ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako je sutra odluka o predujmu 50 kn za imaoce dionice 27.01.2009, tada smo već trebali prije 3 radna dana osjetiti lupanje po asku, a dan nakon toga pad od 50 kn, tako je bilo s HT, točno ja pala za iznos dividende. Ovo mi liči na pat situaciju, tj, nema isplate i nema logike da je ima….

do jučer nije niti bilo nikakve dividende, a danas već padamo 50 zbog nje. niti je ovo HT, niti je ovo takva dionica, niti je ovo tržište kao 2007, pa dajte ljudi malo nešto i naučite. kakav pad zbog dividende kad je ionako dionica bolno podcijenjena [lol] eh milimoji
[/quote]

Slažem se s kolegom Rekvijemom. Osim toga BDI polako ali sigurno napreduje, cijena se drži, a čini mi se iz 60-min grafa, da bi se uskoro i MACD mogao prekrižiti kao i Stohastic. Ne znam da li će se kolege tehničari složiti, ali ovo bi moglo potegnuti prema gore.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Ma ja i nisam kupio dionicu radi dividende i to me je zateklo ali kad je već rasprava da iskoristim priliku i lupim nešto pa ostanem živ. [embarass]

who dares, wins

Baltic Exchange Dry Index 1050 UP 70
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2080 UP 48
BPI Baltic Exchange Panamax Index 540 UP 25
BSI Baltic Exchange Supramax Index 453 UP 16
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 285 4
BDTI Baltic Exchange Dirty Tanker Index 721 UP 10
BCTI Baltic Exchange Clean Tanker Index 570 UP 6

samo ne kužim kako tako rano…ili se netko tamo zafrkava
mislim da le šala…premda ako je šala je glupa šala

treba pričekati službene infos…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

nije šala…futursi drys divljaju

sa -12% na 4% plusa….hmmm
a vi i dalje prodavajte atpl i čekajte je na 200 kuna…za 200 kuna prodam i pesa i ženu i kuću i nakrcam se atpl do grla

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Baltic Exchange Dry Index 1050 UP 70
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2080 UP 48
BPI Baltic Exchange Panamax Index 540 UP 25
BSI Baltic Exchange Supramax Index 453 UP 16
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 285 4
BDTI Baltic Exchange Dirty Tanker Index 721 UP 10
BCTI Baltic Exchange Clean Tanker Index 570 UP 6

hahaahaha
malo mi se prerano čini za bdi…


Predujam dividende se isplaćuje zbog toga što još nema računa dobiti i gubitka za 2008.g. pa se isplaćuje predujam prema procjenjenom računu dobiti i gubitka.


Članak 221.

(1) Statutom se može ovlastiti upravu da tijekom poslovne godine iz predvidivoga dijela neto dobiti isplati dioničarima predujam na ime dividende.

(2) Uprava može isplatiti predujam samo onda ako račun dobiti i gubitka za proteklu poslovnu godinu pokazuje dobit. Isplate predujma ne može preći iznos polovine prošlogodišnje dobiti.

(3) Za plaćanje predujma potrebna je suglasnost nadzornog odbora.

Ne, mora se znati točan račun dobiti i gubitka (točka 2)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


nije šala…futursi drys divljaju

sa -12% na 4% plusa….hmmm

Poštovani Pobjeda.
Možete li pojasniti vlastitu matematiku?
Pre-Market
Low: $ 11.10

Pre-Market
High: $ 11.44
I kakve sad veze opet ima Drys ako raste u pm? To samo kad DRYs raste ima veze sa Atlantskom plovidbom?



Baltic Exchange Dry Index 1050 UP 70
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2080 UP 48
BPI Baltic Exchange Panamax Index 540 UP 25
BSI Baltic Exchange Supramax Index 453 UP 16
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 285 4
BDTI Baltic Exchange Dirty Tanker Index 721 UP 10
BCTI Baltic Exchange Clean Tanker Index 570 UP 6

hahaahaha
malo mi se prerano čini za bdi…
[/quote]
moguce je moguce…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

bitan je bdi…ovo sa drys sam rekao jer mi je malo čudno da je bdi izašao prije 14 h…ali oko 13.30 drys je bio 12% u minusu u premarketu a sada je 6% u plusu…što samo potvrđuje da to nije šala sa bdi…

eto samo to,….ne uspoređujem drys sa atpl…
samo mi je malo čudno kako to da danas izlazi tako rano…
pozzz

http://dynamic.nasdaq.com/dynamic/premarketma.stm

tu se sve odvijalo u zadnjih 45 minuta

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


nije šala…futursi drys divljaju

sa -12% na 4% plusa….hmmm
a vi i dalje prodavajte atpl i čekajte je na 200 kuna…za 200 kuna prodam i pesa i ženu i kuću i nakrcam se atpl do grla

Je ovo tema atpl ili drys….već 100 puta… kakve veze ima drys s atpl…likovi su pali s kolko ono 16 na 10 u 2-3 dana…pa to je ko da mi roknemo na 500 nazad??? o čem vi pričate…jesmo li pali? nismo…onda zašto se uspoređujemo…niti smo padali ko oni niti rastemo…

Poštovani Pobjeda!
Molim vas da proučite malo bolje. 12 postu u minusu je nemoguće ako je low bio na 11.10.

…čova bi rekao…ide isplata dividende…ide BDI up…al atpl na 800 i ni mrdac…zašto?
…jel moguće da nema love…ili je većini preskupo kupovati na ovim razinama…ili je drugoj većini prejeftini prodavati…u čemu je caka…jel čekamo neki poticaj izvana za pad ili rast…ili je taj poticaj tu, doma kod nas u lijepoj našoj…ili je sve ok i u svari nas ovokav šromet čeka cijelu 2008…po meni najgora opcija ova zadnja…čista katastrofa…da nemreš prodat/kupit pol milje dionice a da ju ne steraš u blokadu…

New Report

Close