ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HT je pao jer su im poradi redukcije plina iskopčali
plin, radijatori ne rade i u prostorijama je hladno.
Mudrinić je sve poslao na produljeni godišnji.
Zato nema tko ovog mjeseca pisati opomene za telefonske
račune što će se osjetiti na prihodima siječnja 2009.-te.
Zbog navedenog cijena dionice HT-a je korektirana za kumulatvni neostvareni
prihod od zateznih kamata na zakešnjele telefonske račune.
Zadovoljan?

Ne znam da li je u tu nestašicu plina ukalkuliran i novi način pisanja računa u natrag a ne kao do sada u naprijed. Ispasti će na kraju da im je ova plinska frka dobro došla. A što se tiče pada svaki razlog za to može biti dobar isto kao i za rast. Zavisno kako ekipa odluči. Smiješni su mi ovo naši pokušaji da se stvari iz realnog života brzinski prenose na Burzu kao u Americi jer smo mi jedno stoljeće do toga. Po tome bi naše banke trebale ići gore ,a ne dolje poslije rekordne godine. U glavnom da ne duljim o tome ne možemo samo loše stvari kopirati uvijek kad nekome to paše.

who dares, wins

ako sutra BDI padne, šta je vrlo realno, na krilima čega čemo onda ići gore ili barem ostati u 0. Danas je Amerika crvena, drys su u minusu već nekih 5-6%. Morala je doć, barem manja korekcija, nakon rasta od 500 do 850 bez zadrške


jel objavljen 3 svj. rat il je negdje atomska bomba pala?

šta se desilo u zadnjih sat vremena (ne mislim samo na Atlansku)?


tako se čini, barem iz vijesti koje su stizale u to vrijeme:
Retail sales drop for 6th straight month
Slump in government reporter is the longest in at least four decades. Trade group says holiday sales down 2.8%, worse than forecast.
http://money.cnn.com/2009/01/14/news/economy/dec_retailsales/?postversion=2009011408

Import prices fall 4.2%; petroleum decline persists
U.S. data also show large decline in industrial supplies
http://www.marketwatch.com/news/story/us-import-prices-off-42/story.aspx?guid={CB710E53-80CE-4723-957C-60C095D672F6}

Nortel Files for Bankruptcy Amid Declining Sales
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601082&sid=aSlk_dJRQyyM&refer=canada

Deutsche Bank AG Issues FY 2008 Net Loss Guidance
Deutsche Bank AG announced that it anticipates a loss after tax in the region of EUR 3.90 billion for full year 2008.
http://www.reuters.com/finance/stocks/keyDevelopments?symbol=DB.N&timestamp=20090114095000&rpc=66

dovoljno za jedan dan…

783,56
Prosječna danas.

who dares, wins

potpuno mi je jasno da mi padamo zbog indexa vani … ipak tamo zarađujemo dolare ali kada se istovremeno strmopizdi HT za više od 5% , firma koja je tiskaonica novaca i kojoj kriza ne smanjuje prihode onda mi to smrdi na rušenje zbog dokupa…iskorištava se golema količina straha koji je i dalje prisutan…
mislim da ćemo exspresno krenuti u rast čim se vani ponovo poslože kockice kako treba…malo BDI malo ameri…i eto nas opet na preko 800…ne vjerujem u ponavljanje scenarija sa kraja prošle godine kada se tržilo ispod 500… mislim da će prije preći 1000 nego se vratiti na 500…
ATPL raj za trejdere….

Ništa nije došlo…sami ste se "iskorigirali". To se kaže, zabijanje čavla glavom.

Pozdrav svima….
…da ne duljim puno…mislim da je ovo potvrda su se obistinila moja predviđanja……želim vam uspješno surfanje po valovima…jer nam to donosi ova godina…ljeto cijelu godinu…ostajte mi mladi, zgodni i bogati…
…a za ostalo…pitati nekog drugog…jer ja izgleda mamne pojma o tim stvarima…


potpuno mi je jasno da mi padamo zbog indexa vani … ipak tamo zarađujemo dolare ali kada se istovremeno strmopizdi HT za više od 5% , firma koja je tiskaonica novaca i kojoj kriza ne smanjuje prihode onda mi to smrdi na rušenje zbog dokupa…iskorištava se golema količina straha koji je i dalje prisutan…
mislim da ćemo exspresno krenuti u rast čim se vani ponovo poslože kockice kako treba…malo BDI malo ameri…i eto nas opet na preko 800…ne vjerujem u ponavljanje scenarija sa kraja prošle godine kada se tržilo ispod 500… mislim da će prije preći 1000 nego se vratiti na 500…
ATPL raj za trejdere….

Pozdrav frende…jel još uvijek stoji…da sam prodao prerano…ili…



potpuno mi je jasno da mi padamo zbog indexa vani … ipak tamo zarađujemo dolare ali kada se istovremeno strmopizdi HT za više od 5% , firma koja je tiskaonica novaca i kojoj kriza ne smanjuje prihode onda mi to smrdi na rušenje zbog dokupa…iskorištava se golema količina straha koji je i dalje prisutan…
mislim da ćemo exspresno krenuti u rast čim se vani ponovo poslože kockice kako treba…malo BDI malo ameri…i eto nas opet na preko 800…ne vjerujem u ponavljanje scenarija sa kraja prošle godine kada se tržilo ispod 500… mislim da će prije preći 1000 nego se vratiti na 500…
ATPL raj za trejdere….

Pozdrav frende…jel još uvijek stoji…da sam prodao prerano…ili…
[/quote]

isto tako je moglo biti danas na 900 da su se samo neke stvari drugačije odigrale vani … da možemo predviđati budućnost bili bi bogati … makar ti meni uopće nisi jasan…trguješ sa 500 komada da bi kao nekome nešto dokazao..usput zaradiš i dalje si nešto nezadovoljan….svaka čast…

http://seekingalpha.com/article/114742-dry-bulk-shipping-recent-bdi-rise-is-heartening

Stocks discussed in the lightning round session of Jim Cramer’s Mad Money TV program
ovdje su me znali prozivati da drukam protiv atpl, pa evo dobre vijesti, ako je za vjerovati
Mr.Cramer-u? jer imao je i on svojih bisera u 2008g.

Dryships (DRYS), Frontline (FRO): “Baltic Dry Freight is now under $900…I would buy DryShips
and I would buy Frontline here. The Baltic Dry has bottomed.”

Mr.Cramer-u? jer imao je i on svojih bisera u 2008g.

Dryships (DRYS), Frontline (FRO): “Baltic Dry Freight is now under $900…I would buy DryShips
and I would buy Frontline here. The Baltic Dry has bottomed.”

Ima ih i u 2009. BDI je ispod 900 dolara…. [lol] . Zapravo podsjeca me na vecinu ovdje… nemaju pojma o nicemu, al culi su da je bilo dno na ATPL, ma sto taj ATPL znacio…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close