ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 05:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Interesantno je vidjeti da je likvidnost zadnje vrijeme vrlo niska ali kad se načuje dobrav vijest sve leti u oblake a i dalje….

na 4300 sve prodajem...


Opet sam bio spriječen se natovariti na vrijeme. Mislim, jesam ali na 8%.
Tako ti je to kad radiš i gonjaš burzu usput.
Jedan dan godišnje ovakav, teretana svaki dan, iva jerković, a raj prepuštam vama.

Ima li itko tko ništa drugo ne radi osim trejdanja/ulaganja?
Ja se naradio pa pitam. Možda kojim slučajem imam i istomišljenika 🙂


Ima frende,
od 7-15 sem vikenda, mali nogač malo i tak to…
Nije da se pretrgam, al se da živjet :-))

Btw.
Kupio po 700 i 720 parsto komada… jer još uvijek neznam ko skuplja, a čini se da netko skuplja…

POZDRAV SVIM DIONICARIMA -450KN PO DIONICI PRAVA SITNICA

Kozmo? mic mic mic. Izvirila maca.

btw… nadam se da niste slušali TA vračare ovih dana jer vam sada nije ugodno ovo gledati…

ne mora biti mjerilo, ali DSX je na 30% od ATH, to je ekvivalent ATPL od 1200 kn. ATPL ima više casha (trenutno 100 milja baksa) i worst case scenario je 30 milja gubitka za 2009. A kod JDPL-a za 150 kuna kupujete 180 kuna casha. Dame i gospodo samo u RH… [bye]

I'LL BE BACK

[lol] Ja mislio putovat vlakom a kad tamo ošli mi avijonom. A zna se na kojim visinama se leti. I ovo je bilo obrisano, zakaj? Pa Atlanska će doći na 10 000 kuna, zašto tajiti. Ak je mogla ispod 500 zašto nebi mogla na 10 000. [lol]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

@MatijLalic

Kada sam ti jutros rekla da ćeš ono što si prodao platiti 10% skuplje ja mislim da si se smijao i na kraju si stvarno platio 10% skuplje, i još si ti pametan jer si ušao za razliku od onih koji nisu.

-moja dobit u tri dana 30% a i tvoja će sutra biti bar 10% ako si zadovoljan sa tim.

Sutra ako krene pozitivini trend, a današnja prosječna cjena trgovanja iznosi 675kn
Znači već otvaramo na +6%. Što bi značilo da bi moglo doći do rane blokade?!

idući tjedan će bit bolje...

Uopće nije bitno kolko je čija dobit i po kolko je tko ušo. ATPL je debelo podcijenjena dionica (kao i sve druge, ona nije ni po čemu iznimka) i uopće nije bitno jel to 500, 600, 700, 800 kad vrijedi za minimalno jednu multiplikaciju više, ako ne i više njih, a tržiše će to valorizirati jednoga dana kada se vrati sentiment i kad se oporavi svjetska kriza. Moj point je da se na ovim razinama jednostavno mora biti u pozicijama. Onaj koji nema margin nema šta tražiti u cashu na ovim razinama crobexa. To sam tupio po raznim temama na crobex 1400, tupim i sad. Marginaši isto tako ali uz pojačan oprez. Prije par tjedana svi su plakali da tko će dizati tržište jer mirovinci ovo ono.. Da zašto bi dionice rasle? da nema tko dizati, da ovo da ono. Gospodo, dionice će rasti zato što su jeftine i nude brutalnu maržu sigurnosti na ovim razinama. Nema dalje. Nema "tko će". Što ne znači da tržište ne može pasti na nulu. Vi ste tada još sigurniji.

I'LL BE BACK

kao što sam rekao jučer… pred nama je lijep rast , svakim danom sam sigurniji u to…BDI se konačno i za panamaxe pomaknuo u zeleno a pravu feštu očekujem kad sve tri komponente pozelene … žalim samo one koji će propustiti malo nadoknaditi gubitke zbog ekipe koja na TA plaši konstantno sa padom na 200 kuna…takvima mogu samo poručiti da bi osobno vrlo rado kratkoročno prodao na 1000 da mogu ponovo ući na 200 …ali mislim da ipak nisam baš te sreće … oporavak BDI indexa kvari planove onima koji bi rado izazvali pad na 200… jednostavno se neće naći nikakav katastrofičan razlog za pad na te razine i morat će se pomiriti sa razinom debelo preko te cifre…čak sam uvjerenja da bi se mogao ostvariti target gospođice (ili gospođe) Bernade od 1000 kn do kraja godine iako ne volim iznostiti targete jer nisam toliko vidovit…

Posipam se pepelom, jer sam jučer prognozirao da će ATPL dole, a opalila je u strop na sedmom katu, to je dokaz da (još) nisam savladao psihologiju burze, međutim još nije gotovo, jer ovo meni ništa ne znači dok su vrijednosti ispod 1000,00 kn, a i kad pogledate grafikon u gornjem desnom uglu, vidimo da je krivulja još uvijek jaaako nisko u odnosu na prije dva, tri mjeseca.Neznam što se događa ali 10 grands je veliki promet, pa ima nade….Za ulaganje ionako više nemam love, pa me veseli svaki pomak na gore, ali još mi je daleko od pozitive.Ukratko, plutam bez pogona i nadam se da će me vjetar i morske struje dovesti do željene luke (profita usprkos svemu….) [pray]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"



@MatijLalic

Kada sam ti jutros rekla da ćeš ono što si prodao platiti 10% skuplje ja mislim da si se smijao i na kraju si stvarno platio 10% skuplje, i još si ti pametan jer si ušao za razliku od onih koji nisu.

-moja dobit u tri dana 30% a i tvoja će sutra biti bar 10% ako si zadovoljan sa tim.

Pozdrav

nisam se smijao…nije pristojno…a i znaš kaj sam napisao, a to nisam…
i mr.blue mi je govorio kupujem ingru na 130 kad ono…
tak da nemoj se ljutiti nije osobno…poučen lošim iskustvima
no i dalje stoji moja tvrdnja pardon naša… ti čekaš..ja trejdam i svima dobro..kaj ne..do ka nije važno
no dobro ne bunim se…računica mi je da ak sutra padne na 620-630 ja na nuli…sve iznad…alkohol
daj bože da ju drugi likovi s nama poguraju na 900…ak ne…opet trejdamo i tak do…

Slažem se sa tobom governor, dionice su sve podcjenjene. i svima nam je jasno da će rasti, al svi bi mi iz krize htjeli izaći s nekom dionicom više nego što imamo sad. Misliš da je ovaj rast nezaustavljiv, Mnogi tvrdre da je gornja granica 1800 ,i da će se teško probiti.(i dali itko može tvrditi da više nećemo vidijeti crobex na 1400??) Kud sreće da bude tako.. Al slušajući vijesti,stanje u zemlji ,u svijetu, zar vi vidite da ova kriza završava. Ja znam da je euforija,i ja sam sretan. što sam ušao na 550. Al mislim daćemo još dugo čekati s atlantskom iznad 1000kn. Molim MISLJENJE!

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close