ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedan post od kolege sailora koji je stavljen na drugoj temi pa ga ja prenosim , nadam se da se kolega neće ljutiti inače post je odličan i bilo bi šteta ne staviti ga na temi ATPL da ljudi vide s kim se to mi uspoređujemo.

Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

Kolega sailor čista petica.

koji komentari molim prije komentara naglasit koji je na bid ,koji je na ask. hvala.

Jan. 23 (Bloomberg) — Stocks will retreat around the world because of shrinking demand from China as growth in the third- biggest economy slows, said Nouriel Roubini, the New York University professor who predicted last year’s financial crisis.

Global equities will fall 20 percent from current levels as China, which contributed 19.5 percent to total growth in 2007, contends with its slowest expansion in seven years, he said. Wall Street strategists predict the Standard & Poor’s 500 Index will rise 29 percent this year from the closing level yesterday.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aYDHQoUv6u.A&refer=home

Ajmo Kinezi. Ceste, mostovi, dvorane, tribine, tuneli, pruge. Što se čeka?
Izgleda da sam se danas postavio previše nisko.

SLAVONAC (malo san maka)

ja danas dokupio na 785 … kad već pitate tko prodaje a tko kupuje…
ps. nisam trejder i ne razmišljam o prodaji prije X.XXX,00 …

http://www.atlant.hr/clanak_hrv.php?id=141


Evo jedan post od kolege sailora koji je stavljen na drugoj temi pa ga ja prenosim , nadam se da se kolega neće ljutiti inače post je odličan i bilo bi šteta ne staviti ga na temi ATPL da ljudi vide s kim se to mi uspoređujemo.

Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

Kolega sailor čista petica.

evo onda i ja prenosim svoj odgovor sa druge teme:


Ajde, stvarno bi bilo vec vrijeme da se ATPL prestane usporedjivati s DRYS-om. najprije malo povijesti. ATPL je firma s dugogodisnjom svijetlom tradicijom koja nastavlja tradiciju stoljetnog dubrovackog brodarstva dok je DRYS jedna nedavno osnovana spekulativna (cini mi se 2004/05) brodarska firma grckog milijardera koji ima sprancu za navlacenje naivaca. Naime taj baja je 2004-05 na slican nacin vec jednom otjerao u bankrot svoju brodarsku firmu osnovao DRYS i od te tvrtke u stecaju otkupio brodove, poceo ludu ekspanziju i natjerao dionicu DRYS-a na 131 $ kako bi naivcima pokupio pare. Kladim se da vec razmislja kako ce nazvati novu firmu i po kojim cijenama uzet brodove od DRYS-a nakon sto ga uskoro spici u stecaj.

kolega da ste vi kupovali dionicu DRYS-a 2006 po 10-15$ i prodavali lani i preklani po 110-115$ vjerojatno se nebi bunili protiv doticnog grckog miljardera,ako vam takav nacin ulaganja nije zanimljiv,molio bi da mi javite ukoliko gospar George Economu osnuje neku novu brodarsku firmu tako da mogu sto prije postat njen dionicar,a za godinu-dvije i miljunas.naravno i vi cete biti bogato nagradjeni za pravovremenu informaciju.

p.s.vjerojatno se nebiste bunili da spekulant Economu postane sada vecinski vlasnik ATPL i u roku 2 godine napumpa cijenu na 7500-8000kn.ili mozda grijesim??????????????????????????????????????



Da li netko zna da li se događalo da se za isplatu dividendi odredi recimo datum skupštine+3, tako da bi u ovom slučaju svi oni koji kupe dionice na dan skupštine ušli u obzir za isplatu dividendi.

Koliko znam ne ali je činjenica da su 3 dana rupa. Jer šta ako netko proda ona 3 dana prije day D? Prodavač po tome ne ma pravo ali i kupac ?!
[/quote]

nema rupe, ta tri dana je prodavac jos uvijek vlasnik

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....




Da li netko zna da li se događalo da se za isplatu dividendi odredi recimo datum skupštine+3, tako da bi u ovom slučaju svi oni koji kupe dionice na dan skupštine ušli u obzir za isplatu dividendi.

Koliko znam ne ali je činjenica da su 3 dana rupa. Jer šta ako netko proda ona 3 dana prije day D? Prodavač po tome ne ma pravo ali i kupac ?!
[/quote]

nema rupe, ta tri dana je prodavac jos uvijek vlasnik
[/quote]
E to me je zanimalo. Logika tako govori ali znaš gdje živimo pa sam nekako pretjerano oprezan.

who dares, wins

HARTFORD, Conn. (AP) — Greek shipping company Diana Shipping Inc. said Tuesday that Cargill International SA of Geneva, Switzerland, will charter the company’s m/v Clio Panamax dry bulk carrier for 10 to 13 months starting Feb. 26.
The charter agreement is priced at a rate of $11,000 a day.

Diana Shipping said the charter is expected to generate about $3.3 million in revenue.

