ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.






Kada redovan dnevni promet na ZSE-u bude veći od 100 milijuna, to će biti dobar pokazatelj ulagačke želje.

Kojih mrtvih 100 milijuna dnevno na ovim cjenovnim razinama? [shocked]
Pa nema tolko dionica čovječe. Pa to je ko 500 milja dnevno u vrijeme IPO-a HT-a. Pa kad su bili takvi prometi? Uostalom, veliki promet uz rast je teško sranje jer znači da akumulacija nije završena i sugerira pad. Tko god očekuje velike promete nema blage veze. Ono što želiš je blagi rast uz male promete da se casheri kuhaju u laganoj vatrici.
[/quote]
Nije teško predpostaviti tko se više kuha, ti koji ovisiš o dnevno-političkim sitacijama i oscillaciama ili casheri koji iste koriste da odrade 4-5% dnevno, tjedno… te mirno spavaju i neopterečeni čekaju novi dan !
[/quote]

otkud ti znaš o čem ja ovisim i kako ja spavam i koje su mi pozicije? i otkud ti znaš da svi casheri trejdaju i to uspješno?

[/quote]

evo moje iskustvo sa cash-om…
najnemirniji san sam imao u kratkom razdoblju dok sam bio u cash-u (prelazak iz jedne dionice u ATPL)… nervoza hoću li kupiti u pravo vrijeme me totalno dovela u stres…
naime mislim da je lako biti u cash-u kada krećeš od nule ali kad imaš gubitak od recimo 50% svaki rast dionica taj gubitak je teže povratiti … i tako oni koji se još uvijek boje ući trenutno su propustili 50-tak % rasta u odnosu na cijenu od 500 kn… tko je prodao u panici oko 500 i nije se vratio nema miran san sigurno a takvih ima nažalost…
ne kažem da tržište nemože opet pasti ali neka je zarada ipak ostvarena … ne vjerujem da bih trejdanjem uspio održati isti prinos , djelomično bi zaradu pojele naknade a i pitanje je koliko bih puta pogodio pravi trenutak kupnje i prodaje…tako da podržavam ovo s trejdanjem jedino u slučaju kada nema prethodnih gubitaka….

[/quote]

Kolega Leconte, bivanje u cashu na multiyear low vrijednostima dionica i propuštanje rasta uz činjenicu da je prethodno pretrpljen popriličan pad i kapitaliziran gubitak je puno jače od boli koju pričinjava brutalan pad. To nije bol, to je žderanje. Žderanje toliko jako da prelazi u patnju.

I'LL BE BACK


Kolega Leconte, bivanje u cashu na multiyear low vrijednostima dionica i propuštanje rasta uz činjenicu da je prethodno pretrpljen popriličan pad i kapitaliziran gubitak je puno jače od boli koju pričinjava brutalan pad. To nije bol, to je žderanje. Žderanje toliko jako da prelazi u patnju.

Governor,know when your emotions are becoming too powerful. Recognize when you are starting to trade based on a reaction rather than a plan [huh]
http://www.tradingmarkets.com/.site/stocks/how_to/articles/9-Tips-to-Trading-Without-Emotion-Part-3-77820.cfm [thumbsup]

dulcolax - vidi mi ruku

BTW nekako mi se čini da trejderi ne bi baš svi trebali biti u plusu, jer da jesu onda bi to značilo da oni zarađuju a netko drugi gubi. i to uvijek. nekako mi to u real worldu ne zvuči realno.

Ovdje 40 min bez posta. Svi se spremaju na kupnju ili….
Valjda neće biti takvo trgovanje danas. bezkrvno.
Kina slavi godinu bika. Pa možda krene… [smiley]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Neću ništa komentirat jer ću biti skinut. Strpite se još 8 min. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

nebu danas prometa ….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Koliki treba biti BDI da bi prosječni brodar poslovao bez gubitaka ?
[/quote]

Teško se može reći da je ATPL prosječan brodar, ipak su oni debelo iznad prosjeka. Kad bi imali samo bulkere onda bi se to trebala biti razina od app. 1500 za BDI, ali kako oni imaju i 4 heavy lift broda sa kojima sad mlate lovu (po mojim skromnim procjenama 40000 dolara dnevno), a "sutra" će imati i flotu tankera, mora se gledati i malo šire.
Prosječan brodar u ovim vremenima ne djeli dividendu i ne kupuje nove brodove, što ćeš kad su u kešu.

– sjednica Uprave je sutra 27.01.2009 kada će se razmatrati mogućnost plaćanja predujma za dividendu,

– dobijaju dioničari upisani u knjigu dionica na 27.01.09, što znači kupci od četvrtka zar ne??. Tako je uobičajeno?

– znači da su u petak prodavali špekulanti koji su ostvarili pravo na predujam na div ( 50,0 kn kažu)

Molim komentare u svezi datuma

Mene zanima ako je sutra odluka o predujmu dividende kad će biti odluka o dividendi? [cool]

Bude netko odgovorio šta im znači predujam?

– sjednica Uprave je sutra 27.01.2009 kada će se razmatrati mogućnost plaćanja predujma za dividendu,

– dobijaju dioničari upisani u knjigu dionica na 27.01.09, što znači kupci od četvrtka zar ne??. Tako je uobičajeno?

– znači da su u petak prodavali špekulanti koji su ostvarili pravo na predujam na div ( 50,0 kn kažu)

Molim komentare u svezi datuma

mislim da treba pričekati sjednicu …sve ostalo je nagađanje… , uostalom strpimo se do sutra i bit ćemo pametniji…osobno vjerujem da je nepoznanica samo datum i iznos…

– sjednica Uprave je sutra 27.01.2009 kada će se razmatrati mogućnost plaćanja predujma za dividendu,

– dobijaju dioničari upisani u knjigu dionica na 27.01.09, što znači kupci od četvrtka zar ne??. Tako je uobičajeno?

– znači da su u petak prodavali špekulanti koji su ostvarili pravo na predujam na div ( 50,0 kn kažu)

Molim komentare u svezi datuma


Tak nekao bi mogo biti, odakle vam iznos 50 kn. Možda je cetvrtak i bio zadnji dan za dividendu, zato i tolki promet… Sacekajmo do sutra..

datum će valjda biti sutrašnji, tako je bilo i kod prošlog predujma. a kolika će biti, e to mislim da ovisi o procjeni bliske budućnosti od strane uprave. do sada su u javnosti zvučali jako pesimistično, ali da su i dalje u takvoj panici onda ovog predujma ne bi ni bilo. dakle perspektiva im se valjda promijenila. pitanje je koliko. možda sada daju nekih 50 kuna, ili i manje, i usput najave da bi ostatak ako se nastavi oporavak vozarina mogao biti i veći. ja bih tako napravio.

New Report

Close