ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jesu pogodili oni koji su prodali skoro 12000 komada, ili su pogodili oni što su kupili tih istih 12000 komada?? 🙂

sutra je novi dan.

ufff ,danas pravi gušt

Ono bitno:

"Further to that, the broker reports that negotiations are currently taking place for the scrapping of at least 157 vessels with a capacity of a stunning 5.5 million dwt.
This could mean that by the end of 2009 a “healthy” 10 percent of the global dry bulk tonnage may have exited the market."

[thumbsup]

Drys predotvaranje -2% realno vrijeme, bid 14,45, ask 14,60 u 15:29

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Ja još uvijek ne trejdam jer je to nauka koju treba jako dobro poznavati. Kad se to svlada onda si jednostavno bogat čovjek.

Možeš li malo pojasniti tu nauku. Po meni je to više instinkt. Nekako mi se čini da znanje vrijedi na stranim burzama ali tu kod nas se sve na neki način svodi na zakon rulje odnosno predviđanje (iliti opet instinkt) na koji način će neki totalno nebitni parametri utjecati na cijenu.
[/quote]

Nazovi to kako god hoćeš ali meni je sve što nosi novce nauka. Ali ako imaš dobar instinkt ili predviđanje onda si toj nauci malo bliže. Ne mislite valjda kolega da su brokeri ili ljudi koji na taj način ulažu velike novce zapravo blesavi i da to svaka šuša može raditi? U natječaju se traži da ima te malo bolje numeričko shvaćanje. Sad je samo dovoljno da si svako za sebe razmisli koliko je imao u školi iz matematike čisto za orijentaciju.

who dares, wins


zlo mi je više od ovog tobogana. kako se mjenjanju futuresi tako se i nabija uzajamno po bidu i asku. ko ovce smo, ne znamo kud idemo i koliko nam do tamo treba. a ovna nema.

nije ni ovo loše.
ispada vrlo jednostavno; samo se ravnaj po USA futuresima i to je dobitna kombinacija.ne moraš gledati ni bdi, on je samo btw.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ufff ,danas pravi gušt

je gušt, ako kupuješ

sutra je novi dan.

E moj plavac, brodari jedan od visoko rizičnih, vrlo volatilnih sektora, koje je jako teško predvidjeti.
ZA to je potrebno jako puno čitanja i makroekonomskih predviđanja. Mogli bi vam reći neki forumaši ovdje, kad je ATPL bila 2500, i kad sam im reko da BDi ide u ponor, pa su mi se smijali. Poslije se nisu više smijali.

S druge strane, iako sam točno predvidio da će tankerske zarade ostati dobre, loše sam predvidio ponašanje TNPL.

Genco, Excelmaritime i Drys već preko -10%, ostali na toj granici. Kao i kod nas na otvaranju potop.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

hehe kakva tišina, svi drukeri zauzeti udaranjem po bidu

12.340 dionica prodano danas. Rekord ove godine a još ni je gotovo.

who dares, wins


Genco, Excelmaritime i Drys već preko -10%, ostali na toj granici. Kao i kod nas na otvaranju potop.

Tobogan se nastavlja, vjerojatno i u slj. tjedan!
Biti će dionica za kokice[wink]
Name Price Change MktCap
DRYS 13.36 -1.59 (-10.64%) 847.15M Remove DRYS
DSX 11.24 -0.81 (-6.72%) 841.12M Remove DSX
SBLK 2.82 -0.04 (-1.40%) 158.42M Remove SBLK
SB 6.81 -0.79 (-10.39%) 370.61M Remove SB
ESEA 4.53 -0.15 (-3.21%) 138.20M Remove ESEA
PRGN 5.20 -0.31 (-5.63%) 141.12M Remove PRGN

Dow 8,123.12 -77.02 (-0.94%)
S&P 500 832.61 -10.01 (-1.19%)
Nasdaq 1,475.11 -14.53 (-0.98%)

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

New Report

Close