ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pahahaha koji ste vi optimisti, treba se postaviti na 530 kn ako mene pitate.

Kuku Lele [bye]

Na 100 kuna?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Baltic Dry Index posts eighth straight rise
Friday, 30 January 2009
Despite many analysts and brokers claiming that the Chinese Holidays would have a negative impact on the BDI (Baltic Dry Index), a benchmark which tracks costs for hauling commodities like iron ore and coal onboard ships, the index managed yesterday to post yet another rise, the eighth in a row. It ended the session at 1036 points, up by another 22 points against the previous day. But this time around, it’s the smaller types of vessels that were responsible for the Index’s rise. Up until the beginning of the week, larger types of vessels, the capesize ones, also considered as a benchmark for the market, were the leaders in terms of dragging the BDI up. But from the middle of the week, it’s the Panamax sector – mainly – that’s been posting straight rises. The Capesize Index was down 34 points yesterday at 1972, but the Panamax Index posted yet another increase at 86 points and 719 in total. Smaller increases of 15 and 5 points respectively were seen in the Supramax and the Handysize sectors.
Nevertheless, cargoes activity is still low, due to Holidays in the Far East, but this hasn’t managed to restrain the market’s rise. According to Fearnley’s mid-week report, rates for capsizes increased during the last week, with time charters moving up from a daily average of $15,000 to $18,000. “The tonnage situation is still tight in the Atlantic and Far East ships are again looking to Brazil to find employment. The rate gap between Atlantic r/v and Far East r/v is increasing and now stands at $18,500 and $14,000 respectively. Vale has taken a break in their Brazil/China fixing, obviously finding the present rates of $17,000 on the high side” said Fearnleys.
As for the panamax market, the broker commented that more cargoes have been seen from the Atlantic to the Far East and with owners “hesitating to visit the terrible
Pacific market, levels increased to $11/12,000. Atlantic rounds are at
around $5-6000 daily. The Pacific rounds are still at $2/3000 level and
4-6 months are paying around $6500/7000. For trips back to the Atlantic
vessels fixed in the region of $1600”.

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=34085&Itemid=93

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Nakon upozorenja od strane jednog našeg uglednog kolege koji je tata-mata za brodare prisiljen sam korigirati svoj target na ispod 500 kuna.

Sreća da još stignem reagirati.

I hvala svima na jedinicama, ulagač mora biti osamljen kao drvo, nije mi do sljedbenika.

Kuku Lele [bye]

Stani malo da ti uzmem dimenzije, Lucky!!!



D’Amato brings in adviser to keep shipowner afloat
petak 30 sije?anj 2009

EMBATTLED Neapolitan dry bulk shipowner D’Amato di Navigazione has engaged Milan-based financial adviser DGPA as it works on a restructuring of the company, writes John McLaughlin.

DGPA will seek to bring in a private equity investor to help stabilise a company rocked by a serious of defaults by major sub-charterers in a tumbling market.


Može jedna okladica, evo ja kažem da će dans BDI gore 100%.

Aj ti reci svoju prognozu.
[/quote]
Oce gore, samo je pitanje kolko..


vi ste čisti špekulant

Bravo kolega, Matij je špekulant ali je otvoren i iskren zato mu ja opraštam, ali ima onih opakih koji imaju po desetak nickova i rokaju opasno ali ni oni nisu opasni ak si već dovoljno pečen. Vaše izvješće je veliki druk za kupnju i signal ziherašima da drže dionice do kraja i jako je kvalitetan uz mali dodatak, mislim da samostalni strijelci koje navodite niti dižu niti spuštaju cijenu već se uključuju u krdo kada ono krene. Dizanje i spuštanje je big strategy velikih magova burze. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!




D’Amato brings in adviser to keep shipowner afloat
petak 30 sije?anj 2009

EMBATTLED Neapolitan dry bulk shipowner D’Amato di Navigazione has engaged Milan-based financial adviser DGPA as it works on a restructuring of the company, writes John McLaughlin.

DGPA will seek to bring in a private equity investor to help stabilise a company rocked by a serious of defaults by major sub-charterers in a tumbling market.


Može jedna okladica, evo ja kažem da će dans BDI gore 100%.

Aj ti reci svoju prognozu.
[/quote]
Oce gore, samo je pitanje kolko..
[/quote]

Panamax bi mogao dobro potegnuti

Danas najbolje ugovoreni panamaxi,ovi već nešto i zarađuju

30.01 COAL HUNTER
Ship Name COAL HUNTER
DWT 82,295
Built 2006
Flag MAI
Draft 14,40
TCT 82,295 06 1-10/2 USD 13,000 DAILY +USD 310000 BB RELET DREYFUS

30.01 GEORGIOS S
Ship Name GEORGIOS S
DWT 74,249
Built 2001
Flag GRC
Draft 13,82
TCT 74,249 01 3-5/2 USD 14,000 DAILY VIA BLSEA+IRAQ GOLDEN OCEAN

30.01 GOLDEN ICE
Ship Name GOLDEN ICE
DWT 75,500
Built 2008
Flag HKG
Draft 14,15
TCT 75,500 08 29/1-8/2 USD 12,000 DAILY VIA BLSEA RELET

30.01 KAVO ALKYON
Ship Name KAVO ALKYON
DWT 75,409
Built 2005
Flag GRC
Draft 13,9970
TCT 75,409 05 7-11/2 USD 10,500 DAILY +USD 275000 BB DREYFUS

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Nakon upozorenja od strane jednog našeg uglednog kolege koji je tata-mata za brodare prisiljen sam korigirati svoj target na ispod 500 kuna.

