ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Hogar, sve dok sam značajno u ATPL-u, prilično malo me zanima hrvatska privreda i hrvatska politika (taman da i sve potone u Hrvatskoj, ATPL će dalje ploviti po svijetu!), niti me u kontekstu ATPL-a previše ne zanima CROBEX (gledam po forumima kako ljudi svaki čas zapitkuju koliki je CROBEX kao da je to nešto strašno važno i jedino odlučujuće za trgovanje…).

Dakle, CROBEX ima vrlo malo ili nikakve veze sa svjetskom potražnjom za transportom rasutih tereta i pripadajućim vozarina. Za nas na ovoj temi puno veću važnost ima index BDI (zbog sastava flote, posebno njegove sastavnice BPI i PSI) koji daje smjernice, zanimaju nas pomorski trendovi, trendovi potražnje za prijevozom, visina ugovora, cijene novih i starih brodova, rezališta, brodogradnja i brodogradilišta, narudžbe brodova, kapaciteti, uska grla i sl.

Jedina korist od CROBEX-a kod ATPL-a je ta što ga je lijepo staviti u usporedbu, dobro se osjećati kao imatelj dionica ATPL-a i dobiti potvrdu gore navedene činjenice da ATPL zapravo i ne mari u prevelikoj mjeri za index hrvatskih dionica. [smiley2][smiley1] Usporedite i sami postotke:

@ Strawinsky

Kolega slažem se s vama u potpunosti ali je Crobex ipak odraz raspoloženja investitora na domaćem tržištu gdje, barem za sada, spada i ATPL. Dakle iako BDI probija povijesne razine iz dana u dan ATPL stagnira zbog općeg stanja domaćeg tržišta a ne smijemo zanemariti i činjenicu da dio prihoda od ostalih djelatnosti (iako minoran u odnosu na shipping) ATPL ostvaruje i u HR.

Ista vam je situacija i sa Dukatom gdje se očekuje da će u strukturi prihoda uskoro najveći dio predstavljati prihodi na inozemnim tržištima a zbog lokalnog okruženja i bahatosti lokalnih šerifa, dionica još ne nalazi put ka zasluženim visinama.

Hogar vozi Volvo

Inače znakovito je da fondovima ATPL sve više ulazi u fokus tako da se na:
http://www.kapital-plus.net/index.php?Fondovi
može pratiti udio u njihovom portfelju po Top10 ulaganja fonda.

TAko je npr. kod Prospectusa JIE ATPL iz mjeseca u mjesec rasla u portfelju da bi prošli mjesec završila na 1. mjestu ulaganja. Slična je situacija i kod PBZ Equitya i Ilirike JIE a vjerujem i kod mnogih drugih fondova. (Ne)sreća je da je u Top10 samo 53,20 posto dionica tako promjene u Top10 nisu česte ali se zato sigurno znatno podebljavaju pozicije ispod crte.

Hogar vozi Volvo

Od 17.10.2007 do 29.10.2007 protrgovano je 16350 kom dionica

Evo dao sam podatak zbog ovoga što izlazi na 3700 da se malo prati

SAM PROTIV SVIH

U Dubrovniku najbrojniji domaći turisti
Dodao/la: Nevenka Stanković
Ponedjeljak, 29 Listopad 2007
U Dubrovniku je, prema podacima Turističke zajednice Grada dvije i pol tisuće posjetitelja, među kojima su najbrojniji domaći turisti ispred Britanaca, Amerikanaca, Španjolaca, Austrijanaca i Francuza.

Od početka godine Dubrovnik je posjetilo 482 tisuće turista – 7 posto više nego u istom razdoblju lani, a zabilježeno je milijun 734 i pol tisuće noćenja ili jedan posto više. Na cjelogodišnjoj su ljestvici na prvom mjestu Francuzi s 13 posto udjela u ukupnom broju noćenja, a slijede posjetitelji iz Velike Britanije i domaći turisti, pa Amerikanci, Nijemci, Španjolci, Talijani, Irci, Rusi i Norvežani.

Zadnja Promjena ( Ponedjeljak, 29 Listopad 2007 )

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Netko na ovoj dionici provodi silu, koristi fizikalne jednadžbe kako bi preusmjerili cijenu……….
Na temelju raspoloživih informacija za 3 broda od toga su dva broda nova i jedan stari donijeti će prihode u 4q oko 100 000 000 Kn, a za ostale vidjeti ćemo…..Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


ATPL stagnira zbog općeg stanja domaćeg tržišta.

ATPL uopće ne stagnira, ne znam otkuda Vam takva pomisao, a ponajmanje zbog neodlučnog stanja na našem tržištu, nego se netko trenutačno postavio na prodaju i time usporio rast. Da nema tog na 3.700 kn, cijena bi već odavno odletjela na 4.000 kn. I to unutar dva-tri dana. Ok, ovako će se dogoditi isto, samo što će potrajati koji dan duže…mislim da nije teško predvidjeti da će ova dionica u sljedećih nekoliko kvartala probiti 4.000 kn i tko zna koje još okrugle granice…
[smiley2]

3624 20
3649,97 3
3650 297
3660 3
3668 20
3670 26
3677 14

Ovo je prodaja, ovaj prodaje naglo kao i na cijeni od 2800 Kn kada se postavio veliki nalog ali tada je odmah očišćen…… [smiley2] Rade kaoi i na HT-u[smiley4]
pozdrav[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

U čemu je fora ovog današnjeg strmoglavljenja prema 3600?

| Sitna riba. |

sve je u redu kolega,,pa zar nije jasno ljudima da se otvorilo toliko novih fondova…pa moraju i oni nešto zaradit….pa zbog toga bi im ljudi trebali prodavat svje dionice u bescjenje..

nažalost ljudi im daju ili međusobno pretovaruju…al da su u dogovoru svi fondovi jesu….

pazi kupnju 100 komaa..na 3600..do prije neki dan su skidali po 3800 ko ludi…ma dajte molim vas…..e da sad netko ulet pa da im pokupuje sve te dionice…

u tome da cijene dionica nekad idu prema gore a nekad i prema dole…

ajmo sad ozbiljno.

1. da se cijena iskontrolira (fondovima nije trenutno u interesu da podivlja prije FI)
2. da se otresu Drhtave Rucice…

Ponavljam jos jednom, ATPL je stabilna i vrijedna dionica i ovakvi polu-panicni komentari ne pridonose nicemu. No hard feelings – lijepo drzi tu dionicu i ne prodaj ju pa ce sve doci na svoje.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Hogar: ” ATPL stagnira zbog općeg stanja domaćeg tržišta.” ATPL uopće ne stagnira, ne znam otkuda Vam takva pomisao, a ponajmanje zbog neodlučnog stanja na našem tržištu, nego se netko trenutačno postavio na prodaju i time usporio rast. Da nema tog na 3.700 kn, cijena bi već odavno odletjela na 4.000 kn. I to unutar dva-tri dana. Ok, ovako će se dogoditi isto, samo što će potrajati koji dan duže…mislim da nije teško predvidjeti da će ova dionica u sljedećih nekoliko kvartala probiti 4.000 kn i tko zna koje još okrugle granice… [smiley2]

Nisam mislio da ATPL stagnira već da cijena stagnira a ATPL, to je bar svima jasno, grabi krupnim koracima naprijed i prije ili kasnije će to biti valorizirano u cijeni dionice. 4000 knu par kvartala??? Pa kolega čemu toliki pesimizam, ako 4000 ne bude za par tjedana ja ću biti u debeloj depresiji!

Hogar vozi Volvo

New Report

Close