ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Capesize rates up as China’s appetite for ore returns

Rio Tinto and BHP fix ships for trips to China

Jamie Dale – četvrtak 18 prosinac 2008

CHINA’s resumption of iron ore imports saw capesize freight rates more than doubled week-on-week as steel mills booked vessels to load at Brazil, India and Australia, writes Jamie Dale.

In the past 10 days, Australian miners Rio Tinto and BHP Billiton have each fixed 11 capesize vessels for trips to China.


Nitko ne zna što će biti sutra, ali mislim da je vrijeme kad se moglo brzo i lako zaraditi na dnevnom trgovanju, debelo iza nas. Ko sad mislida je pametno prodat, npr. ATPL na 720, ili ko misli da je u redu čekati je na nekim višim razinama. Osobno mislim da će ovaj brodar prema gore. Bez obzira kakva situacija bila, kompanije kao što je ATPL, koja je iskoristila dobra vremena, zaradila, ali i obnovila flotu, neko vrijeme će moći opstati, a nadam se da će i znat nagradit i dioničare koji su joj ostali vjerni kad je bilo teško. Osobno sam malo iskoristio situaciju i pročistio portfelj, ali ATPL sam sustavno dokupljivao, kako god je padala, a vrijeme će pokazat koliko će to bit dobra, ili loša odluka.

slažem se. svaki dan greška, svaki dan škola. pa koliko te škole ima???
trejdao sam s tom dionicom u 5xy i veselio me sitniš, umjesto da sam
čekao čekao čekao…
2-3 puta prodaš bulk i veseli te prividna lova. istina, kupiš jefitno i prodaš skuplje, ali je stvar da sljedeći puta kupiš skupo i prodaš još skuplje.
ok, atpl je specifikum. specifikum je i vrijeme. specifikum sam i ja 🙁

zivko, ziv ziv nam bio…. ajde svaki dan do Nove jedan ovakav post…. [proud]

stiže novi investor. trenutno je beta. ispod bid/aska ima popis svih transakcija za odabranu dionicu.



Nitko ne zna što će biti sutra, ali mislim da je vrijeme kad se moglo brzo i lako zaraditi na dnevnom trgovanju, debelo iza nas. Ko sad mislida je pametno prodat, npr. ATPL na 720, ili ko misli da je u redu čekati je na nekim višim razinama. Osobno mislim da će ovaj brodar prema gore. Bez obzira kakva situacija bila, kompanije kao što je ATPL, koja je iskoristila dobra vremena, zaradila, ali i obnovila flotu, neko vrijeme će moći opstati, a nadam se da će i znat nagradit i dioničare koji su joj ostali vjerni kad je bilo teško. Osobno sam malo iskoristio situaciju i pročistio portfelj, ali ATPL sam sustavno dokupljivao, kako god je padala, a vrijeme će pokazat koliko će to bit dobra, ili loša odluka.

slažem se. svaki dan greška, svaki dan škola. pa koliko te škole ima???
trejdao sam s tom dionicom u 5xy i veselio me sitniš, umjesto da sam
čekao čekao čekao…
2-3 puta prodaš bulk i veseli te prividna lova. istina, kupiš jefitno i prodaš skuplje, ali je stvar da sljedeći puta kupiš skupo i prodaš još skuplje.
ok, atpl je specifikum. specifikum je i vrijeme. specifikum sam i ja 🙁

[/quote]

Dobro a može samo jedno pitanje (bez uvrede),
Zašto si se meni prije 5-6 dana rugao kad sam postao graf korelacije BDI-ja i ATPL očekujući rast?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Nitko ne zna što će biti sutra, ali mislim da je vrijeme kad se moglo brzo i lako zaraditi na dnevnom trgovanju, debelo iza nas. Ko sad mislida je pametno prodat, npr. ATPL na 720, ili ko misli da je u redu čekati je na nekim višim razinama. Osobno mislim da će ovaj brodar prema gore. Bez obzira kakva situacija bila, kompanije kao što je ATPL, koja je iskoristila dobra vremena, zaradila, ali i obnovila flotu, neko vrijeme će moći opstati, a nadam se da će i znat nagradit i dioničare koji su joj ostali vjerni kad je bilo teško. Osobno sam malo iskoristio situaciju i pročistio portfelj, ali ATPL sam sustavno dokupljivao, kako god je padala, a vrijeme će pokazat koliko će to bit dobra, ili loša odluka.

slažem se. svaki dan greška, svaki dan škola. pa koliko te škole ima???
trejdao sam s tom dionicom u 5xy i veselio me sitniš, umjesto da sam
čekao čekao čekao…
2-3 puta prodaš bulk i veseli te prividna lova. istina, kupiš jefitno i prodaš skuplje, ali je stvar da sljedeći puta kupiš skupo i prodaš još skuplje.
ok, atpl je specifikum. specifikum je i vrijeme. specifikum sam i ja 🙁

[/quote]

Dobro a može samo jedno pitanje (bez uvrede),
Zašto si se meni prije 5-6 dana rugao kad sam postao graf korelacije BDI-ja i ATPL očekujući rast?

[/quote]
ma neeeeee… nisam se rugao… vidiš kako krivo ispadne. napisao sam "uvijek napravim s…e kad se napijem" i pejstnuo graf di atlantska pada…
nitko ne shvaća moju duhovitost :-((
btw hvala na stotki.

Kakav je danas BDI ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

jos samo 10,71% i na NULI sam [pray]
(s ovom dionicom) [lol]

zadnja 3 dana stvarno vraćaju osmijeh na lice onih koji su unutra…
iskreno, prije mi bilo nepojmljivo da nalozi od 300-500 dionica samo tako nestaju s bid-a
lijepo i za gledat 🙂

Jučer sam se patio sa JDPL, bi ne bi kupio, na ATPL sam ušao sa 610…i mislim se dal prodavat ili čekat…E kad sam vidio DRY, briga me što ameri odoše dole, idemo danas opet gore…

20 minuta prije trgovanja, nema neke gužve na bidu…

nemojte zelenilo u dokupu sam 🙂

New Report

Close