ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 12:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma bio sam ja s vama cijelo vrijeme [smiley11] , samo sam malo skoknuo do IGH, danas kupio po 364x.
Evo i zatvaranje, kad sam već tu.

Pessimism Is Your Friend

Otvoren put prema 3800,ukoliko se ne pojavi neko strasilo,barem koliko se vidi po ovom.Nikad se nezna[smiley11]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Evo jedna strana na koju sam naisao i cini mi se vrlo korisna
http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BHSI
pretpostavljam da neki vec imaju…ali za nove i zelene poput mene vrlo interesantno

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Pozdrav svima na forumu. Jos jedan novi dionicar ATPLa. Uletio sam na 3800 pa sam malo u minusu ovih dana, ali citajuci vase postove koji odisu optimizmom ne bi trebalo biti razloga za zabrinutost 🙂

Ovdje nema straha
Strah je prisutan na IPKO i ZDNK

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

tako je.. ovdje nema straha, ako si normalan investitor…

Evo uhvatio sam malo vremena, pa rekoh da i ja uradim neku (investitorsku) analizu. Mozda ce nekome to zvucati bogohulno, posebice “ide to up” igracima i daytraderima, no vecini investitora to mogu biti zanimljive opservacije:

MIslim da necu reci nista novo ako kazem da je najvazniji cimbenik (poslovanje ostavimo po strani ovaj put) u kreiranju cijene fond , odnosno fondovi. Kako oni vedre i oblace moze se najbolje vidjeti na primjeru JDPL gdje tri fonda iskrcavaju…

1. U ATPL prisutno je nekoliko fondova u znacajnijoj mjeri: TOP 10 – PBZ Equity, a ispod top 10 se jos nalaze:
PBZ Global, Prospectus JIE, SZIF i vjerujem PBZ Stock.

2. Vazno je napomenuti da je uspjesan Prospectus JIE pojacao svoju poziciju u ATPL i to je trenutno dionica koje imaju najvise : sa 3. mjesta skocila je na prvo mjesto. Naravno, moze se pretpostaviti da je P JIE prodavao top dvije dionice (KB Skopje i HDEL) u proteklom razdoblju a da je ATPL ostao isti.

3. Pitanje je zasto je S(i)ZIF prodavao, ali to nas ne treba pretjerano uzbudjivati. Pravi “vladari” ove dionice su PZB-ovci i oni su u najvecoj mjeri zasluzni za kreiranje cijene u proteklom razdoblju. A PBZ (Equity) nije smanjivao svoje udjele – dokaz da su prepoznali sadasnju ali i buducu vrijednost ATPL. Ista stvar sa Prospectusom.

4. Iako sam nabrusen na fondove i njihove igre (HT-R-A!!!!), zadovoljan sam sto su PZB i P JIE glavni igraci na ovoj dionici. Prospectus kao iznimno uspjesan fond, a PBZ kao fond(ovi) koji ipak imaju odredjeni ugled i vjerujem, iznad su daytraderskih ili weektraderskih fora. A nije ni lose imati zdravu konkurenciju unutar iste dionice – jedan fond ne moze samo tako igrati se “kola srece” jer ce ga drugi igrac odmah poklopiti….

5. Jasno je da kontroliraju cijenu, no dok to rade na ovaj nacin ne mogu se previse buniti. Malo je spuste, drhtavci otpadnu pa onda opet gore. Dosad su to radili na jedan dosta nepredvidiv nacin pa se nadam da i daytraderi malo zaziru od svojih igara, posebice kad znaju da ih PBZ moze poklopiti. Inace nemam nista protiv vas daytradera momci, no ja se brinem prvenstveno za svoju investiciju

6. Kako oni kontroliraju cijenu prema dole te ju ponekad spuste, tako ju i kontroliraju prema “up up”[smiley1] (to smo imali prilike vidjeti proslih dana nakon sto je isporucen Imperial a cijena osla dole?!:D) sto isto tako smatram dobrim. Radije cu imati lagani konstantni pad nego naglih 15 % pa onda krdo zavlada…

dakle da rezimiramo[smiley2]: ovo je dionica koju kupite, tu i tamo pogledate kako se krece, pratite svjetska zbivanja i spokojno gledate kako neumitno raste. A k tome je jos, zbog prirode posla, neosjetljiva na “pronalazak plina na terenu IPKO-a”, “oprosta drzavnog duga” i slicnih “fundamenta” u Slijepoj nasoj Hrvatskoj…[smiley1][smiley2]

Evo, da i na kraju zazelim dobrodoslicu S-boyu te se nadam da ovo nije bio klasicni drukerski post[smiley2].

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ispravak krivog navoda pod tockom 6:

treba biti: “radije cu imati lagan i konstantan rast” umjesto “konstantan pad”… nisam kriv, naucio ispravljati greske samo kad vidim tekst lijepo ispred sebe
[smiley2]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Kupovao u zadnja 3 dana ATPL, i hvala sakai na analizi. Opcenito kvaliteta postova ovog foruma je fenomenalna, svaka cast! Prospectus nije prodavao HDEL, ali lijepo da ojacava poziciju. Koliko sam gledao, projekcije za ATPL za 2008 su sjajne. Pozdrav svima!

Evo, i ja sam se danas podebljao u ovoj dionici. Sve najbolje o njoj. Ne ovisi previše o politici,
nema naglih i neobjašnjivih skokova i padova i nalazi se u vrlo profitabilnom poslu koji će rasti
još najmanje dvije godine.

