ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




lipo su vam rekli ,skupljajte dionice i cekajte,mi nemamo kome trenutno prodavati za vise i ovo je super prilika,iako moguce da ode atpl i ispod 500 kn,opet,al vrijedi je skupljati ,pa i 3 do 5,godina…..

Evo ti tri stotke, odoh u blokadu. [thumbsup]
[/quote]
hvala ,al meni trenutno treba vise od stotke da bi bio na pozitivnoj nuli,,,,,,,,ahahaha
[/quote]

Sad ide stotka po stotka, prošlo je vrijeme bicikla. I meni fali, samo jedna jedinica isprid sadašnje cijene, dvica i trica bi bile huh. Ali eto ima nešto jeftinije čak i od pounja, naša brodogradilišta, za četiri kune možeš kupit, 3.Maj, Kraljevicu, Trogir i Split. Samo bez pancirke ja se tamo nebi gurao. Kozmo evo ti šansa da se skineš sa čeke za Atlansku. [pray]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


updated (last month)

source: Bloomberg.com

uvijek napravim s….e kad se napijem.

pa mogao si onda i 1d

evo ti 100-ka

oprečni pogledi na istu stvar uvijek su dobrodošli

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 





lipo su vam rekli ,skupljajte dionice i cekajte,mi nemamo kome trenutno prodavati za vise i ovo je super prilika,iako moguce da ode atpl i ispod 500 kn,opet,al vrijedi je skupljati ,pa i 3 do 5,godina…..

Evo ti tri stotke, odoh u blokadu. [thumbsup]
[/quote]
hvala ,al meni trenutno treba vise od stotke da bi bio na pozitivnoj nuli,,,,,,,,ahahaha
[/quote]

Sad ide stotka po stotka, prošlo je vrijeme bicikla. I meni fali, samo jedna jedinica isprid sadašnje cijene, dvica i trica bi bile huh. Ali eto ima nešto jeftinije čak i od pounja, naša brodogradilišta, za četiri kune možeš kupit, 3.Maj, Kraljevicu, Trogir i Split.[/b][/b] Samo bez pancirke ja se tamo nebi gurao. Kozmo evo ti šansa da se skineš sa čeke za Atlansku. [pray]

[/quote]

godinama je vlada uljevala miljarde kuna iz proracuna u brodogradilista,nadajuci se da ce se oporaviti i moci raditi sa dobiti,no nisu uspjeli i sad ih prodaju po kunu.ameri su tu prilicno zaostali,oni tek ove godine planiraju pomoci svojoj auto industriji sa vise miljardi dolara.mogli bi znaci za 5-6 godina prodavati tri diva iz detroita za po 1$


godinama je vlada uljevala miljarde kuna iz proracuna u brodogradilista,nadajuci se da ce se oporaviti i moci raditi sa dobiti,no nisu uspjeli i sad ih prodaju po kunu.ameri su tu prilicno zaostali,oni tek ove godine planiraju pomoci svojoj auto industriji sa vise miljardi dolara.mogli bi znaci za 5-6 godina prodavati tri diva iz detroita za po 1$

Joža Uljanik je dokaz da brodogradilišta mogu biti profitabilna. Zašto, zato jer nisu dozvolili smjenu uprave i sposobnih ljudi koji su BDG vodili i u socijalizmu, već su zadržali provjerene kadrove i što je najvažnije ljudi imaju viziju i kontinuitet u razvoju. Drugo vlada je u ostalim BDG promijenila i rastjerala sposobne ljude i postavila podobne i tu je zbog njihove nesposobnosti morala plaćati danak, tj gubitke su plaćali porezni obveznici. Pošto je sve pod kapom HRBrodogradnje moš mislit gdje se razlijevala dobit iz Uljanika. Dalje što u brodogradnji što uz brodogradnju uHR radi 40 000 ljudi i koopreranata, to pomnoži sa 4 pa ćeš doći približno do količine ustiju koja papa iz tog tanjura. O sudbini brodogradnje pregovara Polančec, hej jel taj razlikuje provu i krmu na brodu?! Brod je jedan od HR sofisticiranih proizvoda po kvaliteti sigurno iznad kineskih i korejskih. Podobnim upravama su BDG bili isključivo sredstvo za bogaćenje, nadalje masa sposobnih radnika je otpuštana uz solidne otpremnine da bi dan nakon otkaza došli na vrata brodogradilišta u kooperantskim kutama. Član nadzornog odbora 3.Maja je njihov najveći kooperant, raspitaj se tko je jedan od najvećih u Splitu. Prezime će ti sve reći. Lova koja se tamo dijeli je da zaboli glava. Afera Brodosplit i famozni Maček, provjeri koliko projektanata ima firma ICEBERG, a oni ugovaraju Brodove od 30 milja Eura. A on šeta po svijetu sa milijunima u torbi. Brodogradnju treba očistit i postavit sposobne, infrastuktura postoji, dakle ostaje planiranje, organiziranje i realizacija. Jednostavno CIJENA – TROŠKOVI moraju imati + predznak i to je moguće itekako. Ljudi nasjedaju na priče o utrošenim milijardama kuna u brodogradnju a nitko ne veli tko je za to kriv. Krivi su oni što daju taj novac, isključivo. I zašto EU zagovara zatvaranje BDG, jednostavno potezom pera će uništiti konkurenciju Fincantieriju sa suprotne strane Jadrana. Nisu oni take tuke ka mi. Tu bi se roman mogao napisat, nego vratimo se mi na našu svetu Burzu i vratimo joj sjaj i cijene dionica prema stvarnoj vrijednosti firmi. Ne govorim to zbog osobnog profita nego za opće dobro. [huh][cool] [thumbsup]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