Sreća da još stignem reagirati.

I hvala svima na jedinicama, ulagač mora biti osamljen kao drvo, nije mi do sljedbenika.

Kuku Lele [bye]

…dobro…al ak nije bed…da i nama ostalima…javiš par dana prije…da rasprodamo portfelj…pa da je dočekamo "nisko"…ovo kaj ti pričaš je skoro pad od 50%…to nemre biti brzo uz ovakvu likvidnost…ili može al buš onda ćopnuo 1 ili 2 dinice…a kaj ti je to…ak već hoćeš pad treba nam onda ko onaj iz prošle godine…da se nakrcamo ko ljudi…a ne da se tučemo oko ostataka…bu toga za sve…pitaš ko bu nam prodavao…pa kao i do sad…fondovi…







…pozdrav…kao što vidimo…cijena pada…i za više nego kaj je dividendica…koje btw.još nema na vidiku…pože pojašnjenje od gubija i ekipe…kaj se događa…zašto pada…

Matij ljudi su javno rekli da imaju keša i čekaju pad za ulet, i to ti je to. Što bi drugo, ili možda neko nevrijeme na Atlantiku povećalo potrošnju goriva floti, pa se ulagači zabrinuli? [cool]
[/quote]

…sve ok…imaju ljudi keša…imam i ja…al zašto pada…jel zbog divid…poslovanja…okružja…preko bare…ili što…zanima me što sad mogu smisliti ko razlog…
[/quote]
Treba više ulagača za M _ _ _ _ _ _ _ _ _ _U. Za svih je bolje da je više O _ _ _ _ _ _ A. Kužiš rista moj? [cool]
[/quote]

Ne…al…nema veze…to ne odgovara na moje pitanje…razlozi pada???…kad je već sve ukalkulirano…kad se znalo da ćemo presušiti…da će se ovo i gore (otkazi) dogoditi…
[/quote]
Najveći je problem u neinformiranosti i struktura ulagača,evo krenimo od vas,vi ste čisti špekulant i vas uopće ne zanima Atpl kao dobra firma neko čisto da okrenete par kuna i brzo van,i hrpa takvih uhvati panika i kad pada prodaju daj šta daš rušeći cijenu sve niže,u normalnom svijetu kupuje se kad cijena pada a na našoj bari od burze kad dionica naraste 20-30% onda se počne lupati po asku,jer vidi dionica raste,jako puno malih "investitora" nije pročitala niti jednu knjigu o ulaganju a djele savjete ko najveći stručnjaci,a vidim da i vi ulažete po preporuci sa foruma i onda prozivate ljude da su vas navukli.

[/quote]

Pozdrav…mene su navukli samo…u bull marketu…nažalost nisam mogao predvidjeti ili nisam želio vjerovati da bi se ovo moglo dogoditi…
…onaj drugi primjer s mr. blue-om je bio moj pokušaj upozoravanja drugih da u ovim trenucima ne nasjedaju…i ne ulaze "jako" u dionice ili ti kako je bilo rečeno do zadnje lipe…jer sam mogao predvidjeti da će se ovo događati…
…što se špekuliranja tiče…ja danas imam 300 dionica atpl…koje vrijede manje nego sam ih ja platio…daj mi sad recite…što da ja radim…dal da čekam ko gubi i ekipa i [pray] za rast…ili da se kako god pokušam izvuči iz drekeca u koji sam upao…ak mi kažete da čekam ja ću vam reći pa to i radim…samo u međuvremenu zarađujem još više trejdajući…ja potičem likvidnost jer kupujem i prodajem…
…možete li mi vi dati svoj način ulaganja da proširim vidike i naučim nešto novo…ako mi i ne možete/želite dati razumijem…ne osuđujem vas ko vi mene…ja pišem što radim i nastojim doprinjeti razmjeni mišljenja o ulaganju na tk u rh
unaprijed hvala








…pozdrav…kao što vidimo…cijena pada…i za više nego kaj je dividendica…koje btw.još nema na vidiku…pože pojašnjenje od gubija i ekipe…kaj se događa…zašto pada…

Matij ljudi su javno rekli da imaju keša i čekaju pad za ulet, i to ti je to. Što bi drugo, ili možda neko nevrijeme na Atlantiku povećalo potrošnju goriva floti, pa se ulagači zabrinuli? [cool]
[/quote]

