ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 01:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Strawinsky,pa da sam napisao 8000 bi me pojeli zivog,jeb…bolje ovako,pa me opet pojeli.ma neznam ja sam ti izgzubjlen slucaj,inace ja se nadam 6000 vrlo brzo………………jel stima [smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Ispričavam se. Zaboravih za kolegu Špancira od silne gužve prikačiti isječak o sjevernoamerčkoj sezonalnoj potražnji za panamaxima zbog žitarica. Kolega Špancir, mogli biste izdati svoj “Mali rječnik za praćenje foruma ATPL”. Lijepi potez, thx.

Možda bi se Gorgija i Sakai mogli udružiti u praćenju fondova? Imate volju?

I Ilirika i Prospectus su tu.


Strawinsky,pa da sam napisao 8000 bi me pojeli zivog,jeb…bolje ovako,pa me opet pojeli.ma neznam ja sam ti izgzubjlen slucaj,inace ja se nadam 6000 vrlo brzo………………jel stima [smiley2]

Eeee, taaako Vas volim, kolega, kad pucate od optimizma, haha!
[smiley2]

Šalu na stranu, lijepo je primijetio Sakai, one transakcije bi mogle značiti da je nekima financijsko izvješće možda već poznato (nagađam!) i da su one transakcije po 3.650 kn posljedica otvorenih karata. Što mislite?


zgubidan10: ” Strawinsky,pa da sam napisao 8000 bi me pojeli zivog,jeb…bolje ovako,pa me opet pojeli.ma neznam ja sam ti izgzubjlen slucaj,inace ja se nadam 6000 vrlo brzo………………jel stima [smiley2] ” Eeee, taaako Vas volim, kolega, kad pucate od optimizma, haha! [smiley2] Šalu na stranu, lijepo je primijetio Sakai, one transakcije bi mogle značiti da je nekima financijsko izvješće možda već poznato (nagađam!) i da su one transakcije po 3.650 kn posljedica otvorenih karata. Što mislite?

s obzirom da je FI 1H bilo izuzetno dobro, te da prema Vasim postovima kolega Strawinsky raste potraznja
za brodovima za suhi teret (nisam stručnjak) i nema naznaka da bi uskoro pocela opadati (premalo je takvih brodova u prometu prema informacijama kojima raspolazem) onda bi,sukladno trendu;FI 3Q trebalo biti “krvavo “dobro.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


s obzirom da je FI 1H bilo izuzetno dobro, te da prema Vasim postovima kolega Strawinsky raste potraznja
za brodovima za suhi teret (nisam stručnjak) i nema naznaka da bi uskoro pocela opadati (premalo je takvih brodova u prometu prema informacijama kojima raspolazem) onda bi,sukladno trendu;FI 3Q trebalo biti “krvavo “dobro.[smiley2]

e sad, vjerujem da će biti dobro (bolje nego 2Q), samo 3Q 2006 je bio vrlo dobar (čak 70M, prodali 3 broda), pa se može desiti da pomak od tog kvartala do ovog novog ne bude baš spektakularan. vidjet ćemo kako će tržište na to odreagirati. po meni to su sve poznate stvari i ne bi trebalo biti iznenađenja, no nikad ne znaš. ali zato 4Q mora biti spektakl (drukam malo [smiley2]).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Vjerujem da će biti dobro (bolje nego 2Q), samo 3Q 2006 je bio vrlo dobar (čak 70M, prodali 3 broda), pa se može desiti da pomak od tog kvartala do ovog novog ne bude baš spektakularan.

Razmišljao sam o tome, ali kolega Tuna, mislim da ne možemo uspoređivati kruške i jabuke, pa smatram da bismo kvartale jednim dijelom trebali sagledavati pročišćeno, bez dobiti koja se temelji na prodaji tih triju brodova u 3Q 2006.

Ne znam kako je vama, ali meni je grafika usporedbe kvartalnih prihoda (bez izvranrednih) s neto dobiti “odrezana”, ne znam zašto, zato ponavljam i nadam se da će sada sve biti ok.

(Ne, nije. Ne vidim zadnja dva kvartala, a vi? Na svojem PC-u vidim kompletnu grafiku…[smiley3])

Hehe, Strawinsky a da ti predjes u dirigente ;)? Sasvim ti solidno ide…[smiley2]

Seriously, mogao bih to malo vise pratiti, posljednjih sam tjedana malo zapustio te fondove kad sam vidio kamo vozarine idu. Lijepo je znati da moj post nije otisao u prazno i imam volje jos malo procackati.Evo bas sam malo kopao po tim fondovima, i pripremam jednu analizicu a volio bih da mi se i Gorgija pridruzi – zapravo, volio bih da mi posalje ili posta link gdje mogu vidjeti FI o Aureus Balanced. Equity imam, doduse od 30.6 pa ako ima nesto novije, zasto ne?

svoje opservacije postat cu kasnije danas.

Sto se tice izvjesca o 3Q slazem se s Tunom – ono ce biti dobro, ne zaboravimo da je Libertas ipak nesto uprihodio u 3 Q ali ono najbolje tek nam predstoji. Mozda ce FI biti malo “slabije” zbog re-kupnje Jadrana, ne znam nisam in i nisam racunovodja…

Ako netko zna kako ce se ponovna kupnja Jadrana odraziti na FI bilo bi lijepo da malo to objasni (nacin placanja, vrijeme placanja…).

PS.

drago mi je da se vracamo na konstruktivni put, jedino mi je zao sto nasi brodarski strucnjaci malo “strajkaju”. Recimo, mene zanima a vjerujem i ostale koliko dana u godini mozemo racunati za buduce prihode broda?

330, 350?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ja vidim zadnja dva kvartala, ako se radi o Q1 i Q2 2007 godine..

Inace, radi se o milijunima prihoda, ne o tisucama kako je prikazano u grafu, zar ne?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Strawinsky,

Kruske i jabuke?
Trebao bi iz grafikona neto dobiti izbaciti izvanredne prihode, ako si to vec napravio s prihodima.
Nadam se da si shvatio… 2 i 3Q2005.

Poštovani kolega Strawinsky možete li nam poslati link ili kakvu adresu na kojoj možemo pratiti ulaganja Ilirike ali po mogučnosti i drugih fondova koji posluju na našem tržištu.

Unaprijed zahvaljujem i pozdravljam sve koji su i u teška vremena ostali u ovoj iznimno kvalitetnoj i perspektivnoj dionici.

[color=black][/color]

New Report

Close