[.ameri su tu prilicno zaostali,oni tek ove godine planiraju pomoci svojoj auto industriji sa vise miljardi dolara.mogli bi znaci za 5-6 godina prodavati tri diva iz detroita za po 1$

Da zaboravih ti reći kad su tri Kralja iz Detroita došla po lovu u Senat pohvališe se kako su došla privatnim jetom i za to potrošili 20000usd. Ovaj iz Senata im je odma rekao da kad je tako da zašto su došli, da im je kriza došli bi valjda komercijalnim letom. Na kraju će opet dobit lovu, ali zbog poreznih obveznika to ne smije proći glatko.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Svojevremeno sam s frendom polemizirao o našim brodogradilištima i ogromnom novcu kojim se svake godine stvari krpaju iz proračuna. Zaključili smo da bi za državu jeftinije bilo zatvoriti brodogradilišta i sve zaposlenike doživotno uzdržavati s cifrom prosječne HR plaće. Naravno, previdjeli smo da na taj način neki ne bi mogli pocuclati proračuncski novac.


I zašto EU zagovara zatvaranje BDG, jednostavno potezom pera će uništiti konkurenciju Fincantieriju sa suprotne strane Jadrana. Nisu oni take tuke ka mi.

Ne zagovara li EU ukidanje financiranja brodogradilišta iz proračuna, a ne kako ti kažeš zatvaranje istih?


Ne zagovara li EU ukidanje financiranja brodogradilišta iz proračuna, a ne kako ti kažeš zatvaranje istih?

Oni žele nas dovest na prosjački štap i onda što slijedi , jeftina rasprodaja vrijednih nekretnina, što se već događa. Politika tome debelo kumuje. Mi se trebamo sredit zbog nas samih a ne zbog EU. Nama politika samo komplicira život jer se previše petlja u stvari u koje nebi smjela.Ima puno primjera uspješnosti u Hrvatskoj što govori u prilog tezi da i brodogradnja može biti profitabilna. Proanaliziraj odakle za koga dolaze glasovi pa ćeš brzo uvidjeti da tamo gdje je stanje najgore u pravilu glasuju za vladajuće. Ali dosta o tome, vratimo se na ZSE.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


updated (last month)

source: Bloomberg.com

Baš mi je lijep ovaj tvoj graf, BDI-ATPL. Nekako je ljudski i od srca… [smiley]

A ovaj je još ljepši. Zorno pokazuje kako zadnjih mjesec dana uredno pratimo svjetske trendove.
[sad]

P.S.
Ako se dobro analizira prethodna slika iskusniji će odmah zamijetiti da se na grafu DSX formirao oblik lijepih grudi, na grafu DRYS još ljepših i većih grudi, što je izraziti bullish signal u američkoj kulturi…
[smiley]

Nažalost, formacija grudi je kod ATPL izostala, tako da ćemo vjerojatno ostati uskraćeni za isto zadovoljstvo koje su doživjeli kolege dioničari preko bare…
[cry]

Ove analize BDI vs ATPL u jednom tjednu ili ATPL vs DRYS u mj. su bezveze!
Ako pogledate ATPL u u svibnju je bila 3150, a najniže je bila cca 500 kn, što je 15% od svibanjske cijene, a američki brodari su pali i na 3% od cijena iz svibnja ili od ATH iz 2007., sad su na 8-12%, dakle, ATPL može još pasti 50% od ove razine pogotovo jer je to ZSE na kojoj nema likvidnosti!


P.S.
Ako se dobro analizira prethodna slika iskusniji će odmah zamijetiti da se na grafu DSX formirao oblik lijepih grudi, na grafu DRYS još ljepših i većih grudi, što je izraziti bullish signal u američkoj kulturi…
[smiley]

Nažalost, formacija grudi je kod ATPL izostala, tako da ćemo vjerojatno ostati uskraćeni za isto zadovoljstvo koje su doživjeli kolege dioničari preko bare…
[cry]

tako je
kod ATPL se napravila formacija mlohave čune umjesto grudi a po TA to je izraziti Bullshit signal,
pa moguće da ćemo ipak još pričekati na oporavak [sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close