem da neće…jer se neće ništa puno promjeniti…

New Report

Close