ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemoš biti pametan, DRYS u plusu ovog momenta…A na osnovu čega


Nemoš biti pametan, DRYS u plusu ovog momenta…A na osnovu čega

http://finance.yahoo.com/q?s=drys#

Iako je završilo u minusu, nakon jučerašnjeg neviđenog rebounda u drugoj polovini dana kada su brodari nadoknađivali i po 15% s početka, a DJI ipak nekako završio u plusu, te nakon zelenih after hours i Azije u zelenom, danas će ipak biti veselo kod nas, ali za one koji jučer nisu prodali. Ostali će morati užurbano skupljati izgubljeno perje.
Ipak je burza zanimljivija od kladionice, možda privuče još "igrača" [lol]

sudeći po današnjim futuresima , oni koji su jučer kupovali atpl, danas bi mogli jako lijepo proći…… [proud]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

čudnovato.
američani svi u plusu, nježnom doduše (nebitno, bitno da nje deblji minus), skupa sa naftom, azijčani isto, europejci u minusu, kao i brodari.
kao da je presušio ocean.

riječ je o bodovima, ne o postocima.
BDI 908.0 12.0

Svi su down osim qmar…

DAC 7.810 0.460
DRYS 14.60 0.35
DSX 11.96 0.09
EGLE 6.400 0.230
ESEA 4.660 0.020
EXM 7.380 0.740
GNK 15.47 0.53
NM 3.590 0.050
QMAR 24.29 0.00
TBSI 10.15 0.45

mislim da i ovo buljenje u ekran nema više smisla. recovery neće preko noći.
osluškivanje bakterija kako se .ebu je totalno besmisleno.
hajd, uhvatit za kavu, to još shvaćam. ubaciti višak love u brodara – i to shvaćam, ali dignut masnu lovu na nekoj realnoj osnovi u kratkom roku vaćkajući sekundu kad će se diskretnoalkonkretno objaviti glasno da ne može povjerljivije i tiše recovery, e to ne shvaćam.
trejder zahebao trejdera i na to se svodi.

🙁

u atpl sam, no očekujem pad danas.
kod nas se ništa ionako ne zbiva zbog čega bi ona narasla ili pala, a vani su pali, dakle, samo to.
pametno, jel’?


sudeći po današnjim futuresima , oni koji su jučer kupovali atpl, danas bi mogli jako lijepo proći…… [proud]

Ne trčite pred rudo, ne znam baš da bi mogli odmah skakati prema gore (iako bi ja to želio [smiley]).
Mogli bi ipak prvo još malo roniti. Ja sam pripremio mreže…

sve je to ok, pa jer bi bilo normalno da se sa 400/500 kuna dižemo do 2000kn bez i jednog stopa, treba malo stopirati da i špekulanti uzmu love da ovi u kešu ne skuže de se je trend okrenuo a ipak i da bude malo interesantnije….tko je vidio burzu da stalno raste (dobro vidli smo ju da stalno pada ali opet)

sretno danas svima….



sudeći po današnjim futuresima , oni koji su jučer kupovali atpl, danas bi mogli jako lijepo proći…… [proud]

Ne trčite pred rudo, ne znam baš da bi mogli odmah skakati prema gore (iako bi ja to želio [smiley]).
Mogli bi ipak prvo još malo roniti. Ja sam pripremio mreže…
[/quote]
moja mreža je izvućena prošli mjesec sa dosta velikim ulovom. nakon kratkog razmišljanja odlučio sam da ribice idu u sol .


posada na drzica ide vjerojatno u ponedjeljak ili utorak,neznam je li ima kakve probne voznje ili ide odma komercijalno putovanje,ako se budu drzali tradicije vjerojatno ce prvo ici za luku ploce

A i Miho Pracat nam je u tišini zaplovio još početkom prosinca.Sad je na putu prema Singapuru i dalje.
Jozina informacija znači da će u nešto više od 2 mjeseca preuzeti 3 nova broda.A to osim toga znači i da ovih dana ide porinuće Sv.Vlaha (ako sve bude u redu preuzimanje u ljeto) i postavljanje kobilice za Boškovića.
Situacija pomalo podsjeća na onu iz vremena "sale-and-buy-backa" Konavla , Jadrana , Pelješca.Usred krize pojačava se flota , koja će biti spremna za dobra vremena.
Inače , flota bulkera ATPL koja je početkom 2008. bila prosječno stara preko 14 godina , sada je stara manje od 11 , a do kraja godine će prosječno biti i ispod 10 godina.To znači eksploataciju još 15 godina i još nekoliko valova dobrih vozarina.
Ispričavam se što upadam u zanimljivu diskusiju o tome kako će se kretati cijena danas.

751,20 Prosječna juče

who dares, wins

Jest’le spremli apaurine?

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

ovo bi moglo odmah ujutro u blokadu , gornju naravno 826,32

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close