ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nitko to nije prenio taj članak iz Slobodne Dalmacije iako sam ja tražio da netko stavi link na taj članak, ja sam to pročitao u tiskanom izdanju ali taj članak nije bio na njihovom portalu.
Pa evo ovim putem molim one koji imaju internetsku pretplatu na Slobodnu da taj članak postaju

Tamo se kaže da su stvarne vozarine puno puno veće od onih koje se prikazuju i koje mi možemo vidjeti.

Pa reci koji je to dan izašlo ili skeniraj taj članak i postaj ga ovdje.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

NEW YORK (AP) — Shares of Diana Shipping leaped Monday after the Greek drybulk shipper signed another one of its ships to a charter contract with the international division of one of the world’s largest agriculture conglomerates.

Shares rose $1, or 8.4 percent, to $12.82 in afternoon trading.

Diana Shipping said earlier Monday it will lease one of its 2005-built Panamax drybulk carriers to Cargill International SA of Switzerland for a gross rate of $9,400 a day. The contract is for 11 to 14 months and is expected to bring in about $3.1 million for Diana.

Earlier this month, Diana said it chartered another Panamax carrier with Cargill for $11,000 a day.

Dobro more nam svima uz mirno more pomorcima Atlanke plovidbe

OBAVIJEST

——————————————————————————–
Sukladno članku 459. Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine br. 88/08. i 146/08.), kao i točke 146. Pravila Zagrebačke burze obavještavamo vas o sljedećem:

——————————————————————————–

1. da će 27. siječnja 2009. godine biti održana sjednica Uprave društva ATLANTSKA PLOVIDBA d.d. na kojoj će se između ostalog raspravljati i o utvrđivanju privremenog Računa dobiti i gubitka Društva za poslovnu godinu koja završava 31. prosinca 2008. godine. Na istoj sjednici će se odlučivati i o mogućnosti isplate predujma dividende u skladu s odredbama članka 221. Zakona o trgovačkim društvima.

2. ukoliko Uprava Društva ocijeni mogućom i opravdanom isplatu predujma dividende zatražit će i suglasnost Nadzornog odbora prema članku 221. stavak 3. Zakona o trgovačkim društvima.

zanimljivo mi je da na ovoj temi ima više ljudi u kešu nego u dionicama ATPL… svaki moj optimističan post se nagrađuje lošim ocjenama što je znak da nekima ne odgovara rast cijene… s obzirom da ne vjerujem kako ijedan dioničar AP ne želi da mu dionica raste zaključujem da se ovdje radi o ljudima koje svrbi keš … druga opcija su trejderi koji su trenutno u kešu pa drukaju na pad… zbilja raznoliko društvo, samo me zanima kako će proći sutrašnje trgovanje nakon zelenila vani … prognoziram udaranje po ASK-u [thumbsup]

@Leconte

[thumbsup]

vidim da je na stranicama AP pod kretanjima brodova ubačen i Držić… znači uskoro slijedi preuzimanje…ima li kakva informacija o datumu ?
nekako su mi tiho zaplovila zadnja 2 broda a sada evo kreće i treći… jasno da nema euforije sa trenutnim vozarinama ali novi brod je ipak novi brod i osim što ne traži puno održavanja prvih godina s višim vozarinama će doći i do većih zarada… ipak im je vijek trajanja preko 25 godina i svaki od njih će donijeti popriličnu zaradu u svojem radnom vijeku…
definitivno AP nije ista firma danas i prije svega nekoliko godina, flota je pošteno pomlađena a svima je jasno koliko to unapređuje poslovanje…
jedino nisam siguran jel još uvijek vrijedi onaj ugovor o preuzimanju novogradnje za CAPE ?
do jeseni kad bi ga trebalo preuzeti i vozarine za CAPE će se značajno popraviti…to bi moglo prilično dobre prihode osigurati…

Asian Stocks, U.S. Futures Rise on Stimulus Efforts; BHP Gains
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aa8JOKaA_8VQ&refer=home
Nikkei 225 8,024.10 12:56AM ET +341.96 (+4.45%)

