ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Veliki udari po bidu u dva navrata. Da nisu počele curiti informacije sa sjednice???

Kako je netko brzo povukao onaj nalog od 500 komada sa 790…

Mora da i IGH-u cure vijesti sa sjednice [rolleyes]

I'LL BE BACK

okrenula Europa malo u crveno nakon 4% rasta jučer pa se brže bolje i kod nas malo ruši index…tako i atpl za njime malo…ali pričekajmo BDI i otvaranje amerike … mogli bi se pri kraju dana opet malo dignuti…


prevelika se važnost daje dividendi čini mi se… (mislim na iznos)
to je zanemarivo na sve druge okolnosti , po meni je bitnije to što se uopće donosi odluka o isplati…to je prava vijest…jer govori o financijskoj snazi poduzeća
sam iznos je vjerojatno u rasponu jednog trgovinskog dana…

dividenda je samo za krpljenje rupa u našim proračunima, a poduzeće je snažno onoliko, koliko su snažni njegovi dioničari. A malo je upitno govoriti o nekakvoj snazi poduzeća u današnje vrijeme.
Bitno je da prebrodimo problem, što bi reko premijer, a brodove imamo. [lol]

sutra je novi dan.

BDI shows early signs of recovery
Tuesday, 27 January 2009
THE Baltic Dry Index (BDI) has shown nascent signs of revival, rising 8.9% over the last three trading days to Friday on stronger booking demand for iron ore and coal transportation to China prior to the Chinese New Year. The BDI, a measure of shipping cost for commodities, rose to 945 points on Jan 22 from 868 points on Jan 19. According to Bloomberg, China, the world’s biggest steel maker, may want to secure raw material shipments before its national holiday starting today to Jan 30.

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=33598&Itemid=79

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ima pravo Rekvijem…i da danas BDI naraste za 100 bodova nisam baš siguran da bi se AP digla za 20-30 kn….previše je pesimista zavladalo na Crobexu….

na 4300 sve prodajem...

Ispod 500 je kupilo jako malo ljudi, mislim da bi ih mogao nabrojiti na prste jedne ruke. Eto, mogu reči da sam ja jedan od tih rijetkih, ali sam ih isto tako več davno prodao, a u ovo vrijeme biti u dionicama??? Neka svako odluči za sebe, biti ili ne biti????

Prošle godine sam kupio nešto dionica ATPL, ali ih nisam upisao u SDA. Na PBZ Investoru sam pa me zanima kako da izvršim upis. Da li idem na nalog za registraciju vlasničkih pozicija? I što onda dalje? Molim informaciju i hvala.

@Dragon
pa zašto onda čitaš i komentiraš postove


Prošle godine sam kupio nešto dionica ATPL, ali ih nisam upisao u SDA. Na PBZ Investoru sam pa me zanima kako da izvršim upis. Da li idem na nalog za registraciju vlasničkih pozicija? I što onda dalje? Molim informaciju i hvala.

Isto pitanje. Nedavno kupio i ni sam odregistrirao od brokera dobio sam pismenu obavijest od SDA. To bi trebalo biti dovoljno u slučaju dividende? Ne budu ju valjda brokeru dali !?

who dares, wins



Prošle godine sam kupio nešto dionica ATPL, ali ih nisam upisao u SDA. Na PBZ Investoru sam pa me zanima kako da izvršim upis. Da li idem na nalog za registraciju vlasničkih pozicija? I što onda dalje? Molim informaciju i hvala.

Isto pitanje. Nedavno kupio i ni sam odregistrirao od brokera dobio sam pismenu obavijest od SDA. To bi trebalo biti dovoljno u slučaju dividende? Ne budu ju valjda brokeru dali !?
[/quote]

Dionice se ne moraju staviti na slobodnu poziciju da bi se dobila dividenda.

Mogu biti kod brokera, na skrbničkom, na investoru

Pročitajte ugovor koji ste potpisali s PBZ-om, tamo sve piše.
Uglavnom, odregistracija samo u slučaju učešča za dokapitalizaciju, a u slučaju dividende sve ide preko pbz-investora i lova vam sjeda na vaš račun


U najboljoj su poziciji oni koji su za dionice i Atlansku prvi put čuli kad je ona pala ispod 500 i kupili jeftino koliko su mogli. Međutim na žalost mnogi su za burzu i Atlansku čuli puno prije, tako da su već dobro iscipelareni i sad se drže one da je oprez majka mudrosti

ATPL niti jedan dan nije završila ispod 500 kn!
2. i 3.12.2008 se trgovalo ispod 500 kn kada je i dotaknila 475kn, a u ta dva dana je protrženo ukupno 10264 kom. na razinama od 475-515kn!
Povjesni podaci:Vaš link
Otprilike 35% od 10200kom je prošlo ispod 500kn što bi bilo do 4000kom i čisto simnjam da se tada ijedan autsajder upustio u kupovinu dionice ATPL ispod 500kn, možda kasnije, oko 580-650 kada su građevinari več odradili 30ak%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close