ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[thumbsup]

POKRET OTPORA

ajde da su panamaxi malo potegnuli [thumbsup]
pozdrav ekipica i držimo se do sutra (pa ak bude sve dobro budemo i mi pjevali morsku vilu [pray] [yawn] )

Dobro je da BDi raste. Prošlih je godina padao prije i oko kineske N.G. a sada raste. Možda znak da je ipak dno dosegnuto???
Nemam ATPL (prodao kad i Lonza).

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



Baltic Exchange Dry Index TM 995 (UP 15)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2049 (UP 17)
Baltic Exchange Panamax Index TM 562 (UP 31)
Baltic Exchange Supramax Index TM 446 (UP 3)
Baltic Exchange Handysize Index TM 279 (DOWN 2)

Napokon da neko rasčisti stanje BDI-a. Conane, znam da si već postao link foruma na kojem digneš podatke, ali da se ne bi ovo ponavljalo, daj ga još jednom i neka ga svi koji to žele stave u Favorites-e. Nema smisla da se izletavaju s ovakvim piz…..jama.
[/quote]

ajde neka ti bude… http://messages.finance.yahoo.com/mb/drys

na 4300 sve prodajem...

Ovo nije forum

Vaš link

Poštovani Gusar!


Evo jedan post od kolege sailora koji je stavljen na drugoj temi pa ga ja prenosim , nadam se da se kolega neće ljutiti inače post je odličan i bilo bi šteta ne staviti ga na temi ATPL da ljudi vide s kim se to mi uspoređujemo.

Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

Kolega sailor čista petica.


Ovo nije forum

Vaš link

….dan

-Ne treba se uzbuđivati ….
…BDI , kao i drugi pokazatelji se dobiva na osnovu nekih zaključenih ugovora …..

-Kao i u mom poslu , tako i kod njih ….. , čini mi se kako se tu sve ne prikazuje …..

-Dok je dobro , dok ima love …. , sve je legalno ….. , a kada dođe do frke …. , onda :
…pola nam plate u Zagrebu , pola u Beču ….. , a pola u kešu ….. [smiley]

-Već je izašao jedan tekst u Slobodnoj , kako su iznosi puno veći (vozarine) , ali se
ne prikazuju u cijelosti …., jer kriza je …..(porezi) , a onda i indexi vozarina nisu realni ….
….(ovo ja govorim za kompanije koje nemaju sjedište u HR …. 🙂

-Tako je to u svakom poslu ….. , zato još ni jedan brodar nije propao …. , a ja čekam …!

-Znate kako se kaže : " Pola pije konj , a pola Šarac" ….. [smiley]

-Dr M Wagner

@multinick

možda se kolega ne slaže sa činjenicom da investitori prate drys, ali činjenica je da dosta ulagača po tome hvata orjentir. Čovjek je samo iznio dobar link za premarket, i ništa više.


Poštovani Gusar!


Evo jedan post od kolege sailora koji je stavljen na drugoj temi pa ga ja prenosim , nadam se da se kolega neće ljutiti inače post je odličan i bilo bi šteta ne staviti ga na temi ATPL da ljudi vide s kim se to mi uspoređujemo.

Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

Kolega sailor čista petica.


Ovo nije forum

Vaš link

[/quote]
Čuvajte oči jer vaše oči bi željele drugu boju

Vaš link

auu.. [thumbsup]

POKRET OTPORA



Poštovani Gusar!


Evo jedan post od kolege sailora koji je stavljen na drugoj temi pa ga ja prenosim , nadam se da se kolega neće ljutiti inače post je odličan i bilo bi šteta ne staviti ga na temi ATPL da ljudi vide s kim se to mi uspoređujemo.

Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

Kolega sailor čista petica.


Ovo nije forum

Vaš link

[/quote]
Čuvajte oči jer vaše oči bi željele drugu boju

Vaš link
[/quote]

[thumbsup] kad skoči BDI, niko ništa, a DRY-s nas lansira…

mijauuuuuu [kiss]

New Report

Close