ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve je otišlo kvragu, drukeri na dolje su počeli drukati na gore, a ovi drugi obrnuto. sutra neka vam bude toliko očekivana apokalipsa, zadovoljite se više i prestanite kukat više, sutra vam je rasprodaja pa uđite a ne ko papci stavljat niže naloge.

Ako vas to ne zadovoljava, zadovoljite se onda na drugi način (moderatori, nisam vulgaran, citiram od riječi do riječi Šeksov govor u saboru dok je bio predsjednik)

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ljudskom srcu uvijek nešto treba,
Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,
Opet iz njeg sto mu želja klije.

by Petar Preradović

…ili nije tako…no opet kaj ja znam…ne…

jesi ti uplatio onim ljudima?

I'LL BE BACK


Mr.Cramer-u? jer imao je i on svojih bisera u 2008g.

Dryships (DRYS), Frontline (FRO): “Baltic Dry Freight is now under $900…I would buy DryShips
and I would buy Frontline here. The Baltic Dry has bottomed.”

Ima ih i u 2009. BDI je ispod 900 dolara…. [lol] . Zapravo podsjeca me na vecinu ovdje… nemaju pojma o nicemu, al culi su da je bilo dno na ATPL, ma sto taj ATPL znacio…
[/quote]

A šta se može moj Japanac.

Staroj ekipi, pored svih gluposti ovdje napisanih u zadnji par mjeseci, osima par iznimki, više se ne da mrčiti po ekranu, a ovi što su svakodnevno na temi ne razlikuju Baltic dry od Dryshipsa.

A još tamo neke kratice BCI ili BPI, BSI, što je to? Jupiii, kejpovi idu gore !


sva sreća što rastu i kejpovi kojizi Atlanska nemade
kad ti kejpovi postanidu de malčice skupkji
naručioci će naruče Pajnamakse jerbo će da bidnu povoljniji
pa će pajnamaksi da rastidu
će da se okladiš sa mnom u to?

yep.. preveliki je gap. Mislim da je sad već blizu 3 prema 1, ne da mi se provjeravat točno. Il će Cape dolje, il će Pana gore. Nema treće…

I'LL BE BACK



sva sreća što rastu i kejpovi kojizi Atlanska nemade
kad ti kejpovi postanidu de malčice skupkji
naručioci će naruče Pajnamakse jerbo će da bidnu povoljniji
pa će pajnamaksi da rastidu
će da se okladiš sa mnom u to?

yep.. preveliki je gap. Mislim da je sad već blizu 3 prema 1, ne da mi se provjeravat točno. Il će Cape dolje, il će Pana gore. Nema treće…
[/quote]

Smrdi mi da će kejpovi doli …

Smrdi mi da će kejpovi doli …

subjektivno ili imaš argument?

I'LL BE BACK


Smrdi mi da će kejpovi doli …

subjektivno ili imaš argument?
[/quote]

Može se reći da je to još uvijek moje subjektivno mišljenje, jer još uvijek nisam bacio grah i pogledao u kuglu.

Ali evo. Aktivnost na panamaksima je još uvijek slaba tako da se ne očekuja neka značajna promjena ovih par dana, a jasno ti je da su kejpovi usporili (moraju) usporiti s rastom.

Evo grah nešto pokazuje. U tradiciji BDI, sutra BDI blizu nule ili u minus, BCI možda malo u plus, BPI , BSI, minus, petak BCI minus.

Disclaimer: Grah mi nije svjež, pa rezultati možda ne budu točni.

daj prognozu do 31.03. za BDI i Panamaxe te ATPL, ako ne znaš idi
časkat sa Dikanom na INDG [pray]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Smrdi mi da će kejpovi doli …

subjektivno ili imaš argument?
[/quote]

Ja mislim da neće još dolje jer vozarine i dalje rastu osim na jednoj ruti,doduše najbitnijoj,a to je north pacifik,sutra po meni cape,handy i supre rastu a panamax oko nule

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Rekvijem, 14.01.2009. u 22:42
Može se reći da je to još uvijek moje subjektivno mišljenje, jer još uvijek nisam bacio grah i pogledao u kuglu.

Ali evo. Aktivnost na panamaksima je još uvijek slaba tako da se ne očekuja neka značajna promjena ovih par dana, a jasno ti je da su kejpovi usporili (moraju) usporiti s rastom.

Evo grah nešto pokazuje. U tradiciji BDI, sutra BDI blizu nule ili u minus, BCI možda malo u plus, BPI , BSI, minus, petak BCI minus.

Disclaimer: Grah mi nije svjež, pa rezultati možda ne budu točni.

Ja sam danas puhao u perje i vidio ATPL na 500 sutra. E sad čiji TA i drukanje je jače?!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

eto ja kažem da bi sutra BDI mogao dolje a do kraja 1Q očekujem
uzlazni trend i lagani oporavak panamaxa

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


eto ja kažem da bi sutra BDI mogao dolje a do kraja 1Q očekujem
uzlazni trend i lagani oporavak panamaxa

A jel rade sad brodari sa profitom sa tim vozarinama?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close