ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dugo ni sam vidio ovakovu završnicu. Obično se lupa po bidu a ne po asku. Ali neka. [thumbsup]

who dares, wins

vidim da se neki ovdje svojski trude objasniti kako je neizbježno da cijena padne za iznos dividende, no objektivno gledano malo tko od nas je uopće očekivao dividendu ove godine i svaka isplata makar i simboličnog iznosa trebala bi svima nama dati do znanja kako je poduzeće u sasvim dobroj financijskoj snazi…
puno više vrijedi sama spoznaja da si poduzeće može priuštiti isplatu od samog iznosa dividende…kao što je navedeno cijena ove dionice je ionako toliko promjenjiva da neki iznos od 50 kuna ili slično nebi trebao nikako poremetiti trend kretanja cijene, štoviše bilo bi normalno i da cijena poraste jer samom isplatom uprava će poručiti dioničarima da nema straha za budućnost…ako je poduzeće zaradilo 600 kn po dionici u prošloj godini tih nekoliko desetaka kuna neće značajno poremetiti stanje keša na računu…
uz očekivani lagani oporavak BDI -a kojem svjedočimo ova dividendica može samo biti poticaj trenutnim dioničarima da i dalje čvrsto drže dionice jedne od ponajboljih domaćih firmi…

kupnja: 512 800,00

SLAVONAC (malo san maka)

-Dok je dobro , dok ima love …. ,

Znamo mi da si ti krcat, valjda si zato i dobro [lol]

I'LL BE BACK

Moga bi sutra bit interesantan trgovinski dan ! [cool]


….dan

-Ne treba se uzbuđivati ….
…BDI , kao i drugi pokazatelji se dobiva na osnovu nekih zaključenih ugovora …..

-Kao i u mom poslu , tako i kod njih ….. , čini mi se kako se tu sve ne prikazuje …..

-Dok je dobro , dok ima love …. , sve je legalno ….. , a kada dođe do frke …. , onda :
…pola nam plate u Zagrebu , pola u Beču ….. , a pola u kešu ….. [smiley]

-Već je izašao jedan tekst u Slobodnoj , kako su iznosi puno veći (vozarine) , ali se
ne prikazuju u cijelosti …., jer kriza je …..(porezi) , a onda i indexi vozarina nisu realni ….
….(ovo ja govorim za kompanije koje nemaju sjedište u HR …. 🙂

-Tako je to u svakom poslu ….. , zato još ni jedan brodar nije propao …. , a ja čekam …!

-Znate kako se kaže : " Pola pije konj , a pola Šarac" ….. [smiley]

-Dr M Wagner


Nitko to nije prenio taj članak iz Slobodne Dalmacije iako sam ja tražio da netko stavi link na taj članak, ja sam to pročitao u tiskanom izdanju ali taj članak nije bio na njihovom portalu.
Pa evo ovim putem molim one koji imaju internetsku pretplatu na Slobodnu da taj članak postaju

Tamo se kaže da su stvarne vozarine puno puno veće od onih koje se prikazuju i koje mi možemo vidjeti.

Ono što mi snagu daje su otkazi gradnje novih brodova . Oni koji će imati dovoljno spremnih brodova u oporavku iz recesije – sami će utvrđivati cijenu vozarina , a kad brodova nema bilo koja cijena – samo da se roba preveze.


-Dok je dobro , dok ima love …. ,

Znamo mi da si ti krcat, valjda si zato i dobro [lol]
[/quote]

-A ti si ….. , kao u kešu ……. [thumbsup]

.Dr M Wagner

P.S.
-Onaj Četvrtak me iznenadio ….. , ali to sam već oplakao ovdje …. [smiley]



-Dok je dobro , dok ima love …. ,

Znamo mi da si ti krcat, valjda si zato i dobro [lol]
[/quote]

-A ti si ….. , kao u kešu ……. [thumbsup]

.Dr M Wagner

P.S.
-Onaj Četvrtak me iznenadio ….. , ali to sam već oplakao ovdje …. [smiley]
[/quote]

Doc, kako te mogao četvrtak iznenaditi? na burzi nema iznenađenja jer je sve moguće, pa i ono što je logično. U srijedu je maca izvirila, u četvrtak se vratila u kutiju. Maca ne voli očekivanja. Maca neće papati kad joj ti daš Whiskas nego kad se njoj prohtije. Kad Odjava pošalje macu ona je već u skoku. A teško je uloviti macu u skoku. Maca je čudo! Mijauuuuu [smiley]

I'LL BE BACK

Mogli bi neki pozeleniti od jada

Vaš link

Evo jedan poziv za gospodina techmana budući da mu je posao brodarstvo ako ima volje i vremena da prokomentira ovaj natpis iz Slobodne Dalmacije da su stvarne cjene vozarina veće od onih koje se javno objavljuju, ima li on o tome kakvih spoznaja i ako ima kolike su stvarne cjene po kojima brodovi voze.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Evo jedan poziv za gospodina techmana budući da mu je posao brodarstvo ako ima volje i vremena da prokomentira ovaj natpis iz Slobodne Dalmacije da su stvarne cjene vozarina veće od onih koje se javno objavljuju, ima li on o tome kakvih spoznaja i ako ima kolike su stvarne cjene po kojima brodovi voze.

nema šijora Techmana, jel može Kozmonaut tojest ja?

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

New Report

Close