ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala BigBoss na novim ugovorima. [smiley2] Što kaže naš kolega na motoru, trebaju nam usporedbe. Kao da sam znao da će doći do rasta ugovora (uh, kako je to bilo teško pogoditi, haha!) pa sam pohranio stare.

Evo usporedbe dnevnih cijena u USD za ugovore.
Gore su nove cijene, dolje stare. Svaki novi brod ili stari brod s novim ugovorom zarađivat će značajno više nego do sada.

Dugoročni investitori, uživajte i opustite se glede sljedećih kvartala. [smiley2]

Sakai, nije da su baš samo mali kupovali danas! Izdvojio sam samo dio blokova (većih od 50 kom) koji su danas prošli po asku, sasvim sigurno to nisu mali, i upravo to me veseli.

10:10:34 112 3.700
10:15:11 50 3.700
12:09:03 75 3.700
14:45:46 60 3.700
15:25:47 120 3.700
15:35:39 143 3.700

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


puno brojeva……….malo para

??? promet ovom dionicom je vise nego postojan i zadovoljavajuc

Hvala na kvalitetnim i konstruktivnim informacijama, svaka čast “velikima” na ovoj temi! Baš sam maloprije oprao one na temi HT čiji postovi tipa “uh, brrr, oooo, to, ajmo…” i slično, ostavljaju dojam da dok ih čitam ujedno i gledam teniski meč kojega prenosi Mićo Dušanović!
Još jednom čestitam na trudu i hvala na informacijama, osjećam se kao vrlo upućen dioničar ATPL čitajući Vaše postove!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Evo lijepog primjera kako se prodaja dionca ATPL-a zbog kupnje HT-a nije isplatila:

Radi se o PBZ-fondu (Sakai kaže da se radi o PBZ-EQUTY fondu!) na 4. mjestu u TOP 10 ATPL-a.

PBZ-fond je cijelo ljeto (ovo će najbolje znati kolega Ententinis) skupljao ATPL, a onda je prilično smanjio u samo dva dana pred rokove za HT. Prilično očito. (Vidi prilog!)

Ako su kasnije i zaradili na HT-u, ATPL je u međuvremenu narastao puno više. S novcem od zarade od HT-a PBZ više nažalost ne može kupiti isti broj komada koji je imao do prije prodaje jer je cijena “pobjegla”.
Mali peh. Prije svega za ulagatelje u dotični fond. No, tko zna, možda malo nadodaju zbog kvartalnog financijskog izvješća? [smiley2]

Zaključak:
Ne prodajte dionice ATPL da biste kupili neke druge i kasnije se “vratili”. [smiley2]
(Pola šala – pola istina. [smiley2])


Danas nisam bio u školi (burzi). Radio sam domaću zadaću – pokušavam dobiti makar približnu sliku povezanosti kretanja indeksa (dnevnih zarada) s prihodom i dobiti , obzirom da je na godišnjem nivou brodarstvo bar 90 % prihoda i dobiti ATPL. Pokušao sam izbaciti izvanredne prihode gdje god sam ih našao. Produžio sam kvartalne vremenske serije i na 2003 i promatrao povezanost dobiti i prihoda s prosj.dnevnom zaradom Supramax-a (najbliži prosj.vaganoj sredini broda ATPL po tonaži).Uzeo u obzir sve ono što znamo o strukturi vozarina (spot ; T/C) ; uključio nove brodove u 4Q s trenutkom početka eksploatacije. Povukao sam linije trenda. Prilažem rezultat s prosudbom 3Q i 4Q bez zadrške , na temelju prosječne vagane sredine dnevnih vozarina u 3Q od 42,5 K USD/d, a u 4Q od 65,5 K. Popriličan posao , ali ova ga je dionica zaslužila.

Kolega odlična analiza iz koje možemo zaključiti da prihod ATPL ima pomak u fazi za 1 god. i 1Q u odnosu na BSI što znači da bi se današnje kretanje BSI-a odrazilo u prihodima ATPL iz FI za 3Q 08 ili čak za 08!

Dakle ako su prognoze rasta tržišta vrlo sigurne do polovice 2009 g. onda smo sa prihodima ATPL sisgurni gotovo do kraja 2010 g.

Možemo se onda svi zajedno zapitati imali na našem tržištu bolje, perspektivnije i sigurnije dionice nego što je ova. Svima želim miran san do 2010 godine!

Hogar vozi Volvo

Evo malo i friških reporta:

http://www.compassmar.com/reports/Compass%20Weekly%20Report%20October%2026-2007.pdf

Hogar vozi Volvo

ajme koje mrtvilo… moram ponoviti svoja dva pitanja u nadi da ce netko odgovoriti.

1. Mogu li biti dva fonda iste fond-tvrtke na jednom skrb. racunu (npr: Aureus Equity i Aureus Balanced) ili vrijedi pravilo: jedan fond jedan skrb racun?

2. Koliko dana u godini se racuna za izradu ocekivanih prihoda jednog broda?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@ sakai

što se tiče prvog pitanja, izgleda da može. ako pogledaš PBZ skrbnički: na njemu je oko 230 mil kn ATPL. po izvješću PBZ investa s kraja rujna equity je imao u ATPL 3,37%, global 3,36%, što je oko 93 mil odnosno 77 mil, tako da su valjda u istom skrbničkom equity + global + kao treći i-stock sa svojih 60ak mil.

Za ULPL znam da imaju najbolji prosijek iskorištenosti po godini oko 350 dana ostali naši brodari su negdje oko 340-330 dana

SAM PROTIV SVIH

E sada ja imam pitanje oćeli se revidurati i bdi index pošto smo vidjeli da su ugovori povećani za 20% i da sada spot ispada na najvećim brodovima jeftiniji od ugovora od 4-6 mjeseci a spot za Panamax je skoro isti ko ugovor za 4-6 mjeseci

Pitanje je oćeli i spot skočiti u ponedeljak za 20 %?

SAM PROTIV SVIH


@ sakai što se tiče prvog pitanja, izgleda da može. ako pogledaš PBZ skrbnički: na njemu je oko 230 mil kn ATPL. po izvješću PBZ investa s kraja rujna equity je imao u ATPL 3,37%, global 3,36%, što je oko 93 mil odnosno 77 mil, tako da su valjda u istom skrbničkom equity + global + kao treći i-stock sa svojih 60ak mil.

ma to je ono sto mene buni…Equity jednostavno mora biti na 4. mjestu, a vrijednost tih cca 62.000 dionica jest oko 230 milijuna sto je 8 % Equitya, a opet u izvjescu PBZa jest 3.37, kao sto si i naveo. Ako jedan racun=jedna fond kuca onda nema problema, no ako svaki fond (bez obzira na vlasnicku strukturu) mora imati svoj racun onda moja projekcija pada u vodu… i postavlja se pitanje tko ima toliko dionica, a nisu fondovi!?

Ah nista, pretpostavljam da me ceka jos rudarskog posla, osim ako netko sa sigurnoscu zna odgovor na moje prvo pitanje (ako je info osjetljiv moze i na PM)….

GERONIMO, hvala na odgovoru…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close