ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije kriva gospođa….nego je trebalo naći kanal da Hanfa emitira svoje pronalaske ….
Uvijek sam se pitala što ti ljudi tamo značajno rade..E, pa rade bogami…vidite korelacije,
razmišljanja, savjete, primjena u praksi….. što su se namučili da nas educiraju…oko
brodara mislim….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Jedva smo to dočekali, ali pazi sad ovo…
http://www.poslovni.hr/102718.aspx

Rekao je jedan moj prijatelj, pa ti iz Hanfe i moraju zaradit nekako svojih bijednih 10-15 K place… pazi sad ovo:

Žele li hladne glave ulagati, pametno je postaviti “stop-loss” naloge koji ograničavaju gubitke, zaključci su novog Hanfina Kvartalnog biltena koji se bavi tržištem kapitala u drugom tromjesečju ove godine.

Jebe ta Hanfa, ha?
[rolleyes]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Interesantno, u jednom jedinom danu skok BDI futuresa za gotovo 10%. Utjecaj vijesti iz Kine?

Vrlo očekivano. O tome sam napisao nekoliko stranica prije. Kako se BDI računa svakodnevno prema sklopljenim ugovorima, mora jednom doći kraj ponudi jeftinih brodova (očajnika) na spot tržištu. Tada će ponovo biti uspostavljene racionalne cijene i u svega par dana DBI može skočiti preko 1000-1500. Na vrijednost BDI indeksa nema utjecaj ono što je bilo jučer. Na isti način došlo je do onakvog sunovrata u par tjedana. Zbog toga je za brodare uvijek manje stresno i sigurnije imati dugoročne ugovore koji su po nešto nižim cijenama od spota, ali daju kakvu takvu sigurnost.

Evo ima u novom kvartalnom biltenu od Hanfe analiza brodarskog sektora.

Vaš link

i šta sad to sa brodarima znači?? Da će atpl ići danas gore za ostalima u svijetu?
A s druge strane ostale dionice možda dolje zbog pada dow i s&p500??
opet se osjećam kao magarac kojem s jedne strane staviš zob a s druge ječam, i nikako nije mogao odlučiti šta da jede pa je umro od gladi. (stalno je vrtio glavu lijevo-desno)

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Interesantno, u jednom jedinom danu skok BDI futuresa za gotovo 10%. Utjecaj vijesti iz Kine?


Ovo je uglavnom irelevantno, jer je bid-ask tako velik (recimo 650-1000 za BDI Dec08, tj. spread je preko 50% bida), da se ‘mid’ sto oni ovdje zovu ‘close’ moze smatrati relevantnim indikatorom.

nedemo mi nigdje jos ugo vremena.
pogledajte promet.
zadržat ćemo se ovdje neko vrijeme,par postotaka gore par dole.vani će indeksi poskakat na tu i tamo koju dobru vijest ,a mi ćemo i dalje stajat na ovoj poziciji.kad vanui dođe neka loša vijest i mi ćemo se zajedno sa njima strovalit.Uz ovakve promete ja očekujem pad od još kojih 25 posto ,na crobex od kojih 1125. Tad ide stagnacija 1-2 godine.Svi zaborave na dionice.Novinari počnu pisat o burzi na crobexu od koji 3000. Tad će opet pohlepa proradit.Nemojte se iznenaditi ako crobex dosegne i 6500.Za ispunjenje cijelog ciklusa predviđam 7-8 godina.

Good artists copy. Great artists steal.


Evo ima u novom kvartalnom biltenu od Hanfe analiza brodarskog sektora.

