ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prije po ure san upalio komp i na gledalici iman šta vidit,crveno ,komunistički crveno,a ja djelomično u kešu.Pa se mislim ATPL ili JDPL,pitanje je sad.Vidin kupnja i nije baš nešto jaka mogli bi to i niže i odlučih pričekat ponediljak za daljnji dokup,mada me prsti svrbe i tastatura vuče.Možda griješin,možda i ne ,al jedno je sigurno;za ZSE ,Las Vegas je dječije igralište.VIVA ZSE!!! [thumbsup]



http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1 [cool]

Evo, lady Di 14 USD..


a znaci sad pratimo dianu….drys vise điru…. [lol] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

po strukturi brodova i trebali bi više gledati DSX nego DRY’S koji uglavnom ima capeove…ali s obzirom da capeovi prvi određuju smjer kretanja vozarina (uglavnom kada je riječ o trendu) ima logike pogledati i njihovo kretanje … makar osobno smatram da je puno realnije pratiti BDI jer na cijenu brodara u americi ne utječe samo kretanje BDI-a nego i neke sporedne stvari vezane uz njihovo tržište …primjer je friško potonuće DRY’s-a koje se ne dešava zbog kretanja vozarina nego manipilacija dionicama njihovog gazde…
trenutno BDI ide na ruku AP…dugo nismo vidjeli ovako dobar skok na dnevnoj razini…614 dolara ili 76 bodova ne pamtim već dugo da je bilo u jednom danu za panamaxe a nije loše prošao ni supramax index…u nekim drugim okolnostima ovakav rast BDI indexa bi nas doveo u pozitivnu blokadu …
ali neka cijena ide kako mora…bitno je da se vozarine oporavljaju jer će se to prije ili kasnije odraziti i na zaradu firme a time i na cijenu dionice…

…..večer

-Naši prijatelji prodavači još imaju municije …. , ovi nisu kupovali u "Veliki Četvrtak" , jer
im broker pojede razliku od dividende do današnje cijene ……
-To su ovi što su to uzimali po 2xxx , a sada im treba lova ….., nisu u top 10 … ,ne znam
koliko još imaju …

…za gosp. M.L.

-Ovdje se mogu dobiti neke informacije , ljudi se kuže u djelatnost , neki su u toku sa
stranim brodarskim firmama ,……komentiraju se trendovi ….itd ..itd …

-Možda je pretenciozno od ovoga foruma (ili nekog drugog) očekivati savjete za
strategiju poslovanja na ZSE …… , neka objašnjenja koja bi ukazivala na korijene
pojava koje se u ovom trenutku odvijaju …… , ili predviđanje budućnosti …
….(ako je moguće …. ,bar 90% točno …. [smiley]….)

-No svejedno ….. , mislim kako vam je poslovanje krivo ….. , iako je u vašim
tekstovima teško odjeliti san od jave ….. [smiley]

.Dr M Wagner

P.S.
-Večeras je "noć muzeja" …. , najbolje usidjelice biti će tamo …. , mi stariji koji
se palimo na intelektualke ….., znamo što nam je činiti ….. [smiley]
…. , a sada idem ….!!!!!

DRYS -17%
Pada na još većem prometu nego jučer

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nije kriza svima ista. Moja firma u siječnju ove godine ima realizirano pola ukupnog prošlogodišnjeg prihoda. E pa sad, ako je svima isto, eto ja umirem od gladi……

Ali kako je na Zagrebačkoj burzi trenutno aktivna samo grupa profesionalnih kockara, važno da se lova vrti, makar cijene i padale. S obzirom da su se svi preselili u ovu dionicu i međusobno ratuju, bolje je potražiti neko drugo utočište za one koji su u kešu. Zbog ovdje zarobljenih kockara teško da će biti značajnijeg rasta.

…neke stvari je ovdje nemoguće zaustaviti…mislim na kretanje cijene u slučaju rasta vozarina, objektivno malo tko će moći zaustaviti rast ako vozarene odu gore i to u značajnom iznosu…na imarexu imate podatke o BDI futuresima koji pokazuju kako je u zadnjih tjedan dana (od 23.01.) rast za FEB 2009. 54,1 % … znači u samo tjedan dana očekivanja su narasla za više od pola…dok je za 2kv. 2009 taj rast 24 % … naravno to ne znači da će se sve i ostvariti u tom obimu ali ipak ukazuje na optimizam glede vozarina u bliskoj budućnosti…

možete primjetiti da su svi moji postovi optimističnog karaktera jer kao dugoročni ulagač u ATPL ( s obzirom da već godinu dana samo kupujem, bez da sam prodavao i na najvećim padovima ) mislim da imam pravo na iskazivanje optimizma bez da time nekome želim pričiniti štetu nagovarajući na kupnju ….

i zato kao što je popularno napisati na kraju… ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju ATPL…

Ovaj trenutni čvor će po mome mišljenju biti riješen na jedan pomalo bizaran način, ali na jedini moguć, nekako sve upućuje na to. Sve prognoze, teorije i očekivanja su u redu ali malibu mi jednim izvrsnim komentarom dao naslutiti što se može dogoditi, možda ni sam svijestan koji se zaključak može izvesti iz onog što je napisao. Možda griješim ali ZSE je ipak ZSE, teški snobizam. Komentari i analize su mu za deset, a način ulaganja preslika mog. Samo se nadam da napetost nije dosegla vrhunac….I da li netko zna kada će dividenda sjesti na račune?

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

….jutro

-U "Slobodnoj" je jutros izašao članak o prodaji državnog udjela u brodarima ….

-Ne znam novinara (valjda nije kao SM iz VL…) , ali ako u tome ima istine ….
….mogao bi Arnold S. (za prijatelje Guverner) uzeti pinku na JDPL …..

-ATPL možda neće puno reagirati , jer se radi o cca.10% , ali JDPL je većinski državni , a
navodno imaju love …. , pa bi kupac imamo interesa platiti dosta više od
ovaga sada ….

-Pitanje je , ima li tu istine i kakva bi bila dinamika posla ,i kada bi to bilo aktualno ….????

-Državi treba love … , ali to je tako uvjek ….. , bila kriza ili ne … [smiley]

…..možda netko zna više ….?????

.Dr M Wagner


….jutro

-U "Slobodnoj" je jutros izašao članak o prodaji državnog udjela u brodarima ….

-Ne znam novinara (valjda nije kao SM iz VL…) , ali ako u tome ima istine ….
….mogao bi Arnold S. (za prijatelje Guverner) uzeti pinku na JDPL …..

-ATPL možda neće puno reagirati , jer se radi o cca.10% , ali JDPL je većinski državni , a
navodno imaju love …. , pa bi kupac imamo interesa platiti dosta više od
ovaga sada ….

-Pitanje je , ima li tu istine i kakva bi bila dinamika posla ,i kada bi to bilo aktualno ….????

-Državi treba love … , ali to je tako uvjek ….. , bila kriza ili ne … [smiley]

…..možda netko zna više ….?????

.Dr M Wagner

Kolega to trenutno nikako ne bi bilo aktualno!!!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Slažem se s Mediom. Pametnije je pričekati. Bolje će ga uvaliti kasnije kad prokola teret nego sada, iako bi i sada vjerojatno dobili multiplikaciju na tržišnu cijenu ZSE.

I'LL BE BACK

Stanje 27.01.2009

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04%
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46%
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92%
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92%
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21%
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93%
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58%
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50%
9. PBZ D.D. 40.087 2,87% +712 kom
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15%
9. stalno nadokupljuje vidjet ćemo slijedeći tjedan jel štogod i prodavao

Do 28.02.2009.

New Report

Close