ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije se ništa promijenilo osim tvog nicka [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bila je i 2400 pa šta se je tako drastično promjenilo?
Kad već ni sam uzeo za 600 dobro mi je i za manje od 800.

who dares, wins




Eto ga …danas sve malo sjeda na svoje.
Oni koji su kupovali na 830 i nadali se da ide na 900 su naravno popušili a oni koji su drukali na
ovom forumu da ide up i istovremeno kapitalizirali su na finom dobitku. Danas i sutra idu
kapitalizirati oni koji ne reagiraju tako brzo i ne vise non stop na netu.
A oni koji čekaju stignu još kupovati na razinama 700-800.

malo sutra !
prerano si prodao … sad drukaš na pad, ali nebuš gledao taj film…
[/quote]

A jel ? …. [wink] [smiley] [lol]
[/quote]

ispričavam se…
ali zbilja nisam očekivao, mislim da nije bilo razloga da padne ispod 800…a opet u neku ruku dobro je došlo da se malo ohladi prije nego opet počne rasti…moj optimizam ne splašnjava lako…

ako danas bdi ne bude u dobrom plusu imat cemo jos malo jace hladjenje kako vi kazete…, jednostavno vani vijesti nisu dobre, samo writedowns writedowns na sve strane, ne znam sto se moze pozitivno dogoditi u sljedecem periodu osim Obame, e sad ja mu se klanjam ako on ima carobni stapic da to malo popravi na brzinu ne bi skodilo

No pain no Game





Eto ga …danas sve malo sjeda na svoje.
Oni koji su kupovali na 830 i nadali se da ide na 900 su naravno popušili a oni koji su drukali na
ovom forumu da ide up i istovremeno kapitalizirali su na finom dobitku. Danas i sutra idu
kapitalizirati oni koji ne reagiraju tako brzo i ne vise non stop na netu.
A oni koji čekaju stignu još kupovati na razinama 700-800.

malo sutra !
prerano si prodao … sad drukaš na pad, ali nebuš gledao taj film…
[/quote]

A jel ? …. [wink] [smiley] [lol]
[/quote]

ispričavam se…
ali zbilja nisam očekivao, mislim da nije bilo razloga da padne ispod 800…a opet u neku ruku dobro je došlo da se malo ohladi prije nego opet počne rasti…moj optimizam ne splašnjava lako…
[/quote]

sve je ok…samo raspravljamo…
Mislim da se opći trend kod brodara okreće prema gore i sad se trenutno nalazimo u vrlo
volatilnom razdoblju (što je odlično za trejdere). Zato možemo očekivati atlantsku i na 600 i na 1000.
Nije nemoguće. A poslije para dana eksplozivnog rasta i dosezanja gornjeg bolingera vjerojatno je
bilo da ćemo malo pasti i stagnirati.

Moguće, no, treba uzeti u obzir da stvari funkcioniraju upravo suprotno nego kako je servirano. Zapravo, radi se strujama. Struja kolo vodi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sve se bazira na priči, a priča ide ovako nekako.

Uzmimo primjer DRYS, nakon pada više od 90%, dolazi priča o bankrotu te tada cijena pada još 7% od ATH. Nakon toga, počinje sumanuta kupovina, i vidi vraga više nema bankrota nego se očekuje rast i do starog ATH (preko 100$). Kako je okrenuo trend, tako se sumanuta kupovina nastavlja i DRYS naraste od ATL čak više od 350%. Onda se trend kratkoročni okrene prema dolje i opet priča o bankrotu itd.itd.

U principu činjenica je ta da kod padajućeg trenda mnogi gube volju, a padovima od 3-6% dnevno mnogi odlaze ne mareći za gubitke, te ne otvaraju nijednu stranicu koja iole priča o burzi, jednostavno puna im je kapa. A burza i dalje pada, pa i zadnji optimisti postau kronični pesimisti. One novajlije željne brze zarade ne pričaju niti ih se tiče stanje na burzi, a vidi odjednom sve se okrenulo. Burza je ponovno počela rasti. Ali što sada, neke su dionice porasle od 10 pa do nekoliko stotina postotaka.

Pričam ti priču o malom pičiću, to je burza, jedna velika priča, koja može biti bajkovita, ali i pjesnički nastrojena.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

O čemu ti pričaš valentine?
Nitko ti nije kriv što si ušao na 1200. Imao sam i ja sličnih iskustava, ali što je tu je. Dobro sam i prošao u odnosu na druge, al ne zato što sam znao nego jer sam imao dosta sreće. Da se takvo što nebi ponovilo pratim forume, čitam tiskovine, pratim druge burze, izlistavam literaturu i čekam priliku. Tu i tamo koji druk se oprašta jer sam u kešu. Ajd bog i ne gubi nadu.
[thumbsup]

treba biti odlučan, a ne odličan! [cool]

samo što nije...

skoro pola sata nema trgovine na atpl.
čeka se bdi…………

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


treba biti odlučan, a ne odličan! [cool]

Upravo tako.

Treba ti:

a) odlučnost i zainteresiranost,
b) strpljenje,
c) želja za pobjedom,
d) nešto i novaca.

Sve ostalo je stvar sreće. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

bdi up?

počeo je rasti bid na drys.
futursi za dj i s&p padaju, a za drys raste.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close