Vaš link

Možemo se smijati strategiji stop loss u ovom trenutku do mile volje, no ako dionica ode na nominalu bit će to dobra strategija. Na Platou ima jedan panamax ugovoren na t/c prvu godinu 10500 a drugu 14500 što ukazuje na duboku i dugu krizu, pa osobno puno više vjerujem brojkama nego analizama.
Da se razumijemo, ATPL je na ovim razinama smiješno jeftina, no ima i drugih dionica užasno podcijenjenih ali su u sektorima što će i dogodine bilježiti profit, što se za brodare ne bi moglo reći, stoga potpuno razumijem one što su se odlučili za prekrcaj u mirnije vode ili još bolje u keš. Nažalost, promjena trenda se ne nazire i nema potrebe žuriti sa kupnjom, uostalom situacija sa dionicama BPH i Rio Tinto je znakovita za brodare.
Držim da je sad pametno biti u dionicama firmi što će islatiti dobru dividendu (HT), jer u prvoj polovici 2009 teško je očekivati neki značajniji rast dionica.


nedemo mi nigdje jos ugo vremena.
pogledajte promet.
zadržat ćemo se ovdje neko vrijeme,par postotaka gore par dole.vani će indeksi poskakat na tu i tamo koju dobru vijest ,a mi ćemo i dalje stajat na ovoj poziciji.kad vanui dođe neka loša vijest i mi ćemo se zajedno sa njima strovalit.Uz ovakve promete ja očekujem pad od još kojih 25 posto ,na crobex od kojih 1125. Tad ide stagnacija 1-2 godine.Svi zaborave na dionice.Novinari počnu pisat o burzi na crobexu od koji 3000. Tad će opet pohlepa proradit.Nemojte se iznenaditi ako crobex dosegne i 6500.Za ispunjenje cijelog ciklusa predviđam 7-8 godina.


Ti govoriš ki da je pala atomska bomba ili se nedaj bože Obama poskliznu u kupatilu. Čekaj malo od čega ćemo živit tih 7-8 godina, i naši brokeri i na njih treba mislit, poslovni hr će se ugasit, ja ću ostarit, Kardum će ostat bez posla. Žuti ne mogu rast 20% godišnje, moraju to shvatit i kad pristanu na dogovor stvar će krenut brzo naprid ili ćemo svi jist rižu. Daj se malo korigiraj. Petak je i vikend isprid nas.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Tko se smije stop loss strategiji??? Pa to je osnovna stvar o kojoj se treba razmišljati prilikom kupovine svake dionice. Oni koji su primjenjivali stop loss strategiju su trenutno u boljoj poziciji od onih koji nisu. Pogotovo što se tiče brodarskog sektora.

Ali u ovom biltenu pišu kao da je na našoj burzi to tuobičajeno a nažalost nije.
Evo citiram: "To je nalog brokeru da kupi ili proda vrijednosnicu kada postigne zadanu cijenu". Koji broker to omogućava? To jest koji broker to omogućava za male ulagače poput većine nas?

[ cijenu". Koji broker to omogućava? To jest koji broker to omogućava za male ulagače poput većine nas?

[/quote]

Pa svi!??!?!?!
Napišeš cijenu i staviš neograničeno vrijeme pa kad dođe cijena proda se dionjača.
Ulaži u … ma znaš već.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

[/quote]
Ti govoriš ki da je pala atomska bomba ili se nedaj bože Obama poskliznu u kupatilu. Čekaj malo od čega ćemo živit tih 7-8 godina, i naši brokeri i na njih treba mislit, poslovni hr će se ugasit, ja ću ostarit, Kardum će ostat bez posla. Žuti ne mogu rast 20% godišnje, moraju to shvatit i kad pristanu na dogovor stvar će krenut brzo naprid ili ćemo svi jist rižu. Daj se malo korigiraj. Petak je i vikend isprid nas.
[/quote]

Gle novac je otišao iz hrvatske i neće se tako brzo vratiti.doći će do krize likvidnosti u relanom gospodarstvu i na burzi.Bez love nema rasta.Ja sam dionice prekrižio na jedno duže vrijem.Nisam prodao na vrijeme.Nisam ni u gubitku jer sam kupovao po cijenama koje su danas aktualne.Jedino javascript:__doPostBack(‘ctl00$ctl00$TopLevelContent$ContentPlaceHolder1$PostList1$NewPost1$lbNewPost’,”)sam preslagivao portfelj.Ali najveći problem koji će nas zahvatiti je kriza likvidnosti iz koje nećemo tako brzo isplivati, a si će biti željni gotovine ,država , građani i poduzetnici.

Good artists copy. Great artists steal.

New Report

Close