Diana Shipping had the option to redeliver the vessel on Jan. 27, but the two companies agreed to extend the charter. The gross charter rate from Jan. 27 to Feb. 26 will be $6,000 a day. Until Jan. 27, the gross charter rate will remain at the current daily rate of $27,000.




a to bi odlično objasnilo ovaj istovar danas upućenih (velikih) onima neupućenima koji su zanosu kupovali (mali). ako to bude tako ovo će biti najveće šišanje mene i ostalih malih kakav je svijet vidio (osim Australije, oni imaju napretek ovci).

Mislim da ne. Naime, varaš se ako misliš da su danas kupovali samo mali i neupućeni. Ne vjerujem da mali i neupućeni bacaju 500 komada svako malo na bid. Danas je neki veći subjekt očito odlučio izaći iz pozicije dobrim dijelom, procijenivši da je povoljan trenutak (što i jest, jer je prošla hrpa bez pada cijene-prosječna viša od prosječne jučerašnje), a kupovali su i mali i veliki, prodavali mali i veliki. Nema pravila jer ova dionica ima 9000 dioničara. Puno je i velikih i malih. Kaos i krdo, ništa nova na ATPL. Ono štoje dobro kod ATPL da u svakom trenutku možeš odrezati pristojnu količinu na malom spreadu ako osjetiš da je to pametno.
[/quote]


@governor
, osobno znam dvoje ljudi koji su danas prodali (300 i 400 dionica), a znam čak jednog koji je prodao 500 i kupio tih istih 500…
[/quote]

Ne razumijem što si mislio s ovim postom. ako može mali preciznije.

I'LL BE BACK





a to bi odlično objasnilo ovaj istovar danas upućenih (velikih) onima neupućenima koji su zanosu kupovali (mali). ako to bude tako ovo će biti najveće šišanje mene i ostalih malih kakav je svijet vidio (osim Australije, oni imaju napretek ovci).

Mislim da ne. Naime, varaš se ako misliš da su danas kupovali samo mali i neupućeni. Ne vjerujem da mali i neupućeni bacaju 500 komada svako malo na bid. Danas je neki veći subjekt očito odlučio izaći iz pozicije dobrim dijelom, procijenivši da je povoljan trenutak (što i jest, jer je prošla hrpa bez pada cijene-prosječna viša od prosječne jučerašnje), a kupovali su i mali i veliki, prodavali mali i veliki. Nema pravila jer ova dionica ima 9000 dioničara. Puno je i velikih i malih. Kaos i krdo, ništa nova na ATPL. Ono štoje dobro kod ATPL da u svakom trenutku možeš odrezati pristojnu količinu na malom spreadu ako osjetiš da je to pametno.
[/quote]


@governor
, osobno znam dvoje ljudi koji su danas prodali (300 i 400 dionica), a znam čak jednog koji je prodao 500 i kupio tih istih 500…
[/quote]

Ne razumijem što si mislio s ovim postom. ako može mali preciznije.
[/quote]

da. maleni znače više nego što se misli. tri lika anonimusa prodaše 1200 dionica (od toga je jedan i kupio natrag po nižoj cijeni), i to je (čak) 6% ukupnog volumena taj dan. kako strpati u 16 protrgovanih milja@20k dionica ovakva 2-3 fantastikus trija i nekog ovećeg igrača?
brojka od 8-9 tisuća iljada dioničara ne znači puno. kako doći do najgrublje distribucije dionica/grlo?
al da je krdo, krdo je.
ih, dok brljam, brodari nešto ozeleniše…
🙂

mislim da bi u oba slucaja trebalo biti dobro za vlasnike dionica,misljenja sam cak da se vec od jucer zna kolika je dividenda zato se je i srusila i danas bi je malo vise jos pogurali ali BDI je stopirao, pa dolazim do zaključka da bi danas zavrsili cca 850-860 kn ili ti da je predujam dividende
50-70 kn podionici, tako da današnji kupci nisu nista izgubili u odnosu na one u cetvrtak ne uzimam u obzir 1-2% +/-, ako je dan D PROSAO ONDA JE DOBRO, OSTALI SMO NA PRISTOJNIM RAZINAMA ,ako se jos moze kupovati u sto sumljam onda ce rasti ali smartam da je i to nebitno ako BDI pocne ovako ljepo prema gore u malo duzim intervalima i ta dividendica ce ispast smjesni novci
kritike i komenteri pozeljni na iznoseno mišljenje



Da li netko zna da li se događalo da se za isplatu dividendi odredi recimo datum skupštine+3, tako da bi u ovom slučaju svi oni koji kupe dionice na dan skupštine ušli u obzir za isplatu dividendi.

Koliko znam ne ali je činjenica da su 3 dana rupa. Jer šta ako netko proda ona 3 dana prije day D? Prodavač po tome ne ma pravo ali i kupac ?!
[/quote]

nema rupe, ta tri dana je prodavac jos uvijek vlasnik
[/quote]
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

pepe7

New Report

Close