ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Strašno izgleda onaj nalog od 461 kom na 3650, mislim da danas ni sutra još ne idemo gore, ali zato u ponedjeljak…

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


zgubidan,

Kolega je pitao za kratkorocno, pa sam ja napisao sto mislim da ce biti kratkorocno.

Takoder imam xxx dionica i ne namjeravam ih prodavati jos neko vrijeme tako da mi je svejedno kupujem li ih danas ili sutra ili jucer.


Je jeb… nisam vidio dugorocno-kratkorocno,al cudime da on to pita ,kad je on stara kuka[smiley6]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Gorgia,skromnost mi je vrlina a i nisam dovoljno educiran da pravim neke lude postotke.Sto se tice fondova,tamo imam nesto ono za burek i jogurt……….ma kad bolje razmislim mogao bi kupit i pekaru u stecaju s tom lovom,al nema adrenalina ko u dionicama[smiley2][smiley2][smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Jel se zna tko to izlazi i koliko komada po prilici ima?

Opet 600 po asku metlica. Ziher mali [smiley1]

Niko iz prvih 10 ne izlazi nego samo dokuplluju

SAM PROTIV SVIH


Niko iz prvih 10 ne izlazi nego samo dokuplluju

A pogledajmo i zašto.

Prilažem grafikon korelacije BSI (odnosno vozarina Supramaxa) i neto-dobiti ATPL-a.
Dio dobiti za 3. i 4. Q 2007. je procijenjen – brodarski dio u skladu s kretanjem indeksa , a avionski i hotelski u proporcijama prihoda i troškova koje je jutros naveo kolega Strawinsky.Pošto je njihov udarni kvartal 3. , a projicirao sam linearno , smatram procjenu vrlo konzervativnom.
Naravno , stanje na tržištu se prenosi u rezultate s odmakom od više mjeseci. To znači da se i za rezultat 1Q 2008. već sad može reći da će biti jako dobar.
Isto tako , obično kad se vidi da će rezultat biti visok firma primijeni sve vrste kreativnog računovodstva da dobit premjesti “negdje drugdje”.

Bez obzira na to , u datim tržišnim uvjetima ATPL bi trebala biti cash-mašina………kako ono ide ?…ma koliko mi šutjeli o tome.

Opet sam nešto zaboravio – legendu.
Mislim da je i bez nje jasno da je gornja linija vozarina Supramax-a (vrijednost ne lijevoj osi u 000 USD) , a donja dobit (vrijednost na desnoj osi u 000 000 kn).
Nobody is perfect – except the Captain !


Gorgia,skromnost mi je vrlina … [smiley2][smiley2][smiley2]

sorry, nisam htio da zvuči kao da imam nešto protiv skromnosti. uostalom, većina dionica na ZSE ove godine po prinosima zaostaje za prosječnim dioničkim fondom. ali baš zato je gušt pogoditi pobjednike 🙂

Ma nema beda ljudino,bas gledam kad ce objavit novi BDI,da preskocimo 10 te pređemo na 11[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

evo to je to..sad možete lupat po asku… mislim da ses sve odradilo kaj se mislilo


Prilažem grafikon korelacije BSI (odnosno vozarina Supramaxa) i neto-dobiti ATPL-a.

mislim da ti to ovdje neće biti baš tako jednostavno kao kod JDPL jer koliko znam ATPL prikazuje prodaju broda kao prihode prodaje (a ne ostale ili izvanredne), a nešto su i prodavali prošle godine.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close