Na kraju krajeva treba prevest sve te silne kineske igračke za china-shopove i bušilice iz peveca…[smiley2]

Važeći podaci za uredovni dan 24.10.2007 .
ATLANTSKA PLOVIDBA D.D./REDOVNA ATPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.613 10,08 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 62.052 4,45 Skrb. račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. LONZA VLAHO 55.966 4,01 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.630 2,70 Skrb. račun
10. ŠMOK DAMIR 27.163 1,95 Osnovni račun
Ukupno: 53,18

Novo stanje. PBZ i HPB povećali danas. [smiley2][smiley1]

SDA, 25.10.2007.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.613 10,08 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 62.340 4,47 Skrb. račun (+288)
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. LONZA VLAHO 55.966 4,01 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.673 2,70 Skrb. račun (+43)
10. ŠMOK DAMIR 27.163 1,95 Osnovni račun
Ukupno: 53,20%

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


tako je.. ovdje nema straha, ako si normalan investitor…

Odličan post. Samo da nadopunim kad je riječ o fondovima:

A Guide for Stock Trading

I financijska izvješća na http://www.aureusinvest.hr

Drugim riječima, kad sve zbrojimo, ova dionica je glavna pozicija svih najboljih fondova.

Zgubidan (citat):
Ja cu razmisljat o prodaji 2009., a do tad smo mozda i na 6.000 kn

Jao, ne mogu vjerovati da se među nama svako toliko nađe netko s pesimističnim
prognozama. Sjećam se kolege koji je u kolovozu prognozirao 2.800 kn do kraja
studenog…sad pak na scenu stupa Zguby sa svojim pesimiznom…6.000 kn do 2009. ??!!
Glavu gore, Zgubidane, ma sve će biti ok, ništa Vi nama ne brinite… [smiley2]

Marks+Alien (citati):
Upravo je prošlo 800 kom na 3.650!

Dogovorne transakcije. Dogovor kuću gradi! [smiley2]

Ententinis (citat):
Ma, to su neki luzeri kupili

Ne, kolega Ententinis, bojim se da su luzeri oni koji su prodali! [smiley2]

Marks (citat):
Strašno izgleda onaj nalog od 461 kom na 3650, mislim da danas ni sutra još ne idemo gore, ali zato u ponedjeljak…

Hm? Zar je danas već ponedjeljak? Što ovo vrijeeeeme letiii… [smiley2]

TunaSalad (citat):
Mislim da ti to ovdje neće biti baš tako jednostavno kao kod JDPL jer koliko znam ATPL prikazuje prodaju broda kao prihode prodaje (a ne ostale ili izvanredne), a nešto su i prodavali prošle godine

Uh, točno Tuna, kad sam prošli puta izrađivao grafički prikaz prihoda (oprerativnih + izvanrednih) onda je bilo primjetno da se krajem prošle godine u RDG (račun dobiti i gubitka) nešto “čudno” zbilo, mislim da me kolega Demios upozorio na činjenicu da od početka ove godine prihode i rashode od prodaje i kupnje brodova tretiraju kao operativni što nam nažalost samo može otežati praćenje i analizu te može dovesti do velikih prihodovnih oscilacija, pogotovo ako su cijene brodova skočile.

ŠPANCIR (citat):
BDI +10
I to na krilima BPI – ja i BSI-ja !!

BPI = jedan od 3 pod-indexa koji zajedno čine BDI (BCI+[color=blue]BPI+BSI[/color])
BPI = index za brodove-panamaxe (brodovi veličine kakve je ATPL dobila prošli tjedan i krajem kolovoza. “Imperial” i “Libertas”), uz BSI najvažniji indikator vozarina za ATPL.

Dakle, kolega Špancir, glede brodova tipa PANAMAX, trenutačno postoji još jedna mala sezonalna točkica na “i”. Naime, početak sjevernoameričke sezone žitarica povećava potražnju za brodovima tipa panamax. (Vidi prilog!). Možda je i to jedan od razloga zašto se BPI lijepo drži?

Alamo (citat):
Samo da pozdravim uvaženo društvo s ATPL, danas sam kupio “malo” ATPL.
Drago mi je da sam s vama.

I obrnuto, također. Drago mi je. Stručno pojačanje u pravi čas!

Cacone (citat):
Evo jedna strana na koju sam naisao i cini mi se vrlo korisna
http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BHSI

Hvala na linku, bio je, ali od viška glava ne boli. Zašto ne ponoviti neke stvari da se ne mora listati?

Sakai (citat):
Pitanje je zasto je S(i)ZIF prodavao.

Ratni druže, dobro si me nasmijao nekim sitnim detaljčićima. [smiley2] Hvala ti na humoru i na trudu oko komentara. Vidim ja da ćeš ti na ovoj temi biti onaj koji prati stanje ATPL u raznim fondovima, zar ne?

Inače, SIZF je prodavao zbog prekoračene izloženosti. Mislim da su kupovali ispod 1.000 kn (Može nečija potvrda ove cijene?) i sad su prisiljeni dio prodati. Što se tiče ATPL i politike i izbora, te što se tiče “utjecaja” hrvatskog gospodarstva na ovu dionicu, tu se, čini se, ne trebamo previše osvrtati. To me veseli. Više treba držati na oku Kinu i Indiju te svjetsko gospodarstvo.

I onda kad većina hrvatskih dionica bude u padu, korekciji itd….na ATPL će utjecati prije svega vozarine…dokle god oni svoje prihode ostvaruju u inozemstvu, možemo uglavnom ignorirati oscilacije drugih dionica i njihove trendove na ZSE.

Što se današnjeg trgovanja tiče, vidim da je kolega Alamo sukladno Zakonu o forumima prijavio svoju “malu” kupnju, a ja ću samo pridodati prijavu također svojeg “malog” dokupa. [smiley2]

New Report

Close