SLAVONAC (malo san maka)


zanimljivo mi je da na ovoj temi ima više ljudi u kešu nego u dionicama ATPL… svaki moj optimističan post se nagrađuje lošim ocjenama što je znak da nekima ne odgovara rast cijene… s obzirom da ne vjerujem kako ijedan dioničar AP ne želi da mu dionica raste zaključujem da se ovdje radi o ljudima koje svrbi keš … druga opcija su trejderi koji su trenutno u kešu pa drukaju na pad… zbilja raznoliko društvo, samo me zanima kako će proći sutrašnje trgovanje nakon zelenila vani … prognoziram udaranje po ASK-u [thumbsup]

Pozdrav…
…evo da ja kažem svoju situaciju…jer sam mišljenja da ulagač uvijek ima priliku za zaradu…
…onak zdravo seljački…imam 300-tinjak dionica AP, imam i keša u visini 300-tinjak AP …
…meni bi danas odgovarao i pad…do recimo 790…pa rast do 840…ili…rast do 840…pa pad do 790…
…u svakom slučaju ja bi zaradio…i sad mi opet ni jasno…kakve veze ima jel netko u kešu il dionicama…vjerojatko kao ni ja nije 100% ni u jednom…tak da mu sve opcije igraju…
…meni su sve manje jasni ti komentari…u kešu si!!!????…mislim halo…pa čak i naj plašljiviju su ušli u neke dionice i pomalo trejdaju…kaj god da pišu da su 100% u kešu…isti oni koji su pisali da su ostali u dionicama…oni su vjerojatno prvi prodali (bili su pametni), al od onda nas tu budalama rade i popuju svojim bajkicama(znam na koga mislim)…dajte najte ljudi…nismo baš taki bedaci…

E…i daj bože da bude kak vi kolega velite…


Moga bi sutra bit interesantan trgovinski dan ! [cool]

svaki dan je interesantan

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


zanimljivo mi je da na ovoj temi ima više ljudi u kešu nego u dionicama ATPL… svaki moj optimističan post se nagrađuje lošim ocjenama što je znak da nekima ne odgovara rast cijene… s obzirom da ne vjerujem kako ijedan dioničar AP ne želi da mu dionica raste zaključujem da se ovdje radi o ljudima koje svrbi keš … druga opcija su trejderi koji su trenutno u kešu pa drukaju na pad… zbilja raznoliko društvo, samo me zanima kako će proći sutrašnje trgovanje nakon zelenila vani … prognoziram udaranje po ASK-u [thumbsup]

pa i nije, svima je jasno da svak želi što prije amortizirati kumulirane gubitke od kraja 2007.g. pa na ovamo. nema igrača na TK koji ih nema, eventualno onih koji imaju manje i veće, bez obzira, atlantska je momentalno jedina dionica na burzi koja zbog svoje velike volatilniosti i likvidnosti nudi eventualnu priliku za zaradu. naravno da sa ovakvim uvjetima u svjetskom gospodarstvu nije realno da cijena ode na 1200-1500 i stoga se silom trudi napraviti pritisak da se je vrati bar na 600 jer to daje još jednu priliku da se zaradi nekih 30%-40% na relativno siguran način jer cijena ove dionice ispod cca. 850-900 nema nikakvog smisla, pa čak i sa ovakvom crnom perspektivom u 2009.g. svima je to jasno.

eto, i sad se čeka (općenito)da se vidi kaj će tvrtke odlučiti sa eventualnim dividendama i onda će crobex (naš mili) u tom smjeru…………..jer kud sve ovce ili gnuovi (kak već to ide) tud i mali muje, a šta će mujo kad ne zna bolje…..

Na da se Dajana. Opet je na 30% ATH. Ako već vapite sa usporedbom ATPL sa nasdaq, morate gledati Dajanu. Povijest to pokazuje. Ako ne vjerujete meni pogledajte grafove. No zašto je ATPL toliko divergirala od Dajane u zadnjih par mjeseci? Pa kako i ne bi kad nas plaši prvi čovjek uprave kako će firma propasti. A sad dijeli dividendu? Hm… Jerkec Jerkec, zločko jedan.

Dajana i Atlantska su dvije seke, a Drys je ludi nadrogirani braco. [lol]

I'LL BE BACK

..jučerašnji rast svijetskih burzi otvara mogučnost nastavka poz trenda,koji bi se mogao prelit i na domače tržište…kad tome dodamo današnji ( idealni ) dan za sjednicu ATPL- moguća isplata dividende…
….rekao bi kolega PLAVI :- MOŽE LI BOLJE!
[thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close