…sve ok…imaju ljudi keša…imam i ja…al zašto pada…jel zbog divid…poslovanja…okružja…preko bare…ili što…zanima me što sad mogu smisliti ko razlog…
[/quote]
Treba više ulagača za M _ _ _ _ _ _ _ _ _ _U. Za svih je bolje da je više O _ _ _ _ _ _ A. Kužiš rista moj? [cool]
[/quote]

Ne…al…nema veze…to ne odgovara na moje pitanje…razlozi pada???…kad je već sve ukalkulirano…kad se znalo da ćemo presušiti…da će se ovo i gore (otkazi) dogoditi…
[/quote]
Najveći je problem u neinformiranosti i struktura ulagača,evo krenimo od vas,vi ste čisti špekulant i vas uopće ne zanima Atpl kao dobra firma neko čisto da okrenete par kuna i brzo van,i hrpa takvih uhvati panika i kad pada prodaju daj šta daš rušeći cijenu sve niže,u normalnom svijetu kupuje se kad cijena pada a na našoj bari od burze kad dionica naraste 20-30% onda se počne lupati po asku,jer vidi dionica raste,jako puno malih "investitora" nije pročitala niti jednu knjigu o ulaganju a djele savjete ko najveći stručnjaci,a vidim da i vi ulažete po preporuci sa foruma i onda prozivate ljude da su vas navukli.

[/quote]

Pozdrav…mene su navukli samo…u bull marketu…nažalost nisam mogao predvidjeti ili nisam želio vjerovati da bi se ovo moglo dogoditi…
…onaj drugi primjer s mr. blue-om je bio moj pokušaj upozoravanja drugih da u ovim trenucima ne nasjedaju…i ne ulaze "jako" u dionice ili ti kako je bilo rečeno do zadnje lipe…jer sam mogao predvidjeti da će se ovo događati…
…što se špekuliranja tiče…ja danas imam 300 dionica atpl…koje vrijede manje nego sam ih ja platio…daj mi sad recite…što da ja radim…dal da čekam ko gubi i ekipa i [pray] za rast…ili da se kako god pokušam izvuči iz drekeca u koji sam upao…ak mi kažete da čekam ja ću vam reći pa to i radim…samo u međuvremenu zarađujem još više trejdajući…ja potičem likvidnost jer kupujem i prodajem…
…možete li mi vi dati svoj način ulaganja da proširim vidike i naučim nešto novo…ako mi i ne možete/želite dati razumijem…ne osuđujem vas ko vi mene…ja pišem što radim i nastojim doprinjeti razmjeni mišljenja o ulaganju na tk u rh
unaprijed hvala
[/quote]

Kolega nemojte savjete tražiti na forumu.Nakako Vam se retorika promjenila od prije para dana!

Svako dobro želim…

LEAVE THE WORLD BEHINED

Pozdrav…mene su navukli samo…u bull marketu…nažalost nisam mogao predvidjeti ili nisam želio vjerovati da bi se ovo moglo dogoditi…
…onaj drugi primjer s mr. blue-om je bio moj pokušaj upozoravanja drugih da u ovim trenucima ne nasjedaju…i ne ulaze "jako" u dionice ili ti kako je bilo rečeno do zadnje lipe…jer sam mogao predvidjeti da će se ovo događati…
…što se špekuliranja tiče…ja danas imam 300 dionica atpl…koje vrijede manje nego sam ih ja platio…daj mi sad recite…što da ja radim…dal da čekam ko gubi i ekipa i [pray] za rast…ili da se kako god pokušam izvuči iz drekeca u koji sam upao…ak mi kažete da čekam ja ću vam reći pa to i radim…samo u međuvremenu zarađujem još više trejdajući…ja potičem likvidnost jer kupujem i prodajem…
…možete li mi vi dati svoj način ulaganja da proširim vidike i naučim nešto novo…ako mi i ne možete/želite dati razumijem…ne osuđujem vas ko vi mene…ja pišem što radim i nastojim doprinjeti razmjeni mišljenja o ulaganju na tk u rh
unaprijed hvala

Kolega ja vam sigurno neću savjetovati šta da radite sa svojim dionicama,ja sam dugoročni ulagač,bavim se takvim poslom da si svaki mjesec mogu pruštiti da dokupljujem i da mi se neznam šta desi nemoram prodavati,imam dobru ušteđevinu i ulažem samo novce koje mi netrebaju tako da se ja i mogu pomiriti sa gubitkom,dnevne oscilacije me nezanimaju,mene zanima koja će vrijednost biti za koju godinu,meni je ovo odlično vrijeme za ulaganje,ponavljam meni
I ne osuđujem vas,sve pet,samo se nemojte oslanjati na sve šta se piše na forumu,jer ako popušite lovu sami ste si krivi
Pozdrav!

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

dobro ide bdi gore

BDI Baltic Exchange Dry Index 1070 UP 34
BCI Baltic Exchange Capesize Index 1981 UP 9
BPI Baltic Exchange Panamax Index 795 UP 76
BSI Baltic Exchange Supramax Index 512 UP 24
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 300 UP 5

